Görüş Bildir
Haberler
Hikâyesinin Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Her Biri Tüyler Ürpertici En İyi Korku ve Gerilim Filmleri

Hikâyesinin Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız Her Biri Tüyler Ürpertici En İyi Korku ve Gerilim Filmleri

EC was here.
28.10.2014 - 18:53 Son Güncelleme: 28.03.2022 - 23:00

Filmin hemen başında 'Gerçek bir hikayedir' yazısı bile korkutmak için sağlam bir giriş olabiliyor. Bazılarının hikayelerine inanmak gerçekten güç.

Filmler gerçeklik iddiası taşıdığı hikayelerinden dolayı eklenmiştir, aralarında vasat filmler de bulunmakta. İzlemek isterseniz IMDb puanına göre karar verebilirsiniz.

Not: Resimlerden birkaçı devam filmlerine ya da yeniden çevrimlere aittir. İzleyici yorumları ve hikayeler turkcealtyazi.org'dan alınmıştır.

Öncelikle şuraya bir göz atmanızı tavsiye ederiz;

32. Amerikan Büyüsü | An American Haunting (2006)

32. Amerikan Büyüsü | An American Haunting (2006)

Hikayesi: Red River bölgesinde yaşayan Bell ailesinin çiftliklerinde garip şeyler olmaya başlar. Önce kaynağı belirsiz sesler duyulur, daha sonra sarı gözlü bir kurt etrafta görünmeye başlar ve siyahlar içindeki küçük bir kız görüntüsü evin tek kızı Betsy’yi rahatsız eder. Zamanla, bu varlıkların özellikle Betsy’yi hedef alan saldırıları daha güçlü ve ürkütücü olmaya başlar.

IMDb puanı: 5.0

http://www.imdb.com/title/tt0429573/

31. Açık Deniz | Open Water (2003)

31. Açık Deniz | Open Water (2003)

Hikayesi: Susan ve Daniel tatil için tropik bir adaya gitmeye karar verirler. Adaya vardıklarında ilk işleri bir tüplü dalış gezisine katılarak, su altının güzelliklerini keşfetmek olur. Ancak bu aşamadan sonra problemler başlar. Gezide önceleri her şey yolundayken, tur yetkililerinin yaptığı bir hata sonucu ikili denizin ortasında unutulurlar. Yüzeye çıktıklarında okyanusun ortasında yapayalnız kaldıklarını farkeden çift büyük bir panik yaşamaya başlar. Bu andan itibaren bir taraftan açlık ve susuzlukla mücadele ederken, diğer yandan köpekbalıkları ve zehirli denizanaları başta olmak üzere çeşitli tehlikelere göğüs germek zorunda kalacaklardır.

IMDb puanı: 5.7

http://www.imdb.com/title/tt0374102/

30. Lanetli Ev | The Haunting in Connecticut (2009)

30. Lanetli Ev | The Haunting in Connecticut (2009)

Hikayesi: Campbell ailesi Connecticut'ın sakin bir köşesine taşındıktan kısa süre sonra, Viktorya tarzı şirin evlerinin rahatsız edici bir geçmişi olduğunu öğrenirler: Evleri akıl almaz olaylara tanık olmuş bir cenaze evinden dönüştürülmüştür; daha da önemlisi evin sahibinin medyum oğlu Jonah, ruhani varlıkların diğer tarafa geçebilmesine fırsat yaratan şeytani bir ulak görevi görmüştür. Şimdi, ölülerle iletişim kurabilen Jonah, masum ve her şeyden habersiz aileyi farklı türde bir dehşete boğmak üzere dönmüştür ve korkunç şeyler olmak üzeredir...

Bir izleyici yorumu: 'gerçek olduğunu düşününce etkileniyor insan..'

IMDb puanı: 5.9

http://www.imdb.com/title/tt0492044/

29. Ölü İkizler | Dead Ringers (1988)

29. Ölü İkizler | Dead Ringers (1988)

Hikayesi: Jinekolog ikizler Elliot ve Beverly, aynı kadınları paylaştıkları gizli seks oyunlarında sert bir dönemece doğru ilerlemektedirler. İkizlerden cesur olanı, baştan çıkardığı kadınlardan sıkıldığında onları çekingen kardeşine bırakmaktadır. Ancak kadınları kolayca kandırdıkları bu düzen, utangaç kardeşin güzel aktris Claire'e ikizinden önce aşık olması ve onu sadece kendisine istemesiyle bozulur.

