Görüş Bildir

İtalya Haberleri

İtalya ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. İtalya ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Savaş Petrolü, Petrol Enflasyonu, Enflasyon Vatandaşı Vurdu: Yükselen Fiyatlardan Kimler Kârlı Çıktı?
Türkiye Petrol Rafineleri A.Ş. 2022 yılı 6 aylık konsolide net dönem karını 11 milyar 507 milyon 65 bin TL olarak açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde 939 milyon 368 bin TL kar ederken, şirketin performansı ilgi çekince uzmanlar durumu inceledi. Petrol fiyatlarında dünya çapında sorunların enflasyona dönüştüğü 2022 ilk yarısında petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşı etkisiyle zirveye taşınırken, bir petrol rafinerisi şirketinde bu derece kâr artışının nedenleri neler? Bir şirketin bu kadar kar artışı sağladığı bir ortamda devletin kasasına ne girdi?
Nermin Erol Yazio: Herkes Çıplak
Çıplak doğduk.Çıplak ölüyoruz.Ne(y)den korunmamız gerekti?Bu; sıklıkla yön değiştirtilip, başka manalara bürünüyor. Zira seyyah olduğum ve her dışarı adımımı attığımda (doğduğum ve en medeni olduğu düşünülen İzmir’de bile!) çocukluğumdan beri çoğalırcasına, durmaksızın tacize uğradığım, gelişmemiş beyinler tarafından hakaretlere dahi maruz kaldığım (!!!), doğduğum toprakları, artık daha fazla yaşayamadığım için terk etmek durumunda kalmam da dahil, en çok da politik oyunlarla; eğitimsiz ve kalitesiz bir nüfusun da hızla artmasına yol açılmasıyla, gittikçe cahilleşip, yobazlaşmaya doğru yönelen, insanların nasıl giyinmeleri gerektiğine karar verebileceğini sanan, beynini bilgiyle doldurmayı tercih etmek yerine, yeni absürt akımlar ile beslenen o bayağı kültür ve yine en çok din adı altında dayatılan, toplumsal cinsiyet rolleri biçen; psikolojik sorunları nedeniyle her şeyi kendisinin ve herkesten, daha iyi bildiğini zannetmesiyle, herkesi ve her şeyi kontrol altına alma çabası ve üstünlük kurma isteği ile desteklenen, kendisini asla geliştirememiş ve dolduramamış, korkaklığından kelli her şeye bir kısıt koyma çabasıyla; yargılar dağıtmaya kalktığı, aslında o çok çok çok inandığı kendi inancındaki ‘allah’ yerine, kendini koyduğunun, aslında o çok çok çok inandığı dininde bas bas en büyük günah olduğu yazılan ‘allaha şirk’ koştuğunun dahi farkında olamayan, ‘günah ve sevap’ neymiş en çok kendi bilircesine ahkam kestiği; ‘şu dünyada bizi öldüren neydi ve doğuran neydi?’ sorusunu bile kendisine sorup, araştırıp, düşünmekten aciz olduğu için, allah denilen şeyi, insan beyni gibi düşünen bir şey olarak, ancak betimleyebildiği aciz varlığında, söylenegelmiş körü körüne inançlarla; hukuksuzluk, adaletsizlik ve özellikle bolluk içinde açlık (çünkü aç insan düşünemez), varlık içinde yokluk ile harmanlanan ve korkakça bir baskı içindeki toplumlarda; duygusal ve fiziksel taciz, tecavüz ve hatta öldürmeyi bile hak olarak görmeye başlayan cahiller; bu yazıları umarım okur -ki o çok inandığı, o din; “oku - ikra” derken, daha onu bile okumamış, sadece kendisine yoz, yobazlarca anlatılanları doğru zanneden, o aşağılık topluluklar umarım, okuyup, araştırır ve nihayet idrak edebilirler.
20 Yıllık Evlilik Bitti: Ilary Blasi'nin Totti'yi Kişisel Antrenörüyle Aldattığı İddiası Roma'yı Çalkaladı!
Roma takımının efsane kaptanı Francesco Totti ile Ilary Blasi geçtiğimiz ay boşanmışlardı. 20 yıldan fazla süredir sevgili ve 17 yıllık evli olan çiftin ayrılması spor kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Corriere della Sera'nın haberine göre ise boşanma kararı Ilary Blasi'nin aldatmasından sonra alındı. Ayrıntılara ve Totti-Ilary Blasi çiftinin ayrılık kararı almalarındaki aldatma iddialarına birlikte bakalım.
Fed Tutanaklarından Belirsizlik Çıkınca TCMB Kararına Odaklanan Piyasalar, Şok Kararla Dalgalandı
Piyasalarda dün beklenen Fed tutanakları görüldü. Bugün yurt içinde ana gündem maddesi TCMB'nin faiz kararı olurken, Fed sonrası piyasalarda süren belirsizlik resesyon endişelerinin de sürmesine neden oluyor. Piyasalar güne başlarken genel olarak sakin bir seyir izlendi. BİST dünyadan pozitif ayrışırken, dolar bazında izlendiğinde kurdaki sakin seyirle endeksteki rekorlar yükselişe destek oluyordu. Taaa ki 14.00'te Merkez'in sürpriz partisinde havai fişekler patlayana kadar.
  • 1