Görüş Bildir

İngiltere Haberleri

İngiltere ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İngiltere ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Merve Aydın Yazio: Salman Rushdie Ne Yaptı?
Daha önce Geceyarısı Çocukları adlı kitabını okuyup yorumladığım, Booker Ödüllü yazar Salman Rushdie, 12 Ağustos 2022’de New York’taki  Chautauqua Enstitüsü’nde düzenlenen bir konferansta saldırıya uğradı. Peki neden? Ne yaptı, kimin damarına bastı da boğazından bıçaklandı? Geçmişin hesaplaşması mıydı, yeni bir dava mıydı? Hepsinden önemlisi kimdir bu Salman Rushdie?
Savaş Petrolü, Petrol Enflasyonu, Enflasyon Vatandaşı Vurdu: Yükselen Fiyatlardan Kimler Kârlı Çıktı?
Türkiye Petrol Rafineleri A.Ş. 2022 yılı 6 aylık konsolide net dönem karını 11 milyar 507 milyon 65 bin TL olarak açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde 939 milyon 368 bin TL kar ederken, şirketin performansı ilgi çekince uzmanlar durumu inceledi. Petrol fiyatlarında dünya çapında sorunların enflasyona dönüştüğü 2022 ilk yarısında petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşı etkisiyle zirveye taşınırken, bir petrol rafinerisi şirketinde bu derece kâr artışının nedenleri neler? Bir şirketin bu kadar kar artışı sağladığı bir ortamda devletin kasasına ne girdi?
  • 1