Çünkü Neden Olmasın: İlk Defa Bir Erkek Dergisi Kapağında Trans Erkek Model Olacak

 > 
6.2bPAYLAŞIM

Birçok durumda dünyanın çok gerisinde olduğumuz konusunda hemfikiriz fakat gel gelelim toplumsal cinsiyet konusunda çağın bile çok gerisindeyiz. Ülkemizde LGBTİ bireylere bırakın iş vermeyi, yaşam hakkı bile verilmezken; Benjamin Melzer isminde bir trans erkek dünyaca ünlü "Men's Health" dergisinin Almanya'da yayınlanan baskısında kapak modeli olarak yer alacak.

Dünyaya gözlerini kadın olarak açan Melzer, yıllar geçtikçe bulunduğu bedenin ona ait olmadığını farketmiş

"Hiçbir zaman sıradan bir kız çocuğu olmadım. Pembe sevdiğim bir renk değildi. Küçüklüğümde çekilen bir fotoğrafta ağlıyordum çünkü bana pembe giydirmişlerdi." diyerek küçüklüğünü özetliyor.

Kadından erkeğe trans(FTM) dergisi tarafından "yılın modeli" seçilen Melzer, hikayesini çeşitli yerlerde anlatıyor

Çünkü kendi hikayesinin, benzer durumda olan başka trans bireylere de örnek olmasını ve onları cesaretlendirmeyi istiyor. Bunu neden yaptığını soranlara ise şöyle yanıt veriyor: "Çünkü ben aynı durumda olduğumda, konuşacak kimsem yoktu ve kimseye bana sorulan soruları soramıyordum. Ben bu insanların sesi olmak ve onlar adına bütün sorulara cevap vermek istiyorum. Eğer ki bir kişiye yardım edebilirsem, başarılı olmuşum demektir."

Geçişini 23 yaşında yapan Melzer, 4 yıldır düzenli olarak ağırlık antrenmanları yapıyor.

Ve nisan ayında, Almanya'nın Men's Health dergisinde kapak modeli olarak yer alacak. Melzer'e de O'na destek olanlara da kocaman tebrikler gönderiyoruz. 👏

Yakışıklı modelin instagram adresine ise buradan ulaşabilirsiniz. 😍😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
albert-eniste

ABAZA LAN BU EDİTÖR :)

beter.bocek

arkadaş şu olayıda anlamıyorum şu ülkede dindarlar senelerce zulüm gördü 28 şubat gibi bir karanlığı yaşadılar ama tek ses yok sonra biz geriyiz şöyleyiz böyleyiz arkadaş şu ileri dediğiniz bu tür uç noktaları örneklerle göstereceğinize o ülkelerde müslümanlara yapılan ırkçılığıda göstersenize merak ediyorum cidden yani bu batılılaşma ya da özgürlükler ülke kültürüne aykırılıklamı alakalı ülke kültürüne uygun yaşamaya çalışan insanların gördüğü zulmü ya da avrupadaki müslümanlara yapılan 2. sınıf muameleyi görmek çokmu zor gelişmişlik bumudur eğer sizin gelişmişlik kavramınız buysa bu gelişmişliğin te AMINA KOYİM

haylazadam

dindarlar zulümmü görmüş :))) o kadar zulüm gördülerki cuma namazı çıkışı ALLAHUEKBER nidalarıyla insan yaktılar. o kadar zulüm gördülerki yayın evi basıp kafa kestiler. okadar zulüm gördülerki maraşta insanları katlettiler. o kadar zulüm gördülerki körü körüne hırsızların yolsuzların önünde domaldılar. aslında zulüm görmeseler şu dindarlar ne kadar sevgi dolu neşe dolu insanlar dimi.

beter.bocek

heh işte tam da o yakıp yıkanların kafa kesenlerin beklentilerini karşılayan bir modelden beklenen bir tepki. bu elemana sorsan taliban müslüman oluşum amerikanın yarattığı bir cani değil ya da daeş denilen soysuzlar topluluğu da. Arkadaş amaç islamdan nefret etmek olunca 3 5 münferit olayla tüm müslümanları karalamak çok basit birşey haline gelebiliyor ve tabi araya siyasi abukluk sıkıştırılmazsa olmaz çünkü ona öğretilen verilen bu kapasite üzerini alamayınca beklenti bu seviyede olmalı zaten :D senin mantığınla ilerlersek dünyada yok yere öldürülen müslüman sayısı daha fazla yani örneğin almanyada bina yakarlar olsa 3 5 neonazi yoksa biz değiliz ye sıyrılırlar ya da abd de müslümansın diye işkence görebilirsin veya avrupa fransa afrikada arap yarımadasında demokrasi! götürebilir ölenler zaiyattır çünkü müslümandır veya barışçıl budha öğretileri ile yoga yapan masum yumurta kafalar myanmarda katliam yapabilir

beter.bocek

ama tabi bunlar önemli değil yeter ki birileri çıkıp ALLAHUEKBER desin birilerine saldırsın yaksın yıksın yağmalasın bak müslüman yaptı olur acaba her ALLAHUEKBER diye saldırıp yakıp yıkanı aynı kefeyemi koyacaz?

meaculpa

burda kadına saygı gösterilmezken transamı gösterilcek ...aç halinde eşlerinizi yiyin,kadınınızı dövün ama suratına vurmayın,hamileyken dışarı çıkmasın,şiir ve roman alkol ve sigara bağımlılığı yapar ...düşünün ne kadar çok ayar olmuşum -.-

koala-neco

meaculpa

sen bana yürüyon mu inceden kovala bey ...anlıyalım yani -.-

koala-neco

yürümek ? -.-

meaculpa

ense traşını görelim o zaman -.-

koala-neco

göçüm -.-

kbrnrshn

necdet noluyo görmeyim seni başkalarıyla konuşurken yakarım şerefsizim

derin-a-clk

neden olmasın ki? Takdir ederim ;)

dusunen_odun

LGBTİ demesi zor oluyor İ harfinin kaldırın olüm eskisi gibi yapın yine bizimde kafamız rahat olsun

luna-chan

legebetei diye mi okunuyo nası okunuyo :D

dusunen_odun

aynen öyle eskiden legebete diyoduk demesi rahattı ne güzel günlerdi o günler, şimdi yeni yeni kavramlar falan, az bizi de düşünün da.

mehmet-hakan1

çünkü interseks leri yoksayan bir oluşum bu. çift cinsiyetle doğan yani hermafroditleri dışlanmasın diye i yi zorla getirtiyoruz. tıpkı travestilerin lgbt ye transın yanına bir t daha getirtip travesileri ekletmesi gibi.

dusunen_odun

bi t daha mı geldi lgbtti mi oldu yoksam lgbtit mi oldu şimdi

mehmet-hakan1

lgbti oldu t nin içine giriyor tavestilerde.

dusunen_odun

bitane t paylaşılacaksa manası yok :D

Görüş Bildir