IMDb puanı: 7.4

http://www.imdb.com/title/tt0094964/

28. Krokodil | Eaten Alive (1977)

28. Krokodil | Eaten Alive (1977)

Hikayesi: Bir kendini bilmez psikopat rahatsızlık duyduğu kişileri bataklıkta beslediği timsaha yem olarak vermektedir.

IMDb puanı: 5.4

http://www.imdb.com/title/tt0074455/

27. Karabasan | The Entity (1981)

27. Karabasan | The Entity (1981)

Hikayesi: Carla Moran görünmeyen bir varlık tarafından önce dövülüp, sonra tecavüz edilmiş bir şekilde bir gece uyanır. Arkadaşları ve ailesi önce onun aklını yitirdiğini düşünür, ama daha sonra ona parapsikoloji yöntemiyle yardım etmek isterler. Bir müddet sonra araştırmacılar, kötü bir ruhsal gücün ona musallat olduğunu anlayacaklardır. Şimdi tek yapmak istedikleri şey, bu görünmeyen iblisi nasıl durduracaklarıdır.

Bir izleyici yorumu: 'Varlığı kanıtlanamayan, tanımlanamayan yaratıkların insanlara saldırısını anlatan filmler kategorisinde önemli bir yeri olan film'

IMDb puanı: 6.6

http://www.imdb.com/title/tt0082334/

26. Gecenin Nefesi | The Mothman Prophecies (2002)

26. Gecenin Nefesi | The Mothman Prophecies (2002)

Hikayesi: Saygın bir gazeteci olan John Klein eşi Mary ile birlikte yeni bir ev aldıktan sonra dönüş yolundadır. Arabayı kullanan eşi önünde anlam veremediği bir varlık görür ve kontolü kaybeder. Ciddi şekilde yaralanan Mary birkaç gün sonra hastanede hayata veda eder. Ölmeden önce gördüğü şeyin resimlerini yapmıştır. Aradan iki yıl geçer. Eşinin ölüm acısını hala üzerinden atamayan John bir iş için şehir dışına çıkar ama kendini olması gerektiği yerden 600km uzakta bir kasabada bulur. Burada bayan polis memuru Connie Parker ile tanışan John, çevrede bazı insanların garip sesler duyduğunu ve anlam veremedikleri şeyler gördüğünü öğrenir. Böylece bu olayların eşinin ölümü ile ilgisi olduğunu düşünerek araştırmaya başlar.

Bir izleyici yorumu: 'filmin gerçek olayları dayanmasından mı kaynaklanıyor, bilemiyorum ama bu film 'arıza filmler' listemin üst sıralarında olan bir film.'

IMDb puanı: 6.5

http://www.imdb.com/title/tt0265349/

25. Sapık | Psycho (1960)

25. Sapık | Psycho (1960)

Hikayesi: Marion Crane, Arizona'da bir emlak ofisinde çalışmaktadır. Sevgilisi Sam ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır.     Bir cuma günü, patronu Marion'a bankaya para yatırması için 40 bin dolar verir. Marion, bu parayla Sam'le hayal ettikleri hayatı kurabileceklerine karar verir ve parayı çalarak Sam'le buluşmaya gider. Yolda Bates Motel'de konaklamak zorunda kalır. Moteli işleten Norman Bates, annesiyle saplantısı olan genç bir adamdır. Marion'u hiç tahmin edemeyeceği olaylar beklemektedir.

