Görüş Bildir
Ağrı Kesici Niyetine Bilinçsizce Kullanılan Sıcak Su Torbasının Daha Önce Duymadığınız Zararları
Sıcak su torbası kas ağrılarını rahatlatılması için çok sık kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kadınların özel gün dostu olan sıcak su torbaları, aslında göründüğü kadar masum değil. Soğuk kış günlerinde, kas ağrılarında en yakın arkadaşınız olan sıcak su torbası, yanlış kullanıldığında düşmanınız da olabilir. Peki, sıcak su torbasının bilinmeyen zararları nelerdir gelin hep birlikte bakalım.Uyarı: Sıcak su torbası kullanımı için de doktorunuza başvurmalısınız!
Uykudan Önce Okunan Kitapların Yaşam Kalitesini Arttırdığına Dair 8 Kazanım
Zihnimiz gün boyunca müthiş bir veri ve stres bombardımanına uğruyor. İş yaşamında özellikle, hafta boyu sürüp bazen hafta sonuna dahi sarkabilen bir sinir stres harbiyle başa çıkabilmek zorundayız. Bu esnada öğrendiğimiz pek çok kıymetli şeyi unutuyor, işleyemiyor; üstelik de kitap okumaya vakit bulamadığımız için üzülüyoruz.Oysa özellikle de yatmadan önce okuduğumuz birkaç kitap satırının hafıza ve zihinsel yeteneklere her yaş için inanılmaz derecede katkısı var; şaşarsınız. Azıcık, kısacık bir sürede, uykudan önce kitap okumak bakın nelere kadir:
Aman Boşver Deyip Görmezden Geldiğiniz Belirtiler Aslında Pankreas Kanseri Habercisi Olabilir!
Hazımsızlık ve karın ağrısı gibi rahatsızlıklar genelde önemsenmez fakat bunlar aslında kanser habercisi olabilir! Fark edilmemeye veya göz ardı edilmeye müsait bunun gibi semptomlar özellikle pankreas kanserinin geç teşhis edilmesine yol açabiliyor. Bu içerikte, pankreas kanseri konusunda uzman hemşire Jeni Jones'un özellikle altını çizdiği belirtileri sizler için derledik. Buyurun okumaya! 👇
Katı Kişi Sendromu Nedir? Katı Kişi Sendromu Belirtileri Nelerdir? Katı Kişi Sendromunun Tedavisi Var mı?
Ünlü Kanadalı şarkıcı Celine Dion sosyal medya hesabından nadir görülen bir hastalık olan Katı Kişi Sendromuna yakalandığını duyurdu. Stiff Person sendromu olarak da bilinen bu hastalık pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Nörolojik bir rahatsızlık olan Katı Kişi Sendromu, hastanın hayat kalitesini ciddi oranda etkileyebiliyor. Peki Katı Kişi Sendromu nedir, belirtileri nelerdir? İşte Katı Kişi Sendromunun tedavi ve tanı süreci.Önemli Not: Bu içerik herhangi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Her kişi için bu sürecin farklı olabileceğini göz önünde bulundurun ve olası sağlık bir durumunuzda hekiminize başvurun.
Reklam
Afazi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Afazi Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?
Afazi, beyinde bir hasar veya felç sonucunda meydana gelen rahatsızlıktır. Beynin konuşma bölgesini etkileyen bu rahatsızlık, bireye iletişim konusunda ciddi problemler yaratabilmekte konuşma, anlama, yazma ve okuma becerilerinde ciddi kayıplar yaşanabilmektedir. Detaylar haberimizde.Önemli not: Bu içerik herhangi bir öneri niteliği taşımamaktadır. Her birey için bu sürecin farklı olabileceğini göz önünde bulundurun ve olası bir sağlık sorununuzda mutlaka bir hekime danışın.
Kış Kapıya Dayanmışken Açıkladık: Bağışıklığınızı Güçlendirecek Besinler
Bağışıklık sistemi bizi tüm hastalıklara karşı koruyan bir kalkan gibidir. Özellikle kış aylarına girdiğimizde ise bağışıklık sistemimizin önemini daha çok anlarız. Çünkü bütün kışı hastalık içinde geçirmek kimi zaman bir zulüm olur. Peki bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan besinler nelerdir? Biz yazdık, siz okuyun!
Reklam
Yapılan Yeni Bir Araştırmaya Göre Mutlu Bir Evlilik Kalp Sağlığına İyi Geliyor!
