Görüş Bildir
Soğuk Cüzdan (Ledger) Nedir, Nasıl Kullanılır? Soğuk Cüzdan Güvenli mi?
Özellikle son yıllarda kripto para piyasası tüm dünyada yaygınlaştı. Kripto paraların güvenliğinin sağlanması ise oldukça önemli. Tam da bu noktada soğuk cüzdanlar devreye giriyor. Soğuk cüzdanlar, kripto paraların güvenli bir şekilde depolanması için kullanılıyor. Peki ama nasıl? Soğuk cüzdan nedir, nasıl kullanılır? Haydi bakalım!
Reklam
Wall Street Journal Yazdı: "ABD Hükümetinin Neden 5 Milyar Dolarlık Bitcoin’i Var?"
ABD Federal Hükümeti, dünyanın en çok Bitcoin sahibi olan kurumlardan olmasıyla dikkat çekiyor. Hükümetin 5,4 milyar dolar değerindeki Bitcoin varlığı, neden ve nasıl sorularını da beraberinde getiriyor. Dijital varlıklar konusunda mesafeli dururken, bu kadar çok kripto varlık neden hükümetin kasasında ya da soğuk cüzdanında duruyor? Hükümet bu Bticoin'leri nasıl aldı?
Reklam
Trump Kriptocu Çıktı: Mal Varlığındaki ETH ve NFT'ler Dikkat Çekti
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) başkanlık seçimleri, 5 Kasım 2024 günü yapılacak. ABD'nin 60. başkanlık seçimlerine resmen adaylığını açıklayan mevcut başkan, Joe Biden'ın yanı sıra 45. başkan olan Donald Trump'ın aday olacağı biliniyor. Buna yönelik mal varlığını açıklayan Trump'ın servetinde kripto para detayı ilgi çekti.
Dünyanın En Büyük Kripto Borsası Binance'in CEO'su CZ Koltuğundan Olabilir! Peki Akıllardaki Yeni Aday Kim?
etiket
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance son aylarda ABD'nin açtığı davalarla mücadele ederken piyasada zor günler geçiriyor. Avustralya'dan gelen son darbe ise Binance'i bölgesel pazarlar konusunda yeni adımlar atmaya itmiş ve CEO Changpeng Zhao'yu (CZ) da sıkıntılı bir konuma sokmuştu. Bu bağlamda uzmanlar arasında CEO pozisyonu için yeni bir isim anılmaya başlandı... İşte detaylar! 👇
Reklam
Dolandırıcı Kripto Para Kralı Do Kwon'un Çaldığı Milyonların Nerede Olduğu Vücut Taramasında Ortaya Çıktı!
Geçen yıl yatırımcılarını milyonlarca dolar dolandıran kripto para geliştiricisi Do Kwon kayıplara karışmıştı. Terraform Labs adlı şirketin sahibi olan Güney Koreli genç Mart ayında tutuklandığında ise yetkilileri hayrete düşüren bir şey fark edildi. Do Kwon'un çaldığı milyonları nerede sakladığı vücut taraması yaparken ortaya çıkmıştı... İşte detaylar! 👇
Reklam
Kriptografi Kullanılarak Tasarlanmış Dijital Unsur: Kripto Para Nedir?
Kripto para birimi, dijital veya sanal olarak var olan ve işlemleri güvence altına almak için kriptografi kullanan herhangi bir para birimidir. Kripto para birimlerinin merkezi bir ihraç veya düzenleme otoritesi yoktur, bunun yerine işlemleri kaydetmek ve yeni birimler çıkarmak için merkezi olmayan bir sistem kullanır.Bu içeriğimizde kripto para hakkında merak edilen bilgilere ulaşabilirsiniz.
Reklam
TOGG, NFT Açık Artırmasını Erteledi: Zarar Edenler İsyan Etti
Türkiye, yerli otomobil üretme çabalarına devam ederken, ön sipariş hakkı için açıklamış olduğu NFT açık artırması programını, deprem felaketleri nedeniyle ertelediğini açıkladı. NFT'ler için AVAX alanlar zarara geçtiklerini belirterek isyan etti. Ortaya çıkan manzarayı 'Jetpa Fadıl' olarak anılan Fadıl Akgündüz'ün yıllar önce çıkaracağını iddia ettiği 'İmza' otomobili sürecine ya da Çiftlik Bank'a benzetenler görüldü.
Kripto Para Yardımlarında Dikkat Çeken Fark: Ahbap ve Kızılay Arasında Uçurum Oldu
Tam 1 hafta oldu, Türkiye'nin güneydoğusunda 10 ilde iki büyük deprem felaketi yaşandı. Bu depremler bölgede on binlerce can kaybına yol açarken, büyük bir yıkım yarattı. Yaşana felakette kurtulanlar ve kurtarılanlar için yardım kampanyaları birbirini izledi. Dünyadan da yardım yağdı. Bu karmaşa ortamında hızlı ulaşması için kripto varlık cüzdanlarının yardım için kullanılmasına izni çıktı. Bu da yardım kuruluşları arasındaki global farkı gözler önüne serdi.
Reklam