Görüş Bildir
Görünce "Bunu da mı Yaptılar" Diyeceğiniz En Acayip TikTok Makyaj Hileleri
Günümüzün en revaçta olan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’ta zaman zaman güzellik hileleri görüyoruz. Bunların bazıları gereksiz olsa da bazıları gerçekten hayat kurtarıyor. Makyaj hileleri ne kadar hayat kurtarır bilinmez ama biz sizler için denenmiş ve viral olmuş makyaj hilelerini derledik.
Her Yaz Akla Gelen Soru: Geçen Seneden Kalan Güneş Kremi Kullanılır mı?
Biliyorsunuz ki, güneş kremler bizi güneşin yakıcılığından korusa da son dönemde iyice artan fiyatlarıyla cebimizi yakıyor. Her bireyin erişmesi gereken bir bakım ürünü olan güneş kremlerine ulaşım zor olunca insanlar bitmese de son kullanma tarihi geçmiş güneş kremlerini kullanmaya devam edebiliyor. Gelin, güneş kremlerini nasıl kullanmalıyız, beraber öğrenelim👇
Seçim Günü Yapacakları İnce Mesajlarla Dolu Renkli Makyajlarıyla Yüzümüzü Güldüren Yetenekli Kişiler
14 Mayıs seçim günü yaklaştıkça hepimizin gözü sandıklara çevrildi; gündemimizde her gün cumhurbaşkanı adayları, seçim dansları, 1 metrelik oy pusulası ve uçsuz bucaksız vaatler gibi envai türlü konu var. Geçtiğimiz gün seçim günü giyecekleri muhteşem kombinlerini paylaşarak hepimizi güldüren kişileri hatırlarsınız, bu kez de bazı Twitter kullanıcıları sandık için yapacakları ince mesajlı göz makyajlarını paylaştılar! 👇
Bulutlardan İlham Alan ''Cloud Skin'' Makyaj Trendi Sayesinde Güzelliğinize Güzellik Katacaksınız!
Makyaj trendleri her geçen gün değişiyor ve yenileniyor. Son dönem trendlerinden birisi 'cloud skin' (bulut cilt) makyajı oldu. Makyaj artisti Dominic Skinner'ın ortaya attığı bu trendin temelinde daha doğal ve saf görünüm yaratılması amaçlanıyor. TikTok'ta kısa sürede popüler olan bu trend bir çok ünlü tarafından kullanılmaya başladı. Yapılışı oldukça basit ve etkili olan bu makyaj akımını sizler için hazırladık. Gelin hep birlikte son dönemleri kasıp kavuran cloud skin makyajının detaylarına bakalım.'Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
Makyaj Malzemelerinizin Kıyafetlerinize Bulaşma Derdine Son Verecek Püf Nokta Oldukça Basit!
Makyaj malzemeleriniz kimi zaman kıyafetlerinize dökülüyor kimi zaman ise giyerken veya çıkartırken kıyafetlerinize bulaşıyor olabilir. Makyaj yaparken veya yaptıktan sonra oluşan bu istenmeyen lekelerin önüne geçmenin yolunu TikTok hesabından paylaşan Rachel Nugent sayesinde gördük. Paylaşımı gören kullanıcılar bu yöntemi ilk defa gördüklerini söyleyerek ve şaşırdıklarını belirttiler. Gelin bu basit yöntemin ne olduğuna hep birlikte bakalım.
Yüzünüzün Şekline Göre Nasıl Allık Uygulamanız Gerektiğini Açıklıyoruz
Yüzünüzün canlı görünmesini sağlayıp daha enerjik bir görünüm elde etmek için kullandığınız allıkların bir çok çeşiti bulunmaktadır. Cildinize uygun allığı seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. Allıkları yüz şeklinize göre uygulamak. Bu sayede yüzünüzü olduğunuzdan daha güzel göstermeniz mümkün. Allığınızı en doğru şekilde uygulamak ve doğru görünümü yakalamanız için yüz şeklinize en uygun allık uygulama tekniklerini sizler için hazırladık. Gelin hep birlikte bu tekniklere bakalım.'Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
Rimelinizin Kurumasını Önleyerek Uzun Ömürlü Kullanmak İçin Uygulamanız Gereken Püf Noktalar
Etkileyici ve büyüleyici bakışlar için iyi bir göz makyajının önemi büyüktür. İyi bir göz makyajı içinse en önemli ve vazgeçilmez malzeme rimeldir. Rimel kirpiklerin aralanıp daha düzgün ve çekici görünmesini sağlar. Ancak minik bir sorun vardır; rimel her ne kadar etkili olsa da açıldıktan bir süre sonra rimel fırçasıyla hava pompalandığı için kurumaya başlar ve ömrü kısalabilir. Bu yazımızda, bu konuya çare olup rimeli atmadan daha uzun ömürlü kullanmaya devam edebilmeniz için etkili önerileri sizler için derledik.
