Görüş Bildir

İstanbul Haberleri

İstanbul, Marmara Bölgesi'nde bulunan ve Türkiye'nin en kalabalık şehridir. Toplam nüfusu 16.214.000'dır. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'dur.

İstanbul

Türkiye'nin en kalabalık ve en göç alan şehri olan İstanbul, tarihi, sosyal ve ekonomik açıdan oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Toplam 39 ilçesi vardır. Konum olarak Haliç'i çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Dünya'da bulunun en eski şehirlerden olan İstanbul, birçok uygarlığa başkentlik yapmıştır. İstanbul, Karadeniz ve Akdeniz İklimi arasında geçişe sahip olduğundan, ılıman bir iklime sahiptir. İstanbul, en eski şehir ve başkent olduğundan her alanda gelişmiş, gelişmektedir. Stratejik konumundan dolayı ekonomik açıdan zengindir. Sanayi çeşitliliği de sayılamayacak kadar fazladır. Boğaza sahip olan ve eski uygarlıklara da başkentlik yapan ilde tarihi eser yapıtları fazladır. Bundan dolayı da turizm alanında gelişmiştir. Spor alanında da Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük takımları bünyesinde barındırır. Şu anda nüfusu 16 milyon olan İstanbul'un gün geçtikte nüfusu artmaktadır.

Popüler İçerikler

Kürt Olduğu İddia Edilen Farah Zeynep Abdullah Kökenlerini Araştırınca Ortaya Beklenmedik Bir Sonuç Çıktı
Farah Zeynep Abdullah, son dönemlerde Twitter paylaşımlarıyla sık sık gündeme geliyor bildiğiniz gibi. Düşüncelerini açık yüreklilikle beyan etmekten çekinmeyen ünlü oyuncu, son olarak Yılmaz Güney göndermeleri ile gündemdeki yerini almıştı. Twitter'da son derece aktif olan Farah Zeynep Abdullah, annesine 'bizde Kürtlük var mı?' diye sorduğu bir yazışmayı takipçileriyle paylaştı.
'Adet' Kelimesine Sansür Uygulayan ATV'ye Farah Zeynep Abdullah'tan Kapak Gibi Yanıt!
Farah Zeynep Abdullah 2022 yılında Bergen filmiyle seyirci karşısına çıkmıştı. Beyaz perdede izlenme rekorları kıran Bergen seyirci tarafından çok beğenilmiş, başarılı oyuncumuz Farah Zeynep Abdullah ise takdir edilmişti. TV'de ilk kez ATV ekranlarında yayınlanan Bergen filminde ise 'bazı' sahneler sansürlenince Farah Zeynep Abdullah açtı ağzını yumdu gözünü!