Herkesin Kendinden Bildiği 10 Temel Ergen Tribi

-

Herkesin Kendinden Bildiği 10 Temel Ergen Tribi

Ergenlik çağı, bir insanın yaşadığı en utanç verici hikâyelerin bütününü oluşturur. Hatırlanmak istenmeyen anıların yaşandığı, kişinin kendini bulma çabasıyla düştüğü durumlar hep ergenlik evresinde yaşanmıştır. Bu dönemde herkesin kendince bir ergen profili olmuştur. Peki, siz Listevari.com aracılığı ile nasıl bir ergen olduğunuzu hatırlamak ister misiniz?

Kaynak: http://www.listevari.com/herkesin-kendin...

1. Msn Avatarına Kendince Satanist Fotoğraf Koymak

Genelde evde anne-baba baskısıyla yetişen ergenin, arkadaş çevresinde cool görünme çabasından ibaret olan durum. İğne geçirilmiş kanlı dudak, kendini jiletleyen emo kız gibi örnekleri mevcuttur. Çirkin ergenlerin kendi fotoğrafını koymak istememesiyle de ilişkilendirilebilir. Ne olursa olsun bilim adamlarının bile mantıklı bir açıklama getiremeyeceği ve “ergenlik işte hehehe” diyerek geçiştirebileceğimiz bir olaydır.

2. Beyaz Okul Gömleği İçine Siyah Boğazlı Badi Giymek

Bir ergenin moda katliamı şeklinde de adlandırabileceğimiz durumdur. Beyaz gömleğin kolları sıvanır, üstten 3 düğme açılır ve içerideki siyah badi tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarılır. Bunu yapan ergen kendini aşırı derecede karizmatik bulur. Çünkü aslında bu modayı okula o getirmiştir. Herkes ondan görmüştür. Durumun böyle olmadığını ileride bir gün kendisi de anlayacaktır.

3. Dile Piercing Taktırmak

Genellikle ergenlerin kızlarında görülen durumdur. Bu tür kızların ne tür bir bilinçaltına sahip oldukları ise asla bilinmez. Kendilerini ileri görüşlü, cesur ve cool olarak lanse ederler. Tabi evdeki durum bunun tam tersidir. Sırf o dilindeki piercing görünmesin diye babasıyla iletişimini kesen, annesinin hazırladığı yemeği “ders çalışmam lazım sınavım vaaerr” ya da “diyetteeeyyiiiaaam” diyerek geri çeviren ve amca-dayı-hala-teyze kombosundan kaçabilmek için bayram ziyaretlerine hastalık bahanesi uyduran biridir bu kişi aslında. Anneanne-babaanne ikilisinin ise görme bozukluğuna sevinebilecek kadar da karaktersizleştirir insanı bu dildeki piercing.

4. Sevgiliyle Arasında Yüzük Takmak

“Osman’la aramızda yüzük taktık” cümlesiyle başlayan durumdur. Ergenliğin en sorgulanamaz hallerinden biridir. Her sevgili bulduklarında aralarında sözlenirler. Sözde okul bitince evleneceklerdir. Maddi açıdan 0 değere sahip olan bu yüzüklerin müthiş manevi anlamları vardır. Mesela erkek tarafının annesi vermiştir bu yüzüğü oğluna. “Hayatında en önem vereceğin kıza ver bunu” demiştir. Bizim saf ergen oğlanda, bulduğu ilk kıza takar bu yüzüğü. Sonra utanmadan geri ister. Sonra gider ikinci sevgilisine takar. Bu kısır döngü, kişi ergenlikten çıkana kadar sürer gider. Geriye yalama olmuş ana yadigârı yüzük kalır.

5. Saç Spreyi/Deodorant ve Çakmakla Ateş Yakıp Eğlenmek

Haşin bir ergenin canı sıkıldıkça, etrafa korku salmasıyla gelişen durumdur. Genelde 2’şer kişilik gruplar halinde dolanırlar. Bir ellerinde saç spreyi, sprey boya, vs. diğer ellerinde çakmak. Biri saç spreyini sıkarken, diğeri de korka korka çakmağı yakmaya çalışır. Birkaç denemeden sonra büyük bir alev topu elde ederler. Bunu yaparken öyle çok eğlenirler ki, sanırsın ateşi onlar icat etmişlerdir. Sonuç; “ehe, mehe, ohoohoo, huhuuu” şeklinde devam eden bu eğlence, sokaktan geçen yaşlı bir amcanın “höt” diyerek bu ikiliyi kovalamasıyla son bulur.

6. Her Ortamda Klasik Gitar Eşliğinde “Akdeniz Akşamları” Söylemek

Bir ergenin kız tavlamak için giriştiği durumdur. Sahilde ateş başında, toplu arkadaş gruplarında klasik gitarıyla kızların gözdesi olan bir oğlan ergen mutlaka bulunur. Birçoğunun repertuarı ise “Akdeniz Akşamları”ndan daha ileriye gidememektedir. Yine de ergenler içinde en gelecek vaat eden tipler de bunların arasından çıkar.

7. DJ Akman Dinleyerek Rapçi Olmaya Karar Vermek

Kendilerini hayatın çemberinden geçmiş zanneden bir grup ergenin düştüğü amansız durumdur. Hayat bunlara hep koyar. Hep çok mutsuzdurlar. Hayatlarında hiç kız arkadaşları olmamalarına rağmen eski sevgilileri olduğunu iddia ettikleri kişilere sövüp dururlar. Sürekli bir platonik sevme durumları olduğundan dolayı da, aşk acısından geberme noktasına gelirler. En sonunda “dertlerim size kâbus oldu, gözlerim yaş değil kan doldu” şeklinde şiirler yazmaya başlarlar. Toplumda var olabilmek adına da ideallerini bu yönde çizmeye karar verirler.

8. Düzenli Olarak Haydar Dümen Okumak

Genellikle boş derslerde, sınıfça yapılan en favori aktivitelerdendir. Her okulda ve her sınıfta rastlanan bu hadise sayesinde Haydar Dümen, pek çok ergenin idolü haline gelmiştir. Her gün bu yazıları okuyan ergenler bel altı espri zekâlarını genişletir, ilerisi için düşlediği ve henüz var olmayan düzenli seks hayatlarına yepyeni fanteziler katarlar. Aslında birer abaza olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedirler.

9. Pis Converse Giymek

Genellikle fakir kesimin yaratmış olduğu bir moda akımıdır. Pis, yırtık ve eskimiş Converse’lerini sanki son derece cool bir olaymışçasına giyinirler. Hâlbuki ikinci bir Converse almaya paraları yetmediklerinden kendilerince böyle bir çözüm bulmuşlardır ve başarılı da olmuşlardır. Bunlar sayesinde Converse’ler yıkanmaz hale gelmiştir. Hatta bu akım öyle genişlemiştir ki, Converse’in uç kısmına resimler çizme, sevgilinin baş harflerini yazma yaratıcılığına kadar gitmiştir. Ergenler arasında en zeki olanları bunlardır.

10. “Mutlu Bana Bir Şey Oluyor Mutlu” Tribine Girmek

Bu video yeterince açıklayıcı olmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
proffesional-goner

Ah o dildeki piercing... Ulan onun kadar karaktersiz bir şey yok, olamaz da zaten.

celalettin.kaban.7

bende mi bi hata var yoksa bahsettiğin gençlik başka mı hiç birini yapmadım kullanmadım

kvrbs

güldürdün :D

Başlıklar

BilimCinsellikHadiseaşk
Görüş Bildir