Görüş Bildir
Ölmeden Önce En Az Bir Kere Dinlemeniz Gereken 12 LA Priest Parçası
Elektronik ile soul müziği harmanlayan LA Priest dinledikçe daha fazla dinlemek istediğiniz eşsiz bir sanatçı aslında. Kendine özgü davul ritimleri ve tarzı ile sulağınızın pasını silecek. İşte listenizde olması gereken en iyi LA Priest parçalarını bu içeriğimizde sizin için derledik. Müzikle doymaya hazırsanız başlayalım!
Robotlar İnsan Derisine Benzeyen Gerçekçi Bir Malzeme ile Aramızda Fark Edilmeden Gezinmeye Başlayacak!
Robotlar hakkında şimdiye kadar birbirinden ürkünç ön görüler yapıldı ancak en ilginç olanı Stanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen ultra gerçekçi 'insan derisi görünümü' olsa gerek... Araştırmacılar geliştirdikleri bir madde ile robotları insanlardan ayırt edilemeyecek şekilde insana benzeyen bir deri ile kaplamaya hazırlanıyor. Akıllara Terminatör filmini getiren bu değişime bir bakalım...
Reklam
Reklam
Kadınlara Karşı Direnemeyen, Çapkınlığın ve İhanetin Simgesi: Don Juan Kimdir?
Tarih boyunca edebiyatın çapkın figürü olarak tanınan Don Juan... Kimi için hayatını kadınları baştan çıkarmaya adamış bir zampara, kimi içinse her bir kadında ayrı bir güzellik bulmayı başaran seçkin bir aşık. Don Juan’ın, çevresindeki kadınları baş döndürücü cazibesiyle etkisi altına alan bu büyülü ve karmaşık karakteri, birçok hikayeye, oyunlara ve hatta operalara ilham olmuştur. Gelin birlikte Don Juan karakterinin arkasındaki gerçekleri, onun kadınlarla olan ilişkilerini ve çapkınlığının ötesini keşfedelim. 👇Kaynak: 1, 2
Güneş'in Bir Anda Yok Olması Durumunda Olabilecek 15 Korkunç Senaryo
Güneş, Dünya üzerindeki yaşamın devamı için hayati bir öneme sahip olan bir kaynaktır. Güneşin ışığı ve sıcaklığı, bitkilerin fotosentez yapmasını sağlar ve böylece oksijen üretimi gerçekleşir. Güneş ışığı, Dünya'yı aydınlatır ve görünürlüğü sağlar. Ayrıca Güneş, insanların D vitamini üretmesini sağlayarak sağlıklı bir kemik gelişimi için önemli bir rol oynar. Güneş'in Dünya'ya sağladığı enerji ve ışık, doğal ekosistemlerin ve biyolojik çeşitliliğin korunması için vazgeçilmezdir. Tüm bu nedenlerle Güneş, dünyamız için büyük bir öneme sahiptir ve yaşamın devamı için gereklidir. Biz de bu içerikte sizler için Güneş'in bir anda yok olması durumunda olabilecek 15 olayı derledik.
Reklam
Posthümanizm ve Posthüman Nedir?
Posthüman yani insan sonrası, insanın sınırlarını aşan bir varlığa gönderme yapar. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte posthümanizm kavramı, insanın gelişiminin artmasını ve biyolojik sınırları aşma durumunu düşündürüyor.
Hayatı Kolaylaştıran Giyilebilir Teknoloji İnsanları Yalnızlaştıracak mı?
Giyilebilir teknoloji, teknoloji çağının büyük ilgisini topladı ve yenilikler getirdi. Giyilebilir teknoloji, genellikle iletişimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için vücuda takılan cihazlardan oluşur. Akıllı saatler, sanal gerçeklik gözlükleri, akıllı giysiler ve fitness izleyicileri gibi birçok farklı türü vardır. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırmak için var olduğunu bilsek bile olumsuz etkileri göz ardı edilemez. Peki sizce giyilebilir teknoloji yüzünden insan yalnızlaşır mı? Hep birlikte giyilebilir teknolojinin dünyasına bakalım.
Reklam
Beyni Sağlıklı Tutmanın 8 Yolu
Beynimiz günlük hayatımızı yönetmemizi sağlayan ve günlük hayatta en çok rol oynayan organımızdır. Beynin sağlıklı kalması ve iyi bir şekilde çalışmasına özen göstermek gerekir. Düşüncelerimizi, duygularımızı ve fiziksel işlevlerimizi kontrol ederek beyin sağlığımızı koruyabiliriz.
Reklam
Mum Işığında Güzel Gider: Kafa Dinlemek için Dinlemeniz Gereken 15 Şarkı
etiket
Sakinleşmenin birçok yolu var. Kimi müzik dinler, kimi yürüyüşe çıkar, kimi doğaya karışır, kimi de loş bir ışıkta sessizliğin tadını çıkarır. Dinlenirken bir mum yakıp arkada çalan eşsiz müziğe kendini bıraktığında ortaya harika bir terapi yöntemi çıkıyor. İşte arkada çalması gereken şarkıları bu listemizde sıraladık. Umarız keyif alırsın! 🕯️
Devlet Ana Konusu Nedir, Karakterleri Kimler? Devlet Ana Romanının Yazarı Kim?
Devlet Ana, 1967 yılında yayımlanmış ve Osmanlı Dönemi'ni anlatan tarihi bir romandır. Ertuğrul Bey'den Osman Bey'e Osmanlı'nın kuruluş dönemindeki olayları konu edinir. Roman, 1968 yılında Türk Dil Kurumu'nca ödüle layık görülmüştür. Yazarının en önemli eseri olarak bilinen Devlet Ana, yıllardır tarihe ışık tutmaya devam etmektedir. Peki Devlet Ana yazarı kimdir, konusu nedir?Gelin birlikte inceleyelim...
Hayatınız Boyunca Dünya Hakkında Muhtemelen Bilmeniz Gereken Her Şey
Dünya veya diğer adı ile 'Mavi Gezegen' şu ana kadar bildiğimiz bütün evrendeki canlıları içeren muhteşem bir yer. Bugün ise bu gizemli evimiz hakkında bilmeniz gerekebilecek her şeyi tek bir gönderiye sığdırmayı denedik. Unuttuklarımızı yorumlarda eklemeyi unutmayın.
Reklam