Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çok Severek Oynadığımız Oyunlarda Yer Alan 10 LGBT Karakteri

Gamer
11PAYLAŞIM

LGBT dünyasında gün geçtikçe gelişmeler yaşanmakta. Bu gelişmeler oyun sektörünü de etkiledi ve birçok oyun geliştirici oyunlarında LGBT karakterlere yer vermeye başladı. 

Hatta çok severek oynadığımız oyunlarda LGBT karakterlere yer verilmektedir. İşte o oyunlar!

Uyarı: Yazı bolca spoiler içermektedir.

1. "Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony"nin gay karakteri Anthony!

Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony, 2009 yılında GTA 4 oyunu olarak çıkarıldı. Oyunun genişletme paketinde gördüğümüz Anthony, oyunun isminden de anlaşıldığı gibi gay bir karakter. Anthony, Liberty City'deki neredeyse tüm gece kulüplerinin sahibi. Öyküsünü gördüğümüz paketin ara sahnelerinde, eşcinsel olmasıyla ilgili kesitler görmek mümkün.

2. Heteroseksist bir oyun olmayan Saint Row Serisi (2, 3, 4)

Saint Row serisi çok renkli bir seridir. 3 ana karakteri de sırayla almak yerine hepsini bir başlık altında topladık. Ana karakterleri biseksüel diyaloglar içerdiği için bu içerikte olmamasının altında bir sebep görmüyoruz. Ayrıca oyunlarda cinsiyet değiştirebiliyorsunuz.

3. The Last of Us’ın LGTB üyesi karakteri Bill!

PS4 konsolunun özel oyunu olan Last of Us'da, Joel ve Ellie karakterlerimize yardım eden Bill, bir başka LGBT üyesi karakterimiz. Aslında bunu hikayeyi tam olarak takip ettiğimizde anlıyoruz. (Spoiler geliyor..) Bill'in Frank adında bir partneri var. Frank'i daha sonra ölü olarak buluyoruz. Bıraktığı notta ''Artık Bill'i sevmiyorum'' yazılı olduğu için Bill'i bu listeye alabiliriz.

4. GTA: Vice City'nin transeksüel karakteri Reni Wassulmaier!

GTA: Vice City Stories oyununda bulunan yetişkin film yönetmeni Reni Wassulmaier, bir transseksüel. Kadın olarak doğan Reni, oyun hikayesine göre 3 kez cinsiyet değiştirmiş. Oyundaki ''So Long Schlong'' adlı görevde, yapmamız gereken şeylerden biri, Reni Wassulmaier'i 4. kez cinsiyet değiştirmesi için hastaneye götürmemiz.

5. Mass Effect 3’ün biseksüel karakteri Steve Cortez!

Mass Effect 3 oyununda bulunan Steve Cortez için 12 karakter arasından bir ilişki kurma seçeneğine sahiptik (Ayrıca DLC ile birlikte 3 karakter daha eklendi). Biseksüel karakteri canlandırdığımız oyunda isterseniz insan isterseniz de Asari ırklarından birini seçebiliyorsunuz.

6. Star Wars’un lezbiyen karkteri Juhani!

Star Wars: Knights of The Republic oyunundaki karakterlerden biri olan Juhani, bir başka kadın Jedi ile olan ilişkisiyle öne çıktı. Juhani, aynı zamanda Star Wars evreninde yazılan ilk lezbiyen karakter olma unvanına da sahip.

7. Mortal Kombat X de karşımıza gay bir karakter olan Khun Jin ile çıkıyor.

Mortal Combat X oyununda geçen Khun Jin ve Raiden arasındaki konuşmaya göre, Khun Jin karakteri bir gay. Ayrıca oyunun yapımcısı NetherRealm Studios şirketinden Dominic Cianciolo, attığı bir tweet üzerinden Khun Jin'in gay olduğunu doğruladı. Bu da karakteri, Mortal Combat evrenindeki ilk eşcinsel karakter yapıyor.

8. LGBT olan başka bir karakter Borderlands: The Pre-Sequel oyununda karşımıza çıkan Athena!

Borderlands: The Pre-Sequel oyunundaki Athena, oyun içi diyaloglara göre bir başka LGBT üyesi karakterimiz. 2K Avustralya ve Gearbox Software ortaklığında geliştirilen oyunun dağıtımcı koltuğunda 2K Games oturmakta.

9. Life is Strange oyununda ilk başlarda Max Caulfield ve Chloe Price arasındaki ilişkiyi anlamıyoruz.

Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen Life Is Strange oyunundaki Max Caulfield ve Chloe Price adlı karakterlerimizin arasında da oyun boyunca süren bir ilişki var. İlk başlarda tam anlamıyla gün yüzüne çıkmayan bu ilişki, oyunun ilerleyen bölümlerde kendisini belli ediyor.

