Görüş Bildir

İngiltere Haberleri

İngiltere ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İngiltere ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Türk ve İngiliz Taraftarlar Arasında 23 Sene Önce Kopenhag'da Yaşanan Meydan Kavgasını Kimler Anımsıyor?
Galatasaray bu akşam Şampiyonlar Ligi'ne geri dönüyor. Zorlu gruptaki ilk rakip ise Danimarka'nın güçlü temsilcisi Kopenhag. Kopenhag dendiği zaman tüm Galatasaraylıların aklına 2000 yılındaki UEFA Kupası finali geliyor. Kopenhag'daki finalin  saha dışında yaşanan yönleri de tarihi bir niteliğe sahipti. O sene Leeds United ile İstanbul'da oynanan maç öncesi çıkan olaylarda iki Leeds taraftarı yaşamını yitirmişti. Ardından gidilen Kopenhag'daki finalden önce ise Türk ve İngiliz taraftarlar arasında Danimarka tarihine geçen büyük bir meydan kavgası yaşanmıştı. Öyleyse gelin, Galatasaray-Kopenhag maçından önce bu tarihi süreci yeniden hatırlayalım.
Merkez Bankası Faiz Kararında Yabancı Ekonomistler ve Piyasa Tepkisi Beklentileri Ne Oldu?
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), yine kritik bir Para Politikası Kurulu toplantısı yaklaşıyor. Yurt içinde anketlerde piyasa beklentisi politika faizinin 500 baz puan artırması olurken, 600 baz puanlık artırım da göz ardı edilmiyor. Bu hafta tek Merkez Bankası faiz kararı Türkiye'den gelmeyecek. Fed var, BoE var, BoJ var. Tüm bu faiz kararları piyasaları nasıl etkileyecek? Yabancılar TCMB'den ne bekliyor?