Stres hayatımızın her alanında şöyle ya da böyle maruz kaldığımız bir durum fakat yeni yapılan bir araştırma, evlilik stresinin kalp sağlığı ile doğrudan ilişkili olduğunu ortaya çıkardı. Yani mutlu bir evliliğiniz varsa kalp krizini daha kolay atlatma ihtimaliniz yüksek! Yale Üniversitesi'nin yaptığı bu yeni araştırmanın detaylarını sizler için derledik. Haydi okumaya! 👇
Bilim Uyarıyor! Tuvalet Kâğıdı Yerine Düzenli Olarak Islak Mendil Kullanırsak Ne Olur?
Günümüzde ıslak mendiller temizlik malzemelerinin olmazsa olmazlarından. Islak mendil, tuvalet kâğıdının daha estetik ve daha temizleyici bir versiyonu gibi. Üstelik insanlar mendilin ıslak özelliğinden dolayı kalça bölgesini temizleme konusunda daha etkili olduğunu sanıyor. Birçok insan bunun sağlıklı bir uygulama olduğuna inansa da bilim insanları hiç de öyle düşünmüyor! Gelin, içeriğimizde bunun nedenlerini beraber öğrenelim.
Hem Sağlıklı Hem Tatlı Olan Stevia Bitkisinin Saymakla Bitmeyecek Faydaları
Stevia bitkisinin yapraklarının şekerden 300 kat daha tatlı olduğunu hiç duymuş muydunuz? Son zamanlarda şeker yerine sıklıkla kullanılan bu bitkinin faydalarını sizler için derledik. Keyifli okumalar!'Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan ve ürünlerden kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
Reklam
Çevresindeki İnsanların Tek Bir Kişi Olduğunu Düşündüren Hastalık: Fregoli Sendromu
etiket
Çevremizde birçok insanla aynı ortamda bulunabiliyoruz. Bu insanların çoğunu tanımadan aynı mekanda farklı masalarda, hiç birbirimizin yüzüne bakmaya gerek duymadan oturuyoruz ya da yolda yürüyoruz ve yanımızdan geçiyorlar ama yine onlara bakmaya gerek duymuyoruz. Zaten neden gerek duyalım ki? Sonuçta tanımıyoruz. Ancak öyle bir sendrom var ki nadir görülen bir hastalıkta olsa yaşamayı zorlaştırabilecek bir seviyede korkunç. Bu sendromda yaş, cinsiyet fark etmeksizin herkes aynı insanmış ve sizi kandırıyorlarmış gibi hissettiren bir rahatsızlık türüdür. Peki bu sendrom nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? Belirtileri nedir? Bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.
Lenfoma Olarak da Bilinen Lenf Kanseri ile İlgili En Çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları
Son günlerde araması artan lenfoma (lenf kanseri) erken tespit edildiğinde tedaviye hemen cevap verebilen kanser türleri arasında yer alıyor. Lenf düğümlerinde beliren ve alyuvar hücrelerinde ortaya çıkar urların genel adı olan lenfomaya dair tüm detayları içeriğimizde sizler için derledik. Peki lenfoma nedir? Lenfoma belirtileri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz...👇Not: En doğru bilgi, tanı ve tedavi için uzmana danışın.Kaynak: 1, 2, 3
Reklam
Reklam
Çağımızın Psikolojik Hastalığı, Ruhsallığın Gribi Denilen Depresyon ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey
Depresyon özellikle de pandeminden sonra daha da artış gösteren bir psikolojik rahatsızlıktır. Günümüzde grip kadar yaygın bir psikolojik hastalıktır. Ancak depresyon gribin aksine ölümcül etkileri olan, insanın hem zihnini hem de vücudunu yıpratan bir rahatsızlıktır. Depresyon kelimesini günlük hayatta sıkça duyar ancak anlamını, belirtilerini ve nelere yol açabileceğini tam manasıyla bilemeyiz. Kimilerine göre şımarıklık kimilerine göreyse fazla abartılan ya da bir lüks olarak görülen bu psikolojik rahatsızlık sanılandan ciddi ve psikolojik destek görmesi gerektiren bir durumdur. İçerik oluşturulurken Acıbadem, Cem Kaya,Güven Sağlık sitelerindeki bilgilerden de yarlanılmıştır. Ayrıyeten daha fazla bilgi sahibi olmak için başlık ve metinlerdeki linklere tıklayabilirsiniz.
Tuvaletten Bir Türlü Çıkamayanlar İçin Mide ve Bağırsak Hastalıkları Uzmanına Göre Kabız Olma Sebepleri
Görünüşte kabız şikayeti olan herkes gaz ve şişkinlikten mustarip. Bunlar yetersiz dışkılamanın en büyük belirtileridir. Ancak kabızlığın daha birçok farklı semptomu da mevcut: Karın ağrısı ve şişkinlik, mide bulantısı, bir yemeğin ardından aşırı şişmek, iştah kaybı ve hatta mide ekşimesi! Peki, kabız olmanızın sebepleri neler? Uzman gastroenterolog açıklamış.👇
Reklam