Günümüzde Yaygın Olarak Yaptırılan Kalıcı Makyaj Uygulamalarının Risklerini Açıklıyoruz!
Kalıcı makyaj uygulaması kadınları her gün makyaj yapma telaşından kurtardığı için günümüzde oldukça tercih edilen bir uygulama haline geldi. Kalıcı makyaj yaptırmak ilk başta kulağa hoş gelebilir. Bu uygulamanın detaylarına baktığımızda ise maalesef ki bazı insanların sağlığına bir çok olumsuz dönüş yaptığını görüyoruz. Size tavsiyemiz sağlığınızı riske atacak uygulamalardan uzak durmanız olacaktır. Gelin hep birlikte kalıcı makyaj uygulamasının zararlarının neler olduğuna bakalım.
Makyaj Sektörüne Adım Atmalarıyla Resmen Milyarder Olan İsimler
Makyaj malzemeleri, yalnızca kendisini iyi hissetmek için kullanan herkes için değil. Dizi setlerindeki dövüş sahnelerinde yaraları gösterebilmek ya da yüzüne birtakım görseller çizerek bu konuya sanatsal açıdan bakanlar için de. Hal böyle olunca günümüzde hepimizin severek takip ettiği kimi şarkıcı kimi oyuncu olan ünlü isimler de bu işin ciddiyetini fark ederek makyaj sektörüne yönelmeye başladı. Peki bu iş, kazançlarını nasıl etkiledi? Gelin beraber bakalım.
Son Dönemde TikTok'ta Kimsenin Dilinden Düşüremediği 'Clean Girl' Makyaj Akımına Göz Atıyoruz!
Sosyal Medya Platformu olan TikTok sayesinde trend olan ''Clean Girl'' makyajını daha önce duymuş muydunuz? Bu trend ile sağlıklı bir cilde sahip olmak, doğal ve duru güzelliğinizi bozmadan ufak dokunuşlar ile daha enerjik bir görünüme kavuşmanız hedefleniyor diyebiliriz. Aslında neredeyse herkesin bildiği ve uygulamaktan keyif aldığı bu trendin doğru tekniklerine ve uygulamalarına gelin hep birlikte daha yakından bakalım.'Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir.”*Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.
Bu Kış Farklı Geçecek! Varlıklarını Uzun Süre Koruyacak Sezon Trendleri
Neredeyse her kadın için makyaj yapmak bir tutku haline geldi. Dışarı çıkarken, bir davete hazırlanırken ya da sadece kendinizi iyi hissetmek adına makyaj yapıyor olabilirsiniz. Her dönem hatta neredeyse her sezon değişen makyaj trendlerini takip etmek bazen sizlere zor gibi görünebilir. Sizler için bu kış sezonunun 8 farklı makyaj trendlerini derledik. Gelin birlikte bu kışın makyaj trendlerine bakalım. Aralarında beğendiğiniz trendleri kendiniz için ya da bir arkadaşınıza tavsiye etmek adına aklınızda tutmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. :)
Günün Yıldızı Sen Ol! Birbirinden Farklı Yeşil Tonlardaki Elbisene En Uygun Makyaj Önerileri
Gideceğiniz yerde veya etkinliklerde zarif ve asil bir görünüm sağlamak istiyorsanız elbise ve makyaj uyumunuza dikkat etmenizde fayda var. Her renk elbisenin kendisine göre uyumlu makyajları bulunmaktadır. Bu kombinasyonlara dikkat ederek hem elbisenizin güzelliğini hem de kendi güzelliğinizi ön plana çıkartmanız mümkün. Yeşil bir elbise giydiğinde nasıl mı makyaj yapmalısın? Bu sorunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Yeşil elbisenize doğru makyajı yaptığınızda güzel görüneceğinizden eminiz. Doğru far renginiz ve ruj renginiz ile günün yıldızı siz olabilirsiniz. Gelin birlikte günün yıldızı olalım.