Görüş Bildir
Orijinal Apple AirPods Pro ile Sahte Versiyonları Arasındaki Farklar X-Ray Görüntüleri ile Gün Yüzüne Çıktı!
Teknoloji pazarının en büyük sorunları arasında yer alan sahte cihazlar, günden güne tasarım boyutunda esinlendiği orijinal modellerle daha da çok benziyor. Özellikle günümüz 'çakma' kablosuz kulaklıklarının dışardan bakıldığında esas model ile tıpa tıp aynı olduğunu söyleyebiliriz. Peki donanım tarafındaki durum ne? Ülkemizde 6 bin TL karşılığında satılan 2. nesil Apple AirPods Pro ile sahte versiyonlarının bir arada çekildiği bir röntgen görüntüsü, bu sorunun cevabını bulmamıza yardımcı olabilir. Detaylar 👇
Reklam
İşlemci Sektöründe Yeni Devrim: Intel Tüm Üreticilerin Kullanabileceği İlk UCle Bağlantılı Çipini Tanıttı!
Pandemi döneminden bu yana tüm dünyada devam eden ve teknoloji pazarını derinden etkileyen çip krizi hala tam olarak aşılmış değil. Söz konusu kriz nedeniyle her geçen gün yeni bir sorunla karşılaşan işlemci sektörünün büyük oyuncuları, geçtiğimiz yıl yeni bir projeye imza attı. UCle isimli yeni bir evrensel bağlantı teknolojisini geliştiren AMD, ARM, NVIDIA, TSMC ve Samsung başta olmak üzere yüzlerce şirket, çip endüstrisini tekrardan hayata döndürmek için harekete geçti. Geldiğimiz noktada Intel, yeni teknoloji ile geliştirilen ilk çip modelini tanıtarak işlemci sektöründe yeni bir devrimi başlattı.Detaylar 👇
Reklam
Çin'den Çip Yarışında Rakiplerine Fark Atmak için 40 milyar Dolarlık Rekor Yatırım Hamlesi!
Pandemi dönemi ile beraber başlayan ve teknoloji sektörünü derinden etkileyen çip krizi, maalesef hala aşılabilmiş değil. Hal böyleyken, ABD ve Çin başta olmak üzere büyük devletler arasındaki yarı iletken yarışı da son hızıyla sürmekte. Rekabette öne geçmek adına yapılan son hamle Uzak Doğu ülkesinden geldi. Yarışı bitirmek isteyen Çin, yarı iletken endüstrisini tekrardan canlandırmak için 40 milyar dolarlık bir fon yatırımı yapma kararı aldı. Detaylar haberde.
Samsung "Yok Artık" Dedirtti: Üçe Katlanabilir Yeni Telefon
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, dünyada ve ülkemizde yenilikçi ürünleriyle öne çıkan bir marka. bu yenilikçi ürünlerin başında ise katlanabilir akıllı telefonlar var. Şirketin 2019 yılında piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir cihazı beraberinde birçok teknoloji harikası ürün takip etti. Firma, son olarak ise üçe katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde yaptığı çalışmalarla 'Yok artık' dedirtti. Detaylar haberde.
Reklam
IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır? IMEI Kodu Nedir? Andorid ve Apple İçin e-Devlet Üzerinden IMEI Kayıt Sorgulama
Mobil cihazlarda bulunan ve sadece o cihaza özel olan IMEI kodu, telefonunuzu çeşitli durumlar karşısında korumaktadır. Özellikle telefonunuzun kaybolması, çalınması durumunda IMEI numarası ile telefonunuzun kim tarafından kullanıldığı öğrenilebilir. IMEI kodu bulunmayan telefonlar ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından belirli bir süre zarfından sonra kapatılmaktadır. Cihazı kullanmaya devam etmek için IMEI numarasının kayıtlı olması gerekmektedir. Peki, IMEI sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet'ten IMEI kaydına nasıl bakılır? Detaylar haberimizde.
Reklam
Twitter'da Toplu İşten Ayrılmalar Sistemleri Bozdu: Platformun Telif Kontrolü Çöktü
Elon Musk'ın satın alması sonrası Twitter'da kaos bir türlü durulmadı. Son olarak geçtiğimiz günlerde şirket çalışanlarının büyük bir kısmı işi bırakmış veya kovulmuştu. Tabi ki bu direkt olarak mevcut işleyişte problemlere sebep oldu. Telif sistemi bozulan Twitter'da kullanıcılar filmler ve müzikler paylaşmaya başladı. Twitter adeta Netflix'e döndü diyebiliriz.
Reklam
Twitter Ofisleri Kapatılınca Kaos Büyüdü! Şirket Binasına 'Elon'un Aptal Olduğunu Kanıtı' Yazısı Yansıtıldı
Elon Musk'ın sosyal medya platformu Twitter'ı satın almasından sonra çalışanlar büyük bir stresle karşı karşıya kaldı. Musk'ın gelir gelmez üst düzey yöneticileri işten çıkarması ve kendisiyle tweetler üzerinden tartışan bir çalışanını kovmasının bu duruma etkisi büyük. Son olarak Twitter çalışanlar Twitter binasına Elon Musk hakkındaki düşüncelerini projeksiyonla yansıttı. Buna ek olarak Twitter içerisinden paylaşılan bilgilere göre sabotaj korkusu nedeniyle şirketin ofislerinin bir haftalığına kapatıldığı belirtildi.
Reklam