Görüş Bildir
Haberler
Durağanlıktan Sıkılanlar İçin Seks Hayatınızı Canlandıracak Kendisi Küçük Etkisi Büyük Yöntemler

Durağanlıktan Sıkılanlar İçin Seks Hayatınızı Canlandıracak Kendisi Küçük Etkisi Büyük Yöntemler

Efnan Sude
22.01.2022 - 14:04 Son Güncelleme: 22.01.2022 - 14:13

Seks hayatınız sıkıcı ve durağan bir hal aldıysa, sizin için tutkuyu yeniden alevlendirecek tavsiyeler ile geldik. Buyurun içeriğe. 👇

Kaynak: https://www.shape.com/lifestyle/sex-a...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sekse dair önceden hissettiğiniz heyecanı ve tutkuyu özlüyor olabilirsiniz. Seks zevk verse bile yeni bir şeyler olmadığı için sıkıcı olabiliyor.

Sekse dair önceden hissettiğiniz heyecanı ve tutkuyu özlüyor olabilirsiniz. Seks zevk verse bile yeni bir şeyler olmadığı için sıkıcı olabiliyor.

Seksi ve partnerinizi seviyorsunuz. O zaman sorun ne olabilir? Seks terapisti Laura Berman 'İyi bir seks için kötü vücut imajından sıkılmaya kadar her tür duygusal duvar vardır.' diyor. 

Peki seks hayatınızı canlandıracak iyi bir seks yapmanın yolları neler?

1. Kendinizi çıplak beğenin.

1. Kendinizi çıplak beğenin.

Seks terapisti Joy Davidson, iyi bir seks hayatına sahip olan kadınların kendi vücutları hakkında özgüvenli hissettiklerini söylüyor. 'Kendilerini güçlü ve seksi buluyorlar.' Ancak Berman'a göre Amerika'daki kadınların %80'i vücutları hakkında özgüvensizlik hissediyorlar. 'Genelde bir kadın vücuduna baktığında gözü hemen beğenmediği yerlerine kayıyor.' diyor. 'Bu düşünceyi yatak odasına da taşıyorlar.' diyen Berman, bunun seks hakkında negatif duygular oluşturabileceğini söylüyor.

Vücudunuza dair özgüveninizi kazanmak için kendinize karşı dürüst olun. İdeal tek bir vücut tipinin olmadığını kendinize hatırlatın. Her bedendeki çekici kadınlara bakın ve bunu unutmayın. Haftada en az bir kez ayna karşısında durun ve beğenmediğiniz yerinize dokunarak o kısım hakkında sevdiğiniz bir şeyi sesli bir şekilde söyleyin. Berman bunun çok yardımının dokunduğunu söylüyor.

2. Zihniniz ve vücudunuz iletişime geçsin.

2. Zihniniz ve vücudunuz iletişime geçsin.

Vücudunuzla iletişim halinde olduğunuzu hissettiğiniz anları düşünün. Uzun bir koşuyu bitirdikten sonra kanınızın pompalandığını ve coştuğunuzu hissetmeniz gibi

Berman, bir kadının kendisine dair olumsuz düşünceler beslediğinde vücudunun nasıl hissettiğinden kopabileceğini söylüyor. Bu bağı yeniden kurabilmek için kendinizi vücudunuzda rahat hissettirecek bir aktivite yapın. Masaja gidin veya size güzel hissettiren kıyafetlerinizi giyin.

3. Yeni heyecanlar yaratın.

3. Yeni heyecanlar yaratın.

Beraber geçirdiğiniz birkaç yılın ardından yatakta tembelleşmek çok yaygın bir durum. Davidson 'Eğer ilişkinize enerjinizi vermezseniz, ondan bir enerji alamazsınız.' diyor. 

Araştırmalara göre maceracı aktiviteler beyinde dopamin ve cinsel istekte büyük rol oynayan nörotransmiterin salgılanmasını sağlıyor. Berman, beraber yeni ve macera dolu bir şey keşfetmenin ilişkinin başlarındaki heyecanı bulmanıza yardımcı olacağını söylüyor.

4. Rutininizi değiştirin.

4. Rutininizi değiştirin.

Stresli olduğunuzda seksi hissetmeniz imkansız. Kronik gerilim yaşadığınızda bedeniniz seks hormonu testosteronu kötü etkileyen oksitosin hormonlarını salgılıyor. Bu yüzden de libidonuzda düşüş yaşanıyor.

Hayatınızdaki yoğunluğa ara verecek bir şeyler yapın. Böylece cinsel bataryanız da dolar. Kendinizi şımartın ve rahatlatın.

5. Evden çıkın.

5. Evden çıkın.

Evli ya da beraber yaşayan bir çiftseniz, bazen evden, işten, yoğunluktan kaçarak birbirinize konsantre olmak iyi gelebilir. Eğer bir hafta sonu kaçamağı yapamıyorsanız bile, en azından bir akşam yemeğine çıkın. Daha önce hiç gitmediğiniz bir mekana gidip, hiç yemediğiniz bir yemek sipariş edin. Berman 'Onları daha seksi göreceğiniz yeni bir taraflarını görebilirsiniz.' diyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
5
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
.

boş içerik , klişe şeyler bunlar zaten

Atilla Atilla

farklı olarak ne olabilr