Görüş Bildir
Erkekler de Yapar ve Yaptırır
Bir dönem bakımlı erkekler için ‘Metroseksüel’ tabiri kullanılır, özellikle maço algısı yüksek olanlar bu şekilde anılmamak için yüzlerine nemlendirici krem bile sürmezlerdi.  En fazla yaptırdıkları kelleştikçe yaşlı göründüklerinden, hoşlarına gitmeyen bu duruma saç ekimi ile çözüm bulmak idi. Zamanla özellikle 2000 yıllarda 20’li yaşlarında olan erkekler yavaştan nemlendirici kremlere, hatta manikür pediküre bile başladılar. Ama hepimiz çok iyi biliyoruz ki; bu sürece bir kere girdiğiniz zaman, arkasının gelmemesi neredeyse imkansız. Erkekler için de süreç bu şekilde ilerledi.Bu 2000 yılı başında 20’li yaşlarında olan erkeklerin de hayatlarına piyasa yapmanın ötesinde, kendi piyasalarını da oluşturmak adına kullanmaya başladıkları sosyal medya platformları girdi. Onlar da zaman zaman, her ne kadar kabul etmek istemeseler de hem kendi gerçekleri (kusurları) ile yüzleşmek hem de ufaktan filtreler ile tanışmak durumunda kaldılar.Bu da onları kremler, ufak botoks dokunuşları sonrası dolgular, yaz dönemlerinde aynada karşılaştıkları memeli ve göbekli hallerinden kurtulmak adına da jinekomasti ve liposuction gibi daha cerrahi operasyonlara yöneltti.Bu da aslında fiziki rekabetin sadece kadınlar arasında değil erkekler arasında da olduğunu tüm dünyanın gözüne soktu.Peki erkekler en çok hangi operasyonları yaptırmak istiyor ve bunlar ne işe yarıyor dersiniz?
Sağlık Turizminde Dünya’da İlk 5’teyiz
etiket
Sosyal yaşamın tamamen sekteye uğradığı pandemi döneminde sağlık turizmi de ciddi şekilde etkilendi elbette. Ama işin ilginç yanı Türkiye bu dönemde estetik ve plastik cerrahide, cerrahi olmayan tüm estetik işlemlerde gözle görülür bir büyüme gösterdi ve Uluslararası Estetik Cerrahi Derneği'nin (ISAPS) 'Global Survey 2020 Raporları'na göre Türkiye, pandemi döneminde dünyada en çok estetik cerrahi yapılan 5 ülkeden biri oldu.
Reklam
Uzmanlar Uyardı: Meme İmplantları Cilt Kanserine Sebep Oluyor!
Günümüzde estetik operasyon oldukça yaygın biliyorsunuz ki. Ancak bu operasyonların uzun ya da kısa vadede zararları hâlâ araştırılıyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göreyse meme implantları cilt kanserine neden oluyor! Deutaylar için...👇
Teknolojinin ve Zamanın Değişimiyle Birlikte Popülerlik Kazanacak Estetik Müdahaleler
İnsanlar yüzyıllardan beri güzel olmak uğruna dönemin koşullarına ve şartlarına uygun yöntemler her zaman bulmuşlardır. Günümüzde insanlar daha genç ve güzel görünmek adına cerrahi veya cerrahi olmayan estetik işlemlerine başvurmaktadırlar. Bu işlemler hem hızlı hem de etkili sonuçları nedeniyle neredeyse herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Peki bu estetik işlemler 10 yıl sonra da günümüzde olduğu gibi trend olmaya ve popülerliğini korumaya devam edecek mi? Bildiğiniz üzere her geçen gün estetik teknolojileri hızla artmaktadır. Günümüzde ve önümüzdeki yıllarda bu teknoloji kendisini sizce nasıl gösterecek? Nilgün Yıldız Konakcı'dan esinlenerek hazırladığımız içeriğin detaylarına gelin hep birlikte bakalım.
Reklam
2023 Yılında İnsanlar En Çok Hangi Estetik Operasyonları Tercih Edecekler?
Cerrahi ve cerrahi olmayan bir çok estetik işlem bildiğiniz üzere neredeyse her dönem popülerliğini korumakta. Artan konfor ve çeşitliliği göz önüne alırsak son dönemlerde talep giderek artmaya devam ediyor. Talebin artmasındaki önemli diğer bir etkende ulaşılabilirliğin kolaylaşması. İçinde bulunduğunuz dönemin güzellik algısına göre şekillenen işlemler, günümüzde sosyal medyanın etkisiyle hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu içerikte 2023 yılında en çok talep gören işlemlerden bahsettik. Adlarını sıkça duyacağımız trendlerde olacak bu işlemlere gelin hep birlikte bakalım.
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam