Görüş Bildir
Paraya Para Demeyen Dünyanın En Zengin 20 Ülkesi
Zenginin fellik fellik gezdiği bizim ise ‘Zeki Müren’de bizi görecek mi?’ dediğimiz bir yazı ile karşınızdayım sevgili okur… Dünyanın en fakir ülkelerini çok iyi bildiğimiz için dünyanın en zengin 20 ülkesini yazdım. Kişi başına düşen milli gelirlerini görünce ‘vay be ne hayatlar var’ diyeceğimiz ve sinir krizi geçireceğimiz için bu teknik detayı yazmadığım ( ben sizin yerinize kriz geçirim) en zengin ülkeleri gelin birlikte inceleyelim.
Termal Turizmi Zamanı: Türkiye’nin En İyi Kaplıcaları ve Faydaları
Yaz turizminin yavaş yavaş kapandığı bu dönemde sağlık turizmi denilince akla gelen yerlerden olan kaplıcaları ele alıyoruz sevgili okur. Dört bir yanından şifalı suların adeta fışkırdığı ülkemizde gelin birlikte 'en şifalı kaplıca hangisi?' 'en iyi kaplıcalar hangi şehirde hangi hastalıklara iyi geliyor?' gelin birlikte inceleyelim.
Büyülü Manzarasıyla Tüm Dünyaya Adını Duyurmuş Kapadokya'da Konaklama Önerileri
Kapadokya’ya gelmişken bu geniş, tarih kokan ve gezdikçe gezesiniz gelecek olan bölge tabi ki 1 günde bitmez. Kapadokya’da nerede kalınır sorunuza cevap olarak hem yorgunluğunu atacağınız hem de unutulmaz anılar biriktireceğiniz 15 oteli sizin için derledim sevgili okur ( fiyatlar o kadar uçuk değil). Madem konu konaklama gelin birlikte hangi otelleri sizin için seçmişim inceleyelim.
Reklam
Büyüleyici Güzelliği, Tarihi ve Hikayeleriyle Kapadokya Gezi Rehberi
Sonbaharda gezilecek yerler listemizde yer alan Kapadokya’dayız bu yazıda sevgili okur. Kapadokya’da gezilecek yerleri ve buraya gideceklere tavsiyeler arıyorsanız doğru yazıdasınız! Dünya Mirası Listesinde, doğal güzellikleri ve tarihin bir arada olduğu Kapadokya’yı benimle keşfetmeye var mısınız?
Reklam
Evinizde Ziyaret Edebileceğiniz Türkiye’deki Sanal Müzeler ve Ören Yerleri
Merhaba sevgili okur… Bu sefer sizi teknolojinin nimetlerinden yararlanacağınız bir yazıyla karşılıyorum. Oturduğunuz yerden hangi müzeyi ziyaret etmek istersiniz? Hadi bir Adana Arkeoloji Müzesini ya da Bitlis Ahlat Selçuklu Mezarlığını görelim diyor ama nasıl gidicez bilmiyorum diyorsanız bana kulak verin. Kültür ve Turizm Bakanlığının web sitesinden ziyaret edebileceğiniz 'sanal müzeler kaç tane?' ya da hangilerini görebiliriz diyorsanız buyurun beraber inceleyelim.
İtalyan Halkının İnandığına Çok Şaşıracağınız Birbirinden Tuhaf 15 Batıl İnanç
Kara kediler, merdiven altları, kırık aynalar... Evet, bu batıl inançlar birçok kültürde karşımıza çıkabilir fakat İtalyanların inandığı bazı tuhaf batıl inançları duyduğunuzda kaşlarınızı kaldıracağınıza eminiz. İtalya, sadece lezzetli pizzaları ve tarihi eserleriyle değil, aynı zamanda birçok topluma kıyasla tuhaf bulunan gelenekleriyle de bilinir. İşte karşınızda, sizi şaşırtacak olan İtalyan batıl inançları! 👇Kaynak: 1, 2
Reklam
Gelenekleriyle Dikkat Çeken Bali Hakkında Bilmeniz Gereken Şaşırtıcı 14 Gerçek
Bali, dünyanın dört bir yanından gezginleri büyüleyen egzotik güzellikleri, sıcakkanlı insanları ve zengin kültürüyle ünlüdür. Bu eşsiz adayı sadece deniz, kum ve güneşten ibaret sanıyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz. İşte, Bali hakkında şimdiye dek belki de hiç duymadığınız, sizi hayrete düşürecek 14 şaşırtıcı gerçek! 👇Kaynak: 1
Reklam
Reklam
Mimarisi, Dizaynı ve Konseptleri ile Dünyanın En Sıra Dışı Otelleri
Yine parası ve vakti olanın gezdiği bizim de sadece okuyup öğrendiğimiz bir yazıyla karşınızdayım sevgili okur. Dünyanın çeşitli ülkelerinde her bir birinden farklı oteller gerek dış görünümü gerek otel içi dizaynıyla dikkat çekici. Umarım ilerleyen zamanlarda hepsini olmasa bile hoşunuza gidenlerde bizzat kalarak deneyimlemenizi yürekten dilerken lafı daha fazla uzatmadan bu oteller inceleyelim.
Animeden Cin Ali’ye Görülmeye Değer Türkiye’nin İlgi Çekici Müzeleri
Evet sevgili okur, yaz sezonunun yavaş yavaş bitmesiyle “normal” hayata dönüş için ilk adımı her biri birbirinden farklı ve ilginizi çekeceğini düşündüğüm müzelerle başlamak istedim. Elbette ülkemizin her bir müzesi birbirinden kıymetli ama bu müzeler konsept bakımından daha da ilginizi çekebilir. Eğer hazırsanız var mısınız benimle bu güzel müzeleri gezmeye? 🏢
Reklam