Görüş Bildir

film Haberleri

film ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. film ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İzlemeyen Çok Şey Kaybeder: Dünyaya Bakış Açınızı Değiştirip Ufkunuzu Genişletecek Muazzam Belgeseller
Beyninize gelen 'belgesel izle' komutuna uygun en iyi belgeselleri sizler derledik. Hayvan belgeselleri, yaşam belgeselleri, insan belgeselleri, köy belgeselleri, vahşi belgeseller, insan belgeselleri gibi pek çok belgesel türünden yapımlarla ufkunuz genişlediği gibi dünyaya bakış açınız da değişecek. Hazırsanız en iyi belgeseller listesine hızlıca giriş yapalım;
Heyecandan El Ayak Titretip Adrenalini Tavan Yaptıran Enfes Aksiyon Filmleri
Aksiyon filmlerini sevenler bir adım öne gelsin! Aksiyon macera filmleri pek çoğumuzun sevdiği ve bizi hop oturtan hop kaldıran filmlerdir. Aksiyon filmleri de kendi içinde türlere ayrılıyor tabi; aksiyon gerilim, tetikçi, sniper filmleri bile kategoriler halinde ayrılabiliyor! Aksiyonu daha ön planda olan, gerek eski gerek yeni ama en iyi aksiyon filmleri alındı. Bu yüzden Avengers, Avatar, The Dark Knight, Matrix, Transformers, Terminator gibi filmler aranmamalı. Tüm aksiyon macera severlere tavsiye edebileceğimiz kaliteli, ünlü ve bazıları efsane olmuş filmleri sizlerle paylaşıyoruz. Herkese iyi seyirler!Film açıklamaları turkcealtyazi.org adresinden alınmıştır. 
Gönüllerin En İyi Sherlock'u Benedict Cumberbatch'in Az Bilinen Ama Mutlaka İzlenmesi Gereken Dizileri
Serilerce kitaplarını okuduğumuz, hayranlıkla filmlerini izlediğimiz ama dizisiyle hafızalarımıza kazınmış Sherlock Holmes’u en güzel canlandıran oyuncu birçok kişi tarafından tartışmalı da olsa açık ara Benedict Cumberbatch. Hepimiz efsaneye dönüşmüş Sherlock Holmes dizisini izledik değil mi? İzlemeyenleriniz varsa başından kalkamayacağını belirtelim öncelikle! Benedict Cumberbatch’in oyunculuğuna diyecek söz yok. Peki, harika oyunculuğunu sergilediği fakat Sherlock Holmes kadar ses getirmeyen birçok başyapıtı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin, hep birlikte bu dizileri gün yüzüne çıkaralım!
Soğuk Havalarda İzlenilirliği Daha da Artan En Güzel 36 Kış Filmi
Bazı filmler kış mevsimini kullanmalarıyla akıllara kazınmıştır. Çoğu zaman kışın kasvetinin sebep olduğu durumlar ekrana yansıtılsa da bazen kartpostallık manzaralarla romantizm unsuru olarak da kullanılabiliyor. Kimileri daha da üşümenize neden olurken kimileriyse yaşattığı duygularla içinizi ısıtacaktır. 'Winter is Coming!'Özetler beyazperdedendir. İyi seyirler.
Dünya Düzenine Karşı Duruşlarıyla Dikkat Çeken Sistem Eleştirisi Yapan En İyi Filmler
Yaşadığımız dünyada özgür müyüz? Ailemizin yanında, okulda, işte, toplumda yerimizi var mı? Ne kadar kendimizi gibi davranabiliyoruz? Peki ya toplum? Toplum kendi başına özgür mü yoksa kısıtlamalarla çevrili, törpülenmiş katı bir kavram mı? Bu gibi sorulara yanıt arayan filmlerden bir listeyle aydınlanacağımızı umuyoruz. Sistem eleştirisi yapan en iyi filmler listesini; düşündüren filmler, kapitalizmle ile ilgili filmler, emperyalizmi anlatan filmler, sınıf ayrımını anlatan filmler gibi alt türlere bakarak hazırladık. Hazırsanız detaylara geçelim;IMDb puanları baz alınarak sıralanmış ve film bilgileri turkcealtyazi.org dan derlenmiştir.
İzledikten Sonra Gerçekten Yaşanmış Bir Olaydan Uyarlandığına İnanamayacağınız En İyi Filmler
'Gerçek hayattan uyarlanmış filmler arıyorum' diyenlere amme hizmeti! Kimi ölüm kalım savaşı vermiş, kimi en umutsuz zamanlarda umudu bulmuş insanların hayatlarından esinlenen filmlerle karşınızdayız. Gerçek yaşam hikâyelerinden uyarlanan bu filmlere inanamayacaksınız. Hazırsanız, detaylara geçelim;Not: Bazı film açıklamalarında Beyazperde'den faydalanılmıştır.
Her Biri Başyapıt Niteliğinde Olan Sinema Tarihinin En İyi Filmleri
Şu film şurada dursun ilk başta, puanı tartışmalar yaratan bir film olsa da. Yıllardır yerini koruyan bir film.  Esaretin Bedeli insanların bazı dersler çıkarması gereken izleyip de ibret alınacak bir yapımdır. Genç bir zengin adam olan Dufresne sevdiği kadını öldürmek suçundan yargılanarak ömür boyu hapis cezası alacaktır. Gittiği hapishanede her türlü kötü adamların olduğu ve bir suçun işlendiği bir yerdir. Fakat o hayata olan inancından güler yüzlü olmaktan asla vazgeçmeyecektir. Onun bu tutumu diğer kötü adamlara karşı olumlu bir etki bırakarak onların bakış açısını da değiştirecektir.
  • 1