Bir izleyici yorumu: 'Katili oynayan adamın oyunculuğu çok iyiydi. Müzikleri sahnenin gerilimi arttırıyordu. '

IMDb puanı: 8.6

http://www.imdb.com/title/tt0054215/

24. Şeytan Tohumu | The Possession (2012)

24. Şeytan Tohumu | The Possession (2012)

Hikayesi: Bir süre önce boşanmış olan Clyde ile Stephanie aralarında ufak çaplı sürtüşmeler yaşarlarken, kızları Emily ve Hannah ayrı yaşayan ebeveynleri yüzünden sıkıntı çekmektedirler. Küçük Emily babasını çok sevmektedir ve ailesinin tekrar bir araya gelmesini ümit etmektedir. Hafta sonunu birlikte geçirmek üzere, Clyde kızlarını yanına alır. Yolda karşılaştıkları, eski eşyaların satışının yapıldığı bir evde dururlar. Çeşitli antikaların olduğu satışta, Emily siyah, ahşap oymalı bir kutuyu gözüne kestirir. Kısa zaman sonra da kutuya olan ilgisi ve yakınlığı giderek artmaya başlar. Yanından ayırmayı hiç istemediği kutuya bir arkadaş edasıyla bağlanır. Bununla birlikte Emily'nin davranışlarında da fark edilir bir değişme yaşanacaktır. Ardı arkası kesilmeyen bir dizi tuhaf olaylar meydana gelecektir.

IMDb puanı: 5.9

http://www.imdb.com/title/tt0431021/

23. Denizin Dişleri | Jaws (1975)

23. Denizin Dişleri | Jaws (1975)

Hikayesi: Küçük bir tatil beldesi olan Amity Adası obur, beyaz bir köpekbalığı tarafından ziyaret edilmeye başlanır. Yaşanan birkaç ölüme rağmen belediye başkanının kârı ve turizmi önde tutan tavrı nedeniyle olay fazlaca su yüzüne çıkarılmaz. İlgililer, konuyu gizlemeye çalışıp konu hakkında konuşmaktan geri kalırlar. Plajın kapatılması başkan tarafından yasaklanır. Bir gün bir çocuk ölümü gerçekleştiğinde ise artık kamu bu köpekbalığını aramak ve bulmak için hazır kıta olacaktır. 

Bir izleyici yorumu: 'etkisini günümüzde bile sürdüren bir film ne zaman denize girsek aklımıza gelir sanırım böyle bir ihtimalin olması.'

IMDb puanı: 8.1

http://www.imdb.com/title/tt0073195/

22. Teksas Katliamı | The Texas Chain Saw Massacre (1974)

22. Teksas Katliamı | The Texas Chain Saw Massacre (1974)

Hikayesi: Sally ve sakat kardeşi Franklin, Teksas'da ki büyük babasının mezarının, bir grup mezar soyguncusu tarafından açıldığı haberini alırlar. İki kardeş arkadaşları Jerry, Kirk ve Pam ile Teksas'ın içlerine doğru bir yolculuğa çıkarlar. Gençler ilk önce Sally ve Franklin'in eski evlerine doğru yol almışlardır. Yolculuk sırasında arbaya bir otostopçu alırlar. İlk başlarda normal gözüküp ailesinden bahseden otostopçu daha sonra aniden Franklin'in fotoğrafını çeker. Onlara fotoğrafı 2 dolara satmak ister. Gençler fotoğrafı almak istemeyince Franklin'in kolunu keser ve korku dolu dakikalar başlar.

Bir izleyici yorumu: 'Kült korku filmlerini sevenler kesinlikle izlemeliler.. O zamandaki insanları korkuya boğan bir film.'

IMDb puanı: 7.5

http://www.imdb.com/title/tt0072271/

21. Audrey Rose (1977)

21. Audrey Rose (1977)

Hikayesi: Templeton ailesinin düzenli yaşamları, anne baba Janice ve Bill’in, 11 yaşındaki kızları Ivy’i bir adamın sürekli olarak takip ettiğini farketmeleriyle altüst olur. Doğum günü yaklaşmakta olan Ivy ise kabuslar görmekte ve her gece kriz nöbetleri geçirmektedir. Bill polise başvurur fakat bir sonuç alamaz. Audrey Rose ise, bir trafik kazası sonucu arabanın içinden çıkamayıp annesiyle beraber yanarak feci şekilde can veren küçük bir kızdır. Yıllar sonra bir falcı, babası Elliot’a Audrey Rose’un hala hayatta olduğunu söyler. Ivy’i takip eden adam Elliot’tur ve ölen kızı Audrey’nin ruhunun reenkarnasyon geçirerek Ivy’nin bedeninde yaşadığına inanmaktadır.

Bir izleyici yorumu: 'Bu filmi seyrettiğimde 10 yaşındaydım, bugün korku filmlerini çok seviyosam bu filmin etkisi çoktur'

IMDb puanı: 5.9

http://www.imdb.com/title/tt0075704/

20. Kurt Kapanı | Wolf Creek (2005)

20. Kurt Kapanı | Wolf Creek (2005)

Hikayesi: Avustralya'nın terk edilmiş bölgelerinde yaşanan gerçek olaylara dayanmaktadır. Olaylar, üç üniversite arkadaşı olan, Liz, Kristy ve Ben'in, tatil için Wolf Creek Ulusal Parkı'ndaki gizemli meteor kraterini görmek üzere parka gitmeleriyle başlar. Geri döndüklerinde arabalarının çalışmadığını görürler. Hiç kimsenin olmadığı bu dev, boş alanda çaresizce kendilerini kurtaracak birilerini beklerler. Hava kararmaya başladığında, oranın yerlisi olan bir adam (Mick) gençleri kamyonuyla kurtarır. Sabah olduğunda, Mick'in, arabalarını tamir etmek ve onların gitmelerine izin vermek gibi bir niyeti olmadığı gerçeği ortaya çıkar. Üç arkadaş bir kaçış yolu ararken, inanılmaz, vahşet dolu gerçekle yüz yüze gelirler.

Bir izleyici yorumu: 'Filmi seyrederken yabancı bir ülkeye turist olarak gittiğinizi düşünün. Ben böyle yaptım ve gerçekten filmden çok etkilendim.'

IMDb puanı: 6.3

http://www.imdb.com/title/tt0416315/

19. Dehşet Sokağı | The Amityville Horror (1979)

19. Dehşet Sokağı | The Amityville Horror (1979)

Hikayesi: Bir evin anıları var mıdır? Ya da bir evi ele geçiren görünmeyen güçlerden bahsetmek mümkün mü George ve Kathy üç çocukları ile birlikte taşındıkları yeni evlerinde bu sorulara cevap bulacaklar. Georgea göre evlerin anıları olmaz ama şeytani güçler bu ailenin üyelerini tek tek esir alınca Georgeun fikri değişecek ve evde bir şeytan çıkarma seansı başlayacak. Hayal ettikleri evde yaşamanın mutluluğu ile sarhoş olan Lutz Ailesini tüyler ürpertici olaylar bekliyor.

Bir izleyici yorumu: 'Evde yaşanan katliam zaten gerçektir ve halen de tartışılmaktadır,Film ise korku olgusundan daha çok evin o tekinsiz atmosferiyle hakikaten de insanı yiyip yiyip bitirir.'

IMDb puanı: 6.2

http://www.imdb.com/title/tt0078767/

18. Tepenin Gözleri | The Hills Have Eyes (2006)

18. Tepenin Gözleri | The Hills Have Eyes (2006)

Hikayesi: Big Bob planladığı bu aile gezisini gerçekleştirmekten hoşnutken, başlarına gelen beklenmedik bir kaza ile kendilerini ıssız, sessiz ve medeni dünyadan uzak bir çölün ortasında, kavurucu güneşin altında yalnız bulurlar... Fakat kısa bir süre sonra aslında zannettikleri kadar yalnız olmadıklarını anlayacaklardır. Bulundakları çöl bir zamanlar Amerikan Hükümeti'nin var olan madenleri ve çalışanları hiçe sayarak nükleer denemeler yaptığı boş arazinin tam ortasıdır. Bu nükleer denemelerden hayatta kalanlar ise herkesin terk ettiği, kana susamış, aç mutantlardır. Vahşetin en derinine düşen Carter ailesi hayatta kalabilmek için birbirlerine sıkı sıkıya sarılmalılardır.

Bir izleyici yorumu: 'Gerilim sevenlerin beğenisi kazanabilecek bir film ki kurgusu 'bazen ben olsaydım ne yapardım?'a kadar getiriyor.'

IMDb puanı: 6.4

http://www.imdb.com/title/tt0454841/

17. Deranged (1974)

17. Deranged (1974)

Hikayesi: Hastalıklı derecede zorba bir annenin demir yumruğu altında kişiliği bozuk bir insan müsveddesine dönen Ed Gein, annesinin ölümüyle beraber 50 yaşında antisosyal ve tek başına, yapayalnız, zavallı bir insancık olarak kalakalır. Yavaş yavaş yalnızlıktan ve anne özleminden iyice delirir ve 1 sene sonra annesini mezardan çıkarıp evinde saklamaya karar verir. Bir dizi sapkınlık, ölü sevicilik ve katilliğe kadar giden korkunç yanlış bir oyun başlamıştır.

Bir izleyici yorumu: 'işlediği psikolojik travma, kişilik hali, yalnızlık duygusu ve içsel karmaşalar bakımından son derece düşündürücü'

IMDb puanı: 6.6

http://www.imdb.com/title/tt1077091/

16. Korku Seansı | The Conjuring (2013)

16. Korku Seansı | The Conjuring (2013)

Hikayesi: Ed ve Lorraine Warren doğaüstü, paranormal olayları araştıran bir çifttir. Bir gün Perron ailesinden bir telefon alırlar. Ailenin çiftlik evi nedeni bulunmayan karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır; hayatları alt üst olmuştur. Bu vakayı çözebileceklerine inanan Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir.

Bir izleyici yorumu: 'Bazı sahnelerinde ciddi olarak gerildiğimi ve ayrıca bir sahnesinde yerimden sıçradığımı söylemem gerekiyor.'

IMDb puanı: 7.5

http://www.imdb.com/title/tt1457767/

15. Musallat (2007)

15. Musallat (2007)

Hikayesi: Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat'la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evililik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur. Kendilerini ve çevrelerini etkileyen olaylar hiçbir açıklaması olmayacak şekilde gelişir.

Bir izleyici yorumu: 'Türk korku filmleri içinde izlediğim en iyi film diyebilirim.'

IMDb puanı: 6.1

http://www.imdb.com/title/tt1077091/

14. Şeytan Çarpması | The Exorcism of Emily Rose (2005)

14. Şeytan Çarpması | The Exorcism of Emily Rose (2005)

Hikayesi: Emily Rose, üniversiteye gitmek için kırsal bölgedeki güvenli evinden ayrıldığında, kendisini nelerin beklediği bilememektedir. Bir gece yurtta yalnızken tüyler ürpertici bir halüsinasyon görür ve kendinden geçer. Geçirdiği bu krizler daha sık ve ciddi bir hal almaya başlayınca koyu bir Katolik olan Emily, kilisesinin rahibi Peder Richard Moore'un kendisine şeytan çıkarma ayini uygulamasını ister.

Bir izleyici yorumu: 'Filmi şimdi izledim ve lavoboya gitmeye tırsar durumdayım.'

IMDb puanı: 6.7

http://www.imdb.com/title/tt0404032/

13. Şeytan | The Exorcist (1973)

13. Şeytan | The Exorcist  (1973)

Hikayesi: 12 yaşındaki Regan adlı bir kız birdenbire tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Annesi, kızının bir hastalığa yakalndığını düşünerek onu bir doktora götürür. Çok kez denenmesine rağmen teşhis konulamaz. Kızın davranışları gün geçtikçe daha da tuhaflaşır. Bir gün bir arkadaşları kızın odasındayken boynu kırılıp pencereden atladığında bir rahipten yardım istemeye karar verirler.

Bir izleyici yorumu: 'hayatımda en çok korktuğum, beni en çok etkileyen, günlerce uykusuz bırakan, hem korkup hem serettiğim tek film. bu durum belkide gerçek olaylardan esinlenmesiyle de ilgili olabilir.'

IMDb puanı: 8.0

http://www.imdb.com/title/tt0070047/

12. Veronica (2017)

12. Veronica (2017)

Hikayesi: 1990'lı yıllarda, Madrid'deyiz. Bir genç kız, sınıf arkadaşlarıyla Ouija tahtasıyla oynadıktan sonra kendisini tüm ailesine zarar vermekle tehdit eden tehlikeli doğaüstü varlıklar tarafından kuşatılmış hâlde bulur. Film, aynı yıllarda Madrid'de bir lise öğrencisi olan Estefania Gutierrez Lazaro'nun yaşadıklarından ilham alıyor. Estefania'nın yaşadıkları polis kayıtlarında hâlâ çözülememiş hâlde duruyor.

