Görüş Bildir
İlişkide Cinsel İletişimin Önemi
etiket
Boşanmalarda cinsel iletişimsizliğin payı çok büyük. Yaşanan sorunu tam olarak böyle tanımlıyorum ben. Çünkü yalnızca seks yapmamak ya da orgazm olmamaktan söz etmiyorum; cinsel anlamda iletişim kurmamaktan ve kuramamaktan bahsediyorum. Bazen başkası için rüya olabilecek bir cinsel hayat, birileri için kabus olabiliyor. Bunun nedeni, beklentilere ne ölçüde yanıt verildiği, sınırların ne ölçüde aşıldığı ya da gerçek duyguların ne olduğunun konuşulmaması.
Reklam
Euphoria'nın Yıldızı Sydney Sweeney, Dizideki Cinsellik Sahneleri Hakkında Çarpıcı İtiraflarda Bulundu
Özellikle Z kuşağının en sevdiği gençlik dizileri arasında başı çeken Euphoria, aşk acılarından aile sorularına kadar birçok farklı konuyu ele aldığı iki sezonuyla milyonların kalbine dokunmayı başarsa da müstehcen sahneleri nedeniyle sık sık eleştirilen bir yapım. Euphoria'nın ana karakterlerinden Cassie'ye hayat veren Sydney Sweeney, dizi yapımcısı Sam Levinson'ın eleştirildiği cinsellik sahneleri hakkında bazı çarpıcı açıklamalar yaptı, buyurun... 👇
Cinsel Yaşamın Gizemi: Kadın Orgazmı
etiket
Cinsel zevk, orgazmla sonuçlansın ya da sonuçlanmasın 'herhangi bir erotik etkileşimden elde edilen zevkin fiziksel ve psikolojik tatmini' olarak tanımlanır. Bir kadının bir kez deneyimledikten sonra yokluğunu sorgulayacağı bir deneyim olan “ORGAZM” cinsel uyarılma ve cinsel zevkin en yoğun noktasıdır. Kadınlar orgazmı fiziksel bir zevk olarak deneyimlerken bu zevke duygusal ve psikolojik zevkler de eşlik eder. Orgazm sırasında opioidler, serotonin, prolaktin ve oksitosinin ani salınımı ile kadın kendini rahatlamış ve mutlu hisseder.Kadınlarda cinsel uyarılma devam ettiği sürece birden fazla orgazm yaşanabilir. Bu duruma “çoklu orgazm” denir. Erkeklerin aksine kadınların ilk orgazmdan sonra ikinci bir orgazma ulaşması için belli bir “dinlenme süresi” (refrakter dönem) geçirmesi gerekmez.  Ortalama 20 saniye kadar süren çoklu orgazm; aynı cinsel siklusta en erken “30 saniyede bir, birden fazla orgazm deneyimlemektir. Kadın hazza bu kadar yakınken bırakın çoklu orgazmı pek çok kadın hiç orgazm olamamaktan yakınıyor. Çünkü kadın orgazmını anlamak karmaşıktır ve kadın bedeninin hem anatomisinin hem de fizyolojisinin derinlemesine anlaşılmasını gerektirir. Uzun yıllar boyunca kadını orgazma götüren anatomik yapının “G noktası” olduğu düşünülmüştür ve “G noktası”nın cinsellikteki önemi son on yılda artan bir şekilde tartışılmaya başlanmıştır.İlk olarak 1950 yılında jinekolog Dr. Ernest Grafenberg, International Journal of Sexology isimli dergide yayımlanmış makalesinde kadınlarda vajina ön duvarında bulunan hassas bir bölgeden söz etmiştir. Daha sonra 80’li yıllarda Dr. John Perry, Dr. Beverly Whipple, Alive Kahn Ladas tarafından bu bölgeye yeniden işaret edilerek bahseden ilk kişinin ismine atfen bu noktaya “Grafenberg noktası” veya kısaltılmış olarak “G noktası” adı verilmiştir. G noktası üzerine bugüne kadar birçok araştırma yapılmış olmasına rağmen varlığı kesin olarak gösterilememiştir ve G noktası tahtını gerçek doğasını daha doğru ve bilimsel olarak tanımlayan kompleks bir yapı olan vulvar erojen ağa bırakmıştır.
Reklam
Sevişirken Partnerinizi Zevkin Doruklarına Çıkaracak Vücudunuza Uygun Olanı Seçebileceğiniz Giyim Önerileri
etiket
Yeni ya da uzun süredir birlikte olduğunuz partnerinizle kalbinizi yerinden çıkaracak heyecanlar yaşamak isteyebilirsiniz. 'Sevişmek güzeldir' diyen herkesin hoşuna gideceğini düşündüğüm bazı parçaları derledim.Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.
Partnerlerdeki Cinsel İsteksizliği ve Cinsel Terapi Yoluyla İyileşme Yolculuğunu Anlamak
etiket
Cinsel isteksizlik, cinsel faaliyetlerden veya herhangi bir yakın fiziksel temas biçiminden yoğun ve kalıcı bir tiksinme veya kaçınma ile karakterize edilen psikolojik bir durumdur. Cinsel isteksizlik yaşayan kişiler, cinsel durumlara karşı aşırı endişe, korku veya tiksinti hissedebilir ve bu da yakın ilişkilere girme yeteneklerini önemli ölçüde etkileyebilir.
