Görüş Bildir
"Hangi Kitabı Okumalıyım?" Diyenlerdenseniz İşte Ağustos Ayında Okuma Listenize Eklemeniz Kitaplar
Kitap okumak bazılarımız için bir tutku olsa da gerçekten iyi bir kitap bulabilmek epey zor. Eğer siz de okuyacak kitap arayışı içindeyseniz, Ağustos ayında muhakkak okuma listenize eklemeniz gereken kitap önerilerimizden faydalanabilirsiniz!'Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
Okurken Bir An Bile Olsun Elinizden Bırakmak İstemeyeceğiniz Yeni Başlayanlar İçin Ufuk Açıcı Tarih Kitapları
Geçmiş genellikle her zaman bir merak konusu olur. Türkiye'de ise tarih denildiği zaman akla ilk olarak insan ile ilgili olan devletlerin tarihi gelir. Ancak tarih devletlerden, imparatorluklardan da öte konular barındırır. Bu içerikte de bir çok farklı dalda okuyabileceğiniz başlangıç seviyesi tarih kitaplarına yer verdir. Emrah Safa Gürkan'ın OMNIBUS isimli youtube kanalındaki 'Tarihe Giriş için NE OKUYALIM?' isimli videodaki başlangıç seviyesi tarih kitaplarını sizler için sıraladık.  Çevre tarihi, insanlık tarihi, Bizans ve Roma tarihi gibi farklı alanlardaki okurken sıkılmayacağınız tarih kitaplarının içeriklerini okumak için listeye göz atabilirsiniz.
Ünlü Müzisyen ve Yazar Zülfü Livaneli’nin Hikâyesi İçinize İşleyecek Kitapları
Müzisyenliğinin yanı sıra toplumsal konulara duyarlılığıyla da bilenen yazar Zülfü Livaneli'nin kitaplarını okudun mu? Her hikayesi insanın içine işleyen, hikayelerinin yanı sıra sade ve akıcı diliyle de kendine hayran bırakan usta edebiyatçı Zülfü Livaneli'nin en sevilen kitaplarını bu içerikte derledik. En sevilen Zülfü Livaneli kitaplarına, kitaplardan alıntılarla göz atmak istersen seni içeriğe alalım.''Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’’Fiyatlar değişiklik gösterebilir.
Yerli Şairlerin Yüreğinize Dokunacak Şiirleriyle 12 Mükemmel Şiir Kitabı
Şiir sevmeyen var mıdır? ''Şiir, düşünceyi duygu haline getirene kadar yoğurmaktır.'' demiş Yahya Kemal Beyatlı. Turgut Uyar, Didem Madak, Nazım Hikmet, Gülten Akın, Ahmed Arif ve dizeleriyle içimize işleyip yüreğimize dokunan nice şiirin sahibi yerli şairlerimizden seçme şiirleri ve bu şiirleri bulabileceğin şiir kitaplarını senin için derledik. Duygular arasında bir yolculuğa çıkmak istersen seni içeriğe alalım.''Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’’Fiyatlar değişiklik gösterebilir.
Reklam
Okuyunca "Freud da Kimmiş?" Diyeceğiniz Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Felsefe Kitapları
Felsefe dışarıdan zor gibi görünse de aslında son derece ilgi çekici bir konu. Eğer siz de felsefe hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, bu felsefe kitapları tam size göre!'Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
Reklam
Psikoloji Roman Türünün Başyapıtlarından Biri: Dokuzuncu Hariciye Koğuşu'nun Özeti
Türk edebiyatının usta yazarlarından olan Peyami Safa'nın kaleme aldığı Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, yazarın en çok satılan eserlerinin başında geliyor. Otobiyografik roman özelliği de gösteren bu eser, yazarın kendi yaşamından pek çok izler taşıyor. Romandaki kahramanın gözlemlerine dayanılarak anlatılması bakımında önemli romanlar arasında yer alıyor. Hadi hep birlikte Dokuzuncu Hariciye Koğuşu'nun özetine bakalım.
