Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İngilizce Dili Hakkında İlginç Bilgiler

715PAYLAŞIM

Bu Bilgiler Ne Kadar Gerekli Bilinmez Ama , Baksanız İyi Olur Hani :D

1 - Almost

Almost kelimesi , İngilizce Dilinde Tüm Harfleri Alfabetik Sıraya Göre Dizilmiş En Uzun Kelimedir. Türkçede Anlamı İse , '' Neredeyse , Hemen Hemen'' anlamına geliyor.

2 - Dreamt

Ne Kadar Gerekli Bir Bilgidir Bilinmez Ama , İngilizcede ''mt'' harfleri ile sona eren tek kelimedir. 'Rüya Görmek' anlamına geliyormuş kendileri.

3 - Month , Orange , Silver , Purple

İngilizce dilinde bu kelimelerle kafiye yapamazsınız. Bende tam bu kelimelerden oluşan  bir şarkı yazacaktım , öğrendiğim iyi oldu.

4 - Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis

bu kelime , 45 harf ile İngilizce'nin en uzun kelimesiymiş. Anlamı ise , 'çoğunlukla yanardağlarda bulunan çok ince silis tozunun solunmasıyla oluşan hastalık' anlamına geliyor. Yanardağ'da piknik yapacaktım , neyse silis tozlarını solumamaya çalışırız artık :S

5 - Screeched

Bu kelime İngilizce'de tek hece olarak en uzun kelimeymiş.  Bak bunuda öğrendiğim iyi oldu , geçen gün arkadaşa 'screeched' tek heceli diyordum , o ise iki heceli demişti. İddia'ya girmiştik  1 lira cepte .

Son Olarak ,

Mustafa Kemal Atatürk was born in 'binsekizyüzseksenbir'.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir