Görüş Bildir
İmam Nikahında Kadının İstediği Mehir Miktarını Erkeğe Zulüm Olarak Gören Hoca Tartışma Konusu Oldu
İslam dininde mehir, evlenirken, evliliğin devamında ya da evliliğin sona ermesi halinde kadına verilen bir armağandır. Ancak son zamanlarda bizim toplumumuz 'mehir' konusunda neredeyse ikiye bölünmüş durumda. Özellikle erkeklerin söz konusu mehir vermeye gelince sorun çıkartması mehiri savunanları epey bi' kızdırıyor. Twitter'da @uyuzgezerr adlı bir kullanıcı, kıydığı imam nikahında istenilen mehir hakkında gördüklerini paylaştı. Ancak onun paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu oldu.
Evleneceği Erkeğin Birden Fazla İnsanla İlişki Yaşadıktan Sonra Kendisine Gelmesini İsteyen Kişi Tepki Topladı
İlişkilerde her iki tarafın beklentisi birbirinden farklıdır. Kiminin ölçütleri aşırı ya da fazla olabiliyorken kiminin de kriterleri oldukça rahattır. Ama sosyal medyada kadın-erkek ilişkilerinde sarf edilen kriterlere baktığımızda ortalık biraz karışık sanki. Bazen insanlar istenmeyecek şeyleri dileyip bize 'Bu da istenmez ki!' cümlesini kurduruyorlar. Twitter'da @kub_kubra05 adlı bir kullanıcı, gelinliğini seçip evleneceği adam hakkında bir temennide bulundu. Ama onun bu absürt isteği sosyal medyada tepki toplamaya yetti bile.
Reklam
Reklam
Reklam
Kadının Adı Yok! Düğün Davetiyesine Gelinin Adı Yerine "Zevcesi" Yazılması Görenleri Çileden Çıkardı
Herkesin düğün anlayışı farklıdır. Kimileri düğünlerini şaşaalı bir şekilde planlarken kimileri de sade bir düğün tercih edebilir. İnsanlar inançlarına göre düğün hazırlıklarını yapabilir. Bu durum davetiye seçiminde de geçerli. Twitter'da @kuIeli adlı bir kullanıcı, arkadaşının düğün davetiyesini paylaştı. Ancak bu davetiyede gelinin adının yer almaması tepkilere neden oldu.
Düğün Günü Tüm Arkadaşlarının Kuaföre Gelmek İsteyip Boşanma Davasında Yapayalnız Kalan Kadına Gelen Yorumlar
Bir kadın evlenirken düğün günü herkes yanındadır. Gelinin arkadaşları kuaföre kadar bile gelirler. Bizim kültürümüzde kuaför ücretini damat ödediği için bu aslında aşırı saçma bir gelenektir. Gelin ve damat arasında probleme bile varabilir bu durum. Twitter'da @senkimkpekkkk adlı bir kullanıcı, düğün günü kuaförde herkesin yanında gelmek istediği halde boşanma davasında tek bir kişinin bile onunla olmamasını bir tweet atarak anlattı. Bakalım bu paylaşıma ne yorumlar geldi?
Reklam
Reklam
Eşi Yanındayken Telefona Gömülenler Dikkat: Evlilikte Doyumsuzluk Yaratıyor
Günümüz evli çiftlerinin en büyük problemi iletişimsizliktir. Gün içerisinde iş yoğunluğu nedeniyle fazla vakit geçirememe gibi nedenlerden dolayı bir araya zor gelen evli çiftler, yan yana geldiklerinde eşinin telefonla fazla ilgilendiğini görünce sorun çıkarmaya meyillidir. Peki telefonla fazla ilgilenmek evlilik içerisinde neden kötü bir tercihtir? Detaylar içerikte!
Reklam