Görüş Bildir

Zam Haberleri

Zam ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Zam ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

'Asgari Ücret Belli' Diyen Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'den Emeklilere 'Parti Kurun, Zam Yapın' Önerisi
Asgari ücret zammı 11 Aralık'ta başlayacak komisyon görüşmeleri belli olacak. Milyonlarca asgari ücretlinin yanında memur ve emekli zamlarına yönelik de enflasyon hesaplamaları sürüyor. Katıldığı yayında bu zamlara yönelik hesaplama yapan sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, bir yandan asgari ücret komisyon toplantılarının nasıl yapıldığını anlattı. Ancak en çok asgari ücret tahmini ile emeklilerin parti kurup kendilerine zam yapma fikirleri öne çıktı.
Dev Ankete Buyurun: 2024 Asgari Ücretini Tahmin Ediyoruz!
Aralık ayı bir yandan yılsonu-yılbaşı telaşının başladığı dönem olurken, milyonlarca çalışan için de maaş zammı demektir. Asgari ücretin ortalama ücret haline geldiği ortamda, maaşlı tüm çalışanlar için de zam oranı göstergesine dönüştü. Gelin, görüşmeler başlamadan önce 2024 asgari ücretini tahmin edelim.
Maaşa 'Tek Zam' Çalışana Yük Olacak Enflasyonla Seçime Yarayacak
Asgari ücret zammı beklenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'ın 'tek zam' açıklamaları da dikkat çekiyor. Enflasyonda yükselişin Mayıs 2024'te zirve yapması beklenirken, 'beklenen enflasyon' üzerinden yapılacak zammın TCMB ve OVP tahminleri baz alındığında yüzde 36 seviyesinde olması ve yıl ortasında enflasyonun yüzde 75'e çıkmasının beklenmesiyle hesaplar karışıyor. Temmuzda tekrar zam almaması konuşulan asgari ücretli ve maaşlı kesimin alım gücünün birkaç ay içinde eriyecek olması soru işareti yaratıyor.