Görüş Bildir
Riske Girmeyin, Korunun: Prezervatif Kullanmanın 10 Önemi
Hayatın getirdiği keyifli anların tadını çıkarırken, sağlığınızı ve güvenliğinizi de göz ardı etmemeniz çok önemli. Cinsel sağlık konusu, çoğu zaman göz ardı edilse de aslında büyük bir özen gerektiriyor. Prezervatif kullanımı, bu konuda alabileceğiniz en basit ve etkili önlemlerden biri.Not: En sağlıklı bilgiler için lütfen doktorunuzla görüşmeyi unutmayın.
Bağırsak Sağlığı ve Cinsel Yaşam
Son yıllarda bilim dünyasında bağırsak sağlığı ve psikoloji arasındaki ilişkiye yönelik ilgi giderek artmaktadır. Bu ilgi, bağırsak ve beyin arasındaki karmaşık etkileşimlerin keşfiyle daha da güçlenmiştir. Bu yazıda, bağırsak ve psikoloji arasındaki bu ilişkiyi, bağırsak-beyin ekseni kavramını ve bu ilişkinin psikolojik sağlık üzerindeki etkilerini inceleyeceğiz.
Cinsel İşlev Bozukluklarının Tedavisinde Psikonöroimmünoloji
etiket
Psikonöroimmünoloji (PNI), zihin, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi arasındaki etkileşimleri inceleyen disiplinler arası bir bilim dalıdır. Bu alan, psikolojik süreçlerin ve stresin bağışıklık sistemini nasıl etkilediğini ve bağışıklık sistemi ile sinir sistemi arasındaki çift yönlü iletişimin sağlığa nasıl katkıda bulunduğunu araştırır.PNI, biyoloji, psikoloji, immünoloji, nöroloji ve endokrinoloji gibi çeşitli bilim dallarını birleştirir. Psikonöroimmünolojinin kökleri, 20. yüzyılın ortalarına kadar uzanır. 1970'lerde yapılan araştırmalar, stresin bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini göstermeye başlamıştır. Robert Ader ve Nicholas Cohen gibi öncü araştırmacılar, farelerde koşullanmış immünosupresyon (bağışıklık sisteminin baskılanması) deneyleri ile PNI'nin temellerini atmışlardır. Bu çalışmalar, zihin ve beden arasındaki bağlantının çok daha derin ve karmaşık olduğunu ortaya koymuştur. 
Longevity Sekste Bütüncül ve Fonksiyonel Beslenme Uzmanlığı
etiket
Beslenme, yaşamın temel bir unsuru olarak sağlığın korunması ve iyileştirilmesi için kritik bir rol oynar. Son yıllarda, geleneksel beslenme yaklaşımlarının ötesine geçerek bireylerin tüm yaşam tarzını ve biyolojik ihtiyaçlarını dikkate alan bütüncül ve fonksiyonel beslenme yöntemleri popülerlik kazanmıştır.
İbn-i Sina'dan 1000 Yıllık Reçete! Cinsel Gücü Artırıyor: Günde 2 Kez Tüketmek Gerekiyor
İbn-i Sina'nın eserlerinden 'Küçük Tıp Kanunu' kitabında mucizevi karışımlarla dolu ve birçok hastalığa şifa olabilecek reçeteler yer alıyor. Tansiyondan kalp ağrılarına, şeker hastalıklarından cinsellik sorunlarına kadar milyonlarca kişinin şikayetlerine derman olacak karışımlar yıllar önce İbn-i Sina tarafından kaleme alınmış. İşte İbn-i Sina'nın ilaç olabilecek mucizeci karışımları...
Oytun Erbaş'ın 'Analiz Yaparak Bir Kadının Kaç Kişiyle Beraber Olduğunu Bulurum" Açıklaması Yenide Gündemde!
Her yaptığı açıklamayla tüm gözleri üzerine çeken ve bir hayli şaşırtan Prof. Dr. Oytun Erbaş'ın geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama yeniden gündemde. Erbaş'ın 'Bir analiz yapsaydım bir kadının kaç kişiyle beraber olduğunu DNA'nızdan bulabilirdim.' sözlerine karşılık sosyal medya kullanıcılarının da bir kez daha diyecekleri var. İşte, detaylar...
Aranızda Her Şey Çok Güzelken Kocaman Bir "Ama" Olabilecek Cinsel Uyumunuzu Artırmanın 11 Yolu
etiket
Yaygın inanışın aksine; cinsel uyum veya ten uyum dediğimiz şey doğadan gelmez, yani partnerinizle birlikte biraz çaba gösterdiğiniz zaman mükemmel bir harmoniye sahip olabilirsiniz. Çünkü cinsel arzular fazlasıyla kişiseldir, partnerler arası uyumu artırmak içinse bu isteklere biraz kulak vermek gerekir.O halde gelin, partnerinizle vazgeçilmez bir cinsel uyuma sahip olmak için neler yapabileceğinize yakından bakalım!