Görüş Bildir
Reklam
Reklam
Reklam
Borsa Toparlandı, Dolar Faiz Öncesi Frene Bastı: 19 Eylül'de BİST'te En Çok Yükselen Hisseler
Borsa İstanbul, 8 bin seviyesinin altında hızla gerileyince bugün alımlar geldi. Bu hafta yoğun veri ve siyasi gündem varken, faiz kararları etkili olacak. Dolar, dün 27 sınırını aşarken, yarın Fed, perşembe TCMB öncesi sakinleşti. Altın da Fed kararını beklerken duraksadı. 19 Eylül Salı günü Borsa İstanbul'da yükselen ve düşen hisselerle, TL varlık fiyatlamalarına buyurun birlikte bakalım.
Reklam
Borsa Sert Düştü, Dolar 27 Sınırını Aştı: 18 Eylül'de BİST'te En Çok Yükselen Hisseler
Borsa İstanbul, geçen hafta 8 bin kritik sınırının altında haftayı kapatınca, bu hafta yoğun veri ve siyasi gündem varken, bir de faiz kararı olan haftada satışlar sertleşti. Dolar, geçen hafta adım adıma geldiği 27 sınırını aştı. Altın da Fed faizi öncesinde hafif hareketlendi. 18 Eylül Pazartesi günü Borsa İstanbul'da yükselen ve düşen hisselerle, TL varlık fiyatlamalarına buyurun birlikte bakalım.
Reklam
Gün Sonu Borsa Düştü, Dolar Yine Adım Adım 27'ye Gidiyor: 13 Eylül'de BİST'te En Çok Yükselen Hisseler
Borsa İstanbul'da 'akşam oldu hüzünlendim ben yine' makamından gelen gün sonu satışları etkili olurken, herkes yine 'Borsa neden düştü?' diye sorguladı. Dolar, adım adım yine 27'ye yaklaşırken, ABD enflasyon verisiyle hareketlenen altın hafif geriledi. 13 Eylül Çarşamba günü Borsa İstanbul'da yükselen ve düşen hisselerle, TL varlık fiyatlamalarına buyurun birlikte bakalım.
Dolar ve Enflasyon Tahminleri mi, Yurt Dışı Yabancı Kurumların Beklentileri mi?
Merkez Bankası, çeyreklik açıkladığı Enflasyon Raporu'nda ya da ekonomi yönetiminin Orta vadeli Program'larında özellikle yıl sonu dolar tahmini yapılır ki vatandaş da şirketler de önünü görebilsin. Son yıllarda yapılan tahminlerse hesaplamaları bir miktar sorgulatan cinsten oldu. Diğer yandan son faiz kararı ve açıklanan OVP'yle yabancı kurumlar da faiz ve döviz beklentilerini güncelledi. Hangisi gerçekleşmiş, hangisi gerçekçi bakalım.
Reklam