Reklam
Okuduğunuz An Stephen Hawking Gibi Ahkam Keseceğiniz Evrimsel Biyoloji Kitapları
İnsanlar maymundan mı geldi ya da dünya büyük patlamayla mı oluştu bunların her birine herkesin farklı yanıtları olsa da en doğru cevapları bulmak için bu evrimsel biyoloji kitapları sizi ilim ve irfana doyuracak!Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.
Türk Edebiyatında Tezli Roman Türünde Yazılmış Eser: Kiralık Konak Romanının Özeti
1922 yılında yayımlanan Kiralık Konak romanı, Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınmış eserlerden biri. Yazar, Osmanlı Devleti'nin yıkılış sürecindeki son dönemleri romana başarılı şekilde aktarmıştır.  Batılılaşmadan kaynaklı oluşan kuşaklar arasındaki farklı değer yargıları, yaşam tarzlarının değişmesi romanda işlenmiştir. Hadi hep birlikte Kiralık Konak romanının özetine göz atalım.
Reklam
Sabahattin Ali'nin Sürükleyici Eserlerinden Biri: İçimizdeki Şeytan'ın Özeti
Yazar ve şair Sabahattin Ali'nin 1940 yılında kaleme aldığı İçimizdeki Şeytan eseri, Türk edebiyatının en başarılı romanları arasında yer alıyor. Romandaki karakterlerin yaşadıkları duygu değişimleri iç konuşmalar ile anlatılıyor.  Yazar, dönemin toplumsal gündeminin insanlar üzerinde baskı oluşturduğunu okuyucuya aktarmaya çalışmıştır. Hadi hep birlikte İçimizdeki Şeytan romanının özetine bakalım.
Dünya Klasiklerinden Biri Olan ''İki Şehrin Hikayesi'' Romanının Özeti
Charles Dickens tarafından kaleme alınan İki Şehrin Hikayesi romanı, dünyanın en ünlü eserleri arasında yer alıyor. Yazarın 1859 senesinde yazdığı bu eser, Fransız Devrimi'nin öncesi ve sonrasını da anlattığı için tarihi roman özelliği de gösteriyor. Roman, devrime yakın bir zamanda Fransa'daki yoksul halkın sefaletini ve devrimden sonra aristokratlara karşı alınan tavrı gözler önüne seriyor.
Reklam
Sabahattin Ali'nin Kuyucaklı Yusuf Romanının Özeti
Sabahattin Ali'nin 1973 senesinde kaleme aldığı Kuyucaklı Yusuf, hemen herkes tarafından sevilen romanlardan biri. Romanda yer alan karakter, Türk edebiyatının en romantik karakterlerinden biri olarak görülüyor. Sabahattin Ali, Yusuf karakterini Aydın cezaevindeki arkadaşının başına gelen olaylardan esinlenerek oluşturmuştur. Bu roman, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 100 temel eserler listesinde yer alıyor. 
Cervantes'in Ünlü Kitabı Olan Don Kişot Romanının Özeti
İlk bölümü 1605'te, ikinci bölümü ise 1615'te yayımlanan Don Kişot, İspanyol ve dünya edebiyatının en önemli romanlarından biri olarak kabul ediliyor. Modern batı edebiyatının temelini oluşturan bu eser, ilk modern roman olarak görülüyor. Cervantes tarafından kaleme alınan roman, bir aristokratın şövalye hikayelerini okuduktan sonra yola düşmesini ve yaşadığı karmaşayı anlatıyor.
Dünya Klasiklerinden Biri Olan Sefiller Romanının Özeti
1862'de yayımlanan Sefiller romanı, Fransız edebiyatının ünlü yazarı Victor Hugo tarafından kaleme alındı. Gelmiş geçmiş en güçlü romanlardan biri olarak kabul edilen bu eser, pek çok dile çevrildi. Ayrıca eser sinemaya, tiyatroya da uyarlandı. Romanda başkarakterlerden biri olan Jean Valjean'ın yaşamla mücadelesi büyük bir ustalıkla anlatılıyor. Eserde Fransa tarihinden ve mimarisinden de izler bulunuyor.
Reklam
  • 1