IMDb puanı: 6.1

https://www.imdb.com/title/tt5862312/?ref_=nv_sr_srsg_8

11. Ziyaretçiler | The Strangers (2008)

11. Ziyaretçiler | The Strangers (2008)

Hikayesi: Yönetmen Bryan Bertino’nun çocukken yaşadığı bir travmadan esinlenerek çektiği Ziyaretçiler, bir düğünden dönerken yazlık evlerinde kalmaya karar veren bir çifti odağına alıyor. Gözlerden uzakta, izole bir yerde olan yazlığa gelen çift, gece kimliği belirsiz ve maskeli üç saldırgan tarafından terörize ediliyor.

IMDb puanı: 6.1

https://www.imdb.com/title/tt0482606/?ref_=nv_sr_srsg_0

10. Bizi Kötüden Koru | Deliver Us From Evil (2014)

10. Bizi Kötüden Koru | Deliver Us From Evil (2014)

Hikaye: Bizi dizi suç araştırmakla görevli olan New York polis memuru Ralph Sarchie, sıra dışı olayların yaşadığı 46. bölgeye atanır. Ancak ortağı Butler'la birlikte üstlendiği bir dizi seri cinayet alışıldığın dışındadır. İşin içinde ruhani varlıkların da olduğu bu davada Ralph, rahip Mendoza'yla karşılaşır ve ikili olayları aydınlatmak için güç birliği yapar.

IMDb puanı: 6.2

https://www.imdb.com/title/tt2377322/?ref_=nv_sr_srsg_0

9. Çığlık | Scream (1996)

9. Çığlık | Scream (1996)

Hikaye: Küçük bir kasabada işlenen seri cinayetler herkesi korkutmuştur. İnsanları telefonla arayıp taciz eden hayalet maskeli bu kişi ya da kişilerin asıl hedefi ise lise öğrencisi Sidney'dir. Travmalarla dolu bir hayatı olan Sidney, hayatta kalabilmek için kimseye güvenmemelidir.

IMDb puanı: 7.4

https://www.imdb.com/title/tt0117571/?ref_=adv_li_tt

8. Güneşin Arkasındaki Adam | Hei tai yang 731 (1988)

8. Güneşin Arkasındaki Adam | Hei tai yang 731 (1988)

Hikaye: Film, İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda Japonların, ölümcül bakteri vebaları geliştirmek için yaptığı korkunç deneylerde Çinli ve Rus savaş esirlerini bir kobay olarak kullanmasını anlatıyor. Hikâye deneylerin yapıldığı 731 adlı Japon kampında geçiyor.

IMDb puanı: 6.1

https://www.imdb.com/title/tt0093170/?ref_=nv_sr_srsg_0

7. Korku Seansı 2 | The Conjuring 2 (2016)

7. Korku Seansı 2 | The Conjuring 2 (2016)

Hikaye: Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren çifti, doğaüstü bir vakayı araştırmak üzere bu kez Kuzey Londra'ya gidiyor. Başka alemden bir ruh tarafından rahatsız edilen dört çocuklu bekâr bir annenin imdadına koşan Warren çifti, özellikle çocuklardan biriyle epey uğraşıyor.

IMDb puanı: 7.3

https://www.imdb.com/title/tt3065204/?ref_=nv_sr_srsg_0

6. Cinnet | The Shining (1980)

6. Cinnet | The Shining (1980)

Hikaye: Bir aile, kışın kapalı olan izole bir otele giderek bakımını üstlenir. Burada uğursuz bir varlık babayı şiddete sürüklerken psişik oğlu, hem geçmişten hem de gelecekten korkunç önseziler görür. Hikâye Stephen King'in romanından uyarlansa da, King bu eseri özellikle 207 numaralı odasında paranormal olaylar yaşanan Stanley Hotel'i ziyaret ettikten sonra kaleme aldı. 

