Görüş Bildir
2024 YKS'de Oppenheimer Sorusu Herkesi Şaşırttı! İşte TYT'de Çıkan Oppenheimer'lı Felsefe Sorusuna Tepkiler!
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan TYT, 8 Haziran 2024'te saat 13.00 itibarıyla tamamlandı. 3 milyondan fazla adayın üniversite hayalleriyle ter döktüğü sınavda, Amerikalı teorik fizikçi Robert Oppenheimer'ın yer aldığı soru dikkatleri üzerine çekti! Pek çok kiş TYT Oppenheimer sorusunun cevabını araştırmaya başladı. İşte, detaylar...
YKS Başvuru Tarihleri Belli Oldu: 2023 YKS Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Ücretleri Ne Kadar?
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları milyonlarca üniversite adayı tarafından merakla bekleniyordu. ÖSYM 2023 YKS başvuru tarihlerini açıkladı! ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile birlikte 2023 YKS başvuru kılavuzu da yayınlandı. Adaylar, üniversite sınavı başvuru işlemleri için harekete geçti. Binlerce öğrenci 'YKS başvuruları ne zaman başlıyor?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki, YKS 2023 başvuruları ne zaman başlıyor ve bitiyor? YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS ücreti ne kadar?İşte 2023 YKS ile ilgili merak edilen detaylar...
Üniversiteye Girişin Anahtarı: TYT Nedir?
TYT, lise son sınıf öğrencilerinin ve ortaöğretimi bitirmiş herkesin üniversiteye girebilmek amacıyla girdiği bir sınavdır. Bu sınav, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Her yıl gerçekleştirilen TYT, üç oturumlu bir sınav olan YKS'nin ilk oturumudur.  Diğer oturum ise AYT'dir ve AYT'ye girmek isteyen her aday TYT'ye girmek zorundadır.Bu içeriğimizde TYT hakkında merak edilenlere ulaşabilirsiniz.
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2 Yıllık Bölümler 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2 Yıllık Bölümler için 2021 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2020) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz.Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam
Yerel Yönetimler 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yerel Yönetimler için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam
Yeni Medya ve Gazetecilik 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yeni Medya ve Gazetecilik için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Yat Kaptanlığı 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yat Kaptanlığı için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Yaşlı Bakımı 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yaşlı Bakımı için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam
Yapı Yalıtım Teknolojisi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yapı Yalıtım Teknolojisi için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Yapı Tesisat Teknolojisi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yapı Tesisat Teknolojisi için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Yapı Ressamlığı 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yapı Ressamlığı için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam
Yapı Denetimi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yapı Denetimi için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Yağ Endüstrisi 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Yağ Endüstrisi için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam
Web Tasarımı ve Kodlama 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Web Tasarımı ve Kodlama için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Uygulamalı Rusça Çevirmenlik 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması (2 Yıllık)
Uygulamalı Rusça Çevirmenlik için 2022 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları listesini sizlerle paylaşıyoruz. Puanlar geçen yıla (2021) ait olup son yerleştirme puanlarıdır. TYT ve YKS sınavı neticesinde gelen puanınıza göre tercih listesi oluşturabilirsiniz. Not: Mobil cihazlarda daha iyi görünüm için lütfen ekranınızı yan çeviriniz.
Reklam