10. The Witcher 3: Wild Hunt’un lezbiyen karakteri Ciri!

CD Projekt RED tarafından hazırlanan ve milyonlarca adetlik satış başarısı ile tarihe geçen The Witcher 3: Wild Hunt oyununda, ikincil oynanabilir karakter olan Ciri de bir lezbiyen. Karakterin hisleri hakkındaki sorulara ''kadınları tercih ediyorum'' gibisinden bir cevabı bulunuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isimsiz-insan

Juhani insan değil lezbiyen olamaz

Gizli Kullanıcı

Ya o Life is Strange'deki Max karakterini ne kadar şirin yapmışlar. Oynarken aşık oldum resmen. Lise yıllarımdaki ilk kız arkadaşımı anımsattığı için belki de. Assassin Creed'deki Shaun Hastings'den de çok şüphelenmiştim oynarken.

kagan-cetin

aynen max iyi karakterdi

abaaga-weyn-necip-mohame

ve league of legends taric var

morsmordre

LIFE IS STRANGE NASIL OLMAZ YHHHA diyerek aşağı doğru iniyordum, sonra EHEH. EHEHEHE. oldum canım chloe canım max :')

kagan-cetin

oldum canım chloe canım max? ne demek istediniz

kagan-cetin

bu arada fotoyu nereden buldunuz siz değilsiniz değil mi

morsmordre

"ehehehe oldum" "canım chloe, canım max" demek istemiştim. ben değilim, internette bulup beğenmiştim.

ayna-efendi

#10 gibisinden değil o bölümde diyalogda seçilen 3 cümleden biri o, skjalldan hoşlanıyormusun diye sorulduğunda 3. seçenek gerçeği söyle diye geçiyor

witcher

İşi bilen birini görmek güzel :)

Gizli Kullanıcı

Kitaplarda var. Ciri lezbiyen. Time of Contempt'de geçiyor. Ciri Sıçanlar (Fare olan) diye bir haydut topluluğuna katılıyor. İlk gecesinde bir erkek ona tecavüz etmeye kalkışıyor ama bir kadın bunun ağzını burnunu kırıp bunu engelliyor. Sonra da bu kadınla Ciri arasında bir ilişki oluyor. Andrej Sapkowski bazen sapıtıyor kitaplarda.

witcher

Ohaaa Andrej Sapkowski dedik sapıkovski çıktı -_-

Gizli Kullanıcı

Zaten kitapları okurken bazen "Sapkowski bunu yazarken ne düşünüyordun ? BU NE BİÇİM BİR ANLATIM TARZIDIR ??" diye düşündüm. Hatta her sayfada bunu yaptım diyebilirim.

Gizli Kullanıcı

Ha bu arada Time of Contempt'den rahat erotik kitap çıkar. 50 sayfa boyunca aralıksız erotizm anlatmış Sapkowski.

witcher

Azgın teke, kızışmış kızışmış kitap yazmış :D

Gizli Kullanıcı

Ama Time of Contempt kaliteli. Azgın Teke Sapkowski kaliteli kitap yazmış.

ayna-efendi

kitaplarını okumadım maalesef türkçeye çevrilmemiş

Gizli Kullanıcı

İngilizcelerini okudum. Nilfgaard orduları yenilmekten asla bıkmayacaklar. Önce Foltest sonra Radovid. Ağzını burnunu kırıyorlar Emhyr'in.

ayna-efendi

oyun uyarlamaymış kitap sonrası hakkında, kitaplar sanırım geraltın 1. oyunda hafızası silinmeden önceki zamanda geçiyor

Gizli Kullanıcı

Evet. Radovid 3. Kuzey Savaşı'nı veriyor Witcher 3'de mesela. (Tabi ki de yeniyoruz ehehhee)

ayna-efendi

ben komploya katılıp radovidi öldürtmüştüm

Gizli Kullanıcı

DARBECİ !!! YÜCE BAŞBUĞ V. RADOVİD'İ NİYE SEVMİYORSUNUZ ANLAMIYORUM Kİ.

ayna-efendi

büyücüleri düşman ilan edip onlar da kaçınca elfleri ve cüceleri düşman ilan ediyor, ben triss ve yen in iyiliği için yaptım onlar kaçarak yaşamasın diye :D

Gizli Kullanıcı

Yennefer'ı öldürmek istemiyor ki...

ayna-efendi

onun sağı solu belli olmaz dedim

Gizli Kullanıcı

Yennefer ile Geralt zaten Blue Mountains'deki bir dağ evine taşınıyor. Triss'i ise kazığa oturtabilir. Umrumda bile değil.

ayna-efendi

eğer keira metz i kaer morhen e çağırmazsan kazığa oturtuyorlar

Gizli Kullanıcı

Triss'i kazığa oturtma seçeneği olsa düşünmeden yapardım.

witcher

Uğur Kazıklı Voyvoda çıktın :D Radovid kim ya? idoluid Radovid...

witcher

Keira Metz'i öldürdüm, o da işgüzar çünkü.

Gizli Kullanıcı

Gönderilen Nilfgaard elçisini de kazığa oturturdum. Radovidci olunca her yönden Radovid'ci oluyoruz.

witcher

Hiçbiri umrumda değil, Geralt reyiz ne derse o hüloğğğğ! DLC'leri oynadın mı?

Gizli Kullanıcı

Hayır. Vaktim olmadı. HoS var ama BaW yok. BaW'ı oynamam zaten. Nilfgaardlılara vampir problemlerini çözmede yardım etmem.

irem-aksoy7

cirinin bir kadınla ilişkisi oluyor ama kitapları okuduysan erkekelerdende hoşlandığını anlarsın mesela Cahir var o yüzden biseksüel diye geçiyor

Görüş Bildir