IMDb puanı: 8.4

https://www.imdb.com/title/tt0081505/?ref_=nv_sr_srsg_0

5. Komşudaki Kız | The Girl Next Door (2007)

5. Komşudaki Kız | The Girl Next Door (2007)

Hikaye: Jack Ketchum'un aynı adlı romanından uyarlanan film, teyzeleri Ruth'un himayesine giren Susan ve Meg'in yaşadığı tarifsiz ıstırabı anlatıyor. Özellikle Meg'e karşı nefret besleyen Ruth, genç kızı evinin boduruma kapadıktan sonra hem kendisi eziyet ediyor hem de çocuklarının Meg'e istismarda bulunmasına göz yumuyor. Ketchum bu kitabında Gertrude Baniszewski ve 7 çocuğunun aylarca işkence ettikten sonra ölümüne sebep oldukları Sylvia Likens'ın hikâyesinden esinlendi. 

IMDb puanı: 6.5

https://www.imdb.com/title/tt0830558/?ref_=nv_sr_srsg_3

4. Otel | Hostel (2005)

4. Otel | Hostel (2005)

Hikaye: Sırt çantalarıyla Avrupa'yı dolaşmaya karara veren iki genç, yolda bir arkadaşla daha tanışırlar ve üçü güzel bir gezi planı hazırlar. Slovakya'da güzel kızların olduğu bir oteli işiten gençler, oraya gitmeye karar verirler. Ancak burası işkencenin sınırlarını zorlayan bir ticaret ağıdır. Filmin yönetmeni Eli Roth, internette gezinirken karşısına para karşılığında işkence hizmeti veren bir sitenin çıkmasından etkilenerek bu filmi çektiğini söylüyor.

IMDb puanı: 5.9

https://www.imdb.com/title/tt0450278/?ref_=nv_sr_srsg_0

3. Onlar | Ils (2006)

3. Onlar | Ils (2006)

Hikaye: İzole edilmiş kır evlerinde huzur içinde yaşayan Lucas ve Clementine çifti, bir gece garip bir gürültüyle uyanırlar. Evde tuhaf şeyler olurken çiftin arabaları da çalınmıştır. Yalnız olmadıklarını anlayıp yardım çağırmanın yollarını arayan çift için bu gece çok uzun sürecektir. Filmin konusu Çek Cumhuriyeti'nde yaşanan bir cinayete dayanıyor.

IMDb puanı: 6.4

https://www.imdb.com/title/tt0465203/

2. The Serpent and the Rainbow (1988)

2. The Serpent and the Rainbow (1988)

Hikaye: Bir antropolog, kara büyü uygulayıcıları tarafından insanları zombiye dönüştürmek için kullanılan bir ilaç hakkında söylentiler duyduktan sonra Haiti'ye gider. Filmin senaryosu Kanadalı bilim insanı Wade Davis'in otobiyografisinden ilhamla yazıldı.

IMDb puanı: 6.4

https://www.imdb.com/title/tt0096071/?ref_=nv_sr_srsg_0

1. The Town That Dreaded Sundown (1976)

1. The Town That Dreaded Sundown (1976)

Hikaye: 1940'larda Arkansas'ta yaşanan gerçek cinayetleri takip eden film, küçük bir kasabanın sakinlerinin peşine düşen kukuletalı bir seri katili odağına alıyor.  

IMDb puanı: 6.0

https://www.imdb.com/title/tt0075342/?ref_=nv_sr_srsg_0

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
837
462
259
228
190
129
121
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nesli Aracı

Texas Katliamı, Testere gibi filmleri sevmiyorum. İyi olabilirler ama birilerinin doğranmasından ve ortalığın kan gölü olmasından zevk almıyorum. Gerilim baş... Devamını Gör

Akif Emir

aynen tıpki sizin gibi yazacaktım kanlı dogramalı korku filmleri hiç iyi deil korku dedinmi gerilecen ani hareketler olcak :)

EDGIR

korku seansı hepsini tek geçer

Durden

Artık kimse o, Musallat için "Türk korku filmleri içinde izlediğim en iyi film diyebilirim." demiş. HAH ! Ben Türk korku filmlerini g*tümle gülerek izliyorum.

Akif Emir

aynen kardes agzına saglık kafa sikmekten baska birsey deil kuru gürültü