Görüş Bildir

İlginç Bilgiler Haberleri

İlginç Bilgiler ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İlginç Bilgiler ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İphone İçin Olmazsa Olmaz 13 Sosyal Medya Uygulaması
1 milyardan fazla tekil ziyaretçisi ile Youtube video siteleri arasında 2013 yılında liderliğini korumuş. 500 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip Pinterest, %69’luk bir oranla bayan üyelere sahip. Yine 2013 yılında toplam üyelerin içerisinde Facebook ile gelenlerin oranı ise sadece %6’ya denk geliyormuş. Pinterest rakamlarında en çok dikkat çeken ise paylaşılan pinlerin %80’i Repin edilmiş. Pinterest, Repin butonu ile farkı sağlamışa benziyor. Hali hazırda yüklenmiş 16 milyardan fazla fotoğraf ile sosyal medyanın gözbebeği olan Instagram’da her kullanıcıya ortalama 40 fotoğraf düşmüş. 2014 yılında bu rakam bakalım ne kadar olacak. 1 milyardan fazla kullanıcısı olan sosyal ağda her gün 5 milyondan fazla fotoğraf paylaşımı gerçekleşmiş. İş dünyasının değişmeyen sosyal medya mecrası Linkedin aylık 200 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapmış. Grupları ile öne çıkan Linkedin’de, 1.5 milyon grup kayıt edilmiş. Linkedin kullanıcılarının %27’si ise siteye mobilden erişmişler. Google’ın büyük umutlarla pazara giriş yaptığı sosyal ağ Google+ aylık 343 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış. Pinterest’te yer alan bayan kullanıcı sayısı bu ağda erkek kullanıcılar ile yer değiştirmiş. Google Plus’ın öne çıkan özelliği +1 butonu günde ortalama 5 milyardan fazla kullanılmış. Sosyal ağ pazarında en büyük iki isme geldik. Liderliğini kaptırmayan Facebook rakamları ile göz doldurdu. Facebook’ta 2013 yılında 10 milyondan fazla uygulama kullanılmış. Günde 350 milyondan fazla fotoğraf paylaşımı gerçekleşmiş. Yapılan paylaşımlara ilk 5 saat içerisinde %75’lik oranla ilgi gösterilmiş. Facebook pazarlamacıların gözdesi olmaya devam ederken Twitter rakamlarından bahsedelim. USMED’in infografiğine göre 2013 yılını 500 milyondan fazla kullanıcı ile kapatan Twitter, %60’tan fazla mobil kullanıcıya sahip. Twitter seneyi günde ortalama 400 milyon Tweet paylaşımı ile kapatmış. Bu rakam her kullanıcıya ortalama 208 tweet düştüğünü gösteriyor. Twitter’da en ilginç veriler ise 20 milyondan fazla fake hesap olması ve tweetlerin %28’i “lütfen RT” içeriğinde olması.
İçinde Yaşadığımız Dünyaya Dair İlginç Bilgiler Veren 20 Bilimsel GIF
Bazen herkes, bir şeyleri anlamak için görsel desteğe ihtiyaç duyar. Özellikle bize yardımcı olacak görseller hareket içeriyorsa ve bir şeyin işleme mekanizmasını net bir şekilde gösteriyorsa, işte o zaman işimiz çok daha kolay. Bu içeriğimizde, içinde yaşadığımız dünyaya dair ilginç bilgiler sunan GIF'leri sizler için bir araya getirdik. İşte o ilginç bilgiler;
Dünya’da ve Türkiye’de İnternet Kullanımı Hakkında İlginç Bilgiler
2000 yılların başına geldiğimizde tüm Dünya’da popülaritesi artan sosyal ağ kullanımı giderek daha da çoğalmakta olup, toplumsal yapının içinde popüler kültürde yer almayı başarıyor. Her gün onlarca belki de yüzlerce kişi internetin büyülü Dünyasında kendine yer edinmeye çalışıyor. Bu yer edinme farklı alanlarda olabilir kimileri; Twitter, kimileri facebook ve daha bir çok alanda kendini görünür kılmanınyollarını arıyor. We are social verilerine dayanarak Dünya üzerinde hangi sosyal ağların yaygın ve hangi bölgelerden kullanıldığı hakkındaki bilgilere bakacak olursak.
Kahve Hakkında İlginç Bilgiler
Dünyada petrolden sonra en çok ticareti yapılan ürünün kahve olduğunu biliyor muydunuz? Kahvenizi yudumlarken öğrenebileceğiniz, ilginizi çekebilecek birkaç bilgi.
Uzay, Bilim ve Dünyamız Hakkında Birbirinden İlginç Bilgiler İçeren 15 Video
Daha önceki bilgilendirici içerik serisiÇeşitli Konular Hakkında Kısa Bilgiler Veren Türkçe Altyazılı 15 VideoTED-Ed Kanalından Hayatınızı Aydınlatacak 15 Altyazılı VideoÇeşitli Konulara Bilimsel Açıklama Getiren AsapSCIENCE Kanalından 15 Altyazılı VideoNot: Altyazıları göremiyorsanız oynatıcının ayarlar sekmesinden altyazılar sekmesini açık konuma getiriniz.