Erotik Arzunu Koru, Seksine Güven!
etiket
Uzun soluklu ilişkilerde çiftler neden daha az seks yapıyor? En basit cevap, yoğun ve yorucu yaşamlar. Ancak bu yanıt var olan sorunu yeterince açıklamaya yetmiyor.Hem cinsel işlev bozuklukları hem de evlilik ve ilişki sorunları yaşayan çiftler evdeki cinsel yaşamlarını heyecan ve erotizmden yoksun buluyor. Evin dışında ise bu çiftlerin yeniliklere daha açık olduklarını ve evlilik dışı ilişki, pornografi, mastürbasyon, sanal seks gibi pek çok alanda cinsel deneyimlere açık olduklarını görüyoruz. Uzun soluklu ilişkilerde duygusal yakınlık çiftlerin cinsel olarak kendilerini ifade etmelerini engelliyor. Sevgiyi besleyen ilgi ve korumacı davranışlar şefkatle iç içe geçtiğinde şehvet giderek azalıyor. Ve tam bu noktada şehvetin bir görünümü olan erotik arzu kavramını daha iyi anlamamız gerekiyor.
Reklam
Reklam
Yakınlığı Beslemek: Tatmin Edici Bir Cinsel İlişki Geliştirmek
etiket
Cinsellik ve samimiyetin birlikte olabilmesine dair tereddütle yaklaşılan bir dünyada, sağlıklı bir cinsel ilişkinin genel sağlık ve mutluluğa önemli ölçüde katkıda bulunabileceğini hatırlamak önemlidir. Partnerinizle tatmin edici bir cinsel bağlantı kurma yolculuğuna çıkmak, açık iletişim, güven ve birlikte keşfetme isteği gerektirir. Bu yazımda, bir cinsel ilişkinin genel kalitesine katkıda bulunan temel bileşenleri ele alırken ve daha derin, daha anlamlı bir bağlantı kurma konusunda rehberlik sunacağım.
Nasıl Daha Çekici Bir Kadın Olabilirim? Kadın ve Cinsel Şifa
etiket
Bütün ve tam bir kadın olmayı hak eden sen, her yaşta hazzı, canlılığı, tazeliği, sevinci, coşkuyu ve bunun yansımalarını yaşayabilirsin. Yeter ki üzerindeki tabulardan arınıp, buna layık olduğunu, izinli olduğunu bil, kabul et ve bırak o anın içinde doya doya yaşa. Hayatının hangi evresinde seninle buluştuysak ister bir genç kızken ister olgun ve bilge bir kadınken...Çekici olmak aslında içten dışa ve dıştan içe bir enerjinin yansıması. Ve tabi karşı tarafta yarattığı algı. Ve öncelikle dünden bugüne olan bir durum değil…Üzerinde düşünmek ve bazen de biraz çaba ile dönüşüm istiyor. Hele ki bugüne kadar hiç kendini öyle hissetmemişsen. Daha önceki yazılarımı okuduysan arketipsel kimliğini kadın olma yolculuğundaki anlamanın, anlamlandırmanın önemini seninle paylaşmıştım. Arketipsel bilinçle yol alırken, artık sen de tüm kadın dişil tanrıça arketiplerini kollektif bilinç dışından barındırdığını ancak bunlardan bazılarının daha önde olmasını farkında olarak ya da olmayarak seçtiğini biliyorsun.
Reklam
Radarları Açıyoruz: Gaydar Hakkında Biraz Konuşalım!
Eşcinsellerin zamanla gelişen yeteneklerinden biri olan 'gay radarı', bir diğer adıyla 'gaydar' kavramı ortaya çıktı. Gay radarı, ortak ilgi alanları, jestler, davranışlar ve sosyal medya uygulamaları sayesinde birbirini bulma yeteneğini belirtiyor. Sadece eşcinseller arasında ortaya çıkan 'gay radarı' artık heteroseksüellerin de sahip olabilecekleri bir yetenek haline geldi. Bu yazıda, gay radarının ne olduğuna ve nasıl çalıştığına bakacağız. Radarları açın!Not: Bu içerikte bulunan hiçbir cümle nefret söylemi ve/ya eleştirme barındırmamaktadır.
Vücudunuzun Acil Durumlarda ya da Doğal Olarak Ürettiği Ama Sizi Tiksindirebilecek Bazı Sıvılar
Salgılanan salgılar günlük yaşamımız tarafından şekillenir ve bedenimizin bir parçasıdır. Ancak düşünmemeyi tercih edeceğiniz bazı tuhaf vücut salgılarımız da mevcut. Bu salgılar sadece ter, sümük ya da çapak kadar masum değil, bazen tehlikeli de olabiliyor. Bir kere salgılandıktan sonra kendi kendimize geçiremeyeceğimiz iltihaplara dönüşebiliyorlar. Gelin bu salgılar nelermiş ve hangi durumlarda oluşuyormuş bir göz atalım...
Reklam