Arkadaşının Evinin 5. Katından Düşen Genç Kızın Davasında Yeni Gelişme: 'Olay Yerinden 3 Erkek Koşarak Kaçtı'

-

Üniversite öğrencileri 21 yaşındaki Alexandra Sabuncu ve aynı yaştaki arkadaşı Kate Rose Penso geçtiğimiz cumartesi günü önce havuza gitmek için buluştular sonrasında da saat 18:30 civarı Etiler’deki arkadaşları 24 yaşındaki Jason Yusuf Levi’nin evine gittiler. Saat 20:45’i gösterdiğinde Sabuncu, İstanbul’un en pahalı sitelerinin bulunduğu Adnan Saygun Caddesi’ndeki kaldırımda ağır yaralı olarak bulundu. Ardından ise genç kız hemen hastaneye kaldırıldı. Yapılan ameliyatlar ile hayata tutunan genç kızın aynı evde bulundukları söylenen arkadaşları da karakolda ifade verdi. İfadelerinde ise Alexandra’nın aile sorunlarının olduğunu, alkol ve uyuşturucu aldıktan sonra dubleks dairenin teras katından atladığını iddia ettiler.

Kızın ailesi olaya şüpheyle bakıyor...

Sabuncu ailesi kızlarının intihar haberiyle sarsılırken, Alexandra’nın hayat dolu bir genç olduğunu ve intihar edemeyeceğini söylediler. Konunun hukuki boyutunun araştırılması içinse Avukat Ece Dayıoğlu’na yetki verdiler. Avukat Dayıoğlu’nun konuyu araştırmaya başlamasıyla birlikte ortaya ailenin şüphesini artıran detaylar çıktı.

Avukat Dayıoğlu'nun tespit ettiği karanlık noktalar içerisinde 6 adet farklı şüphe var:

Vatan’dan Öge Demirkan’ın haberine göre bu şüpheler şu şekilde: 

1. Sabuncu’nun olay yerinde yani kaldırımda çantasının bulunmasıydı. İçinde ise kişisel eşyaları bulunuyordu. Bu durum ‘Kim çantasıyla intihar eder?’ sorusunu ortaya çıkardı.

2: Genç kız, Adnan Saygun Caddesi’nde paralel yatarken bulundu. Oysa apartmandan atlayan bir kişinin caddeye dik düşmesi gerekirdi.

3: Olayın tanıkları Penson ve Levi’nin ifadelerinde de çelişki var. Penso, ‘Olay sırasında Levi’nin arkası dönük bilgisayar ile uğraşıyordu’ derken Levi ise ‘Müzik dinliyordum olayı görmedim’ diye ifade verdi.

4: Penso, olaydan sonra hemen ifade vermedi. İfadelere göre Levi, Penso’nun olay yerinden uzaklaşmasını istedi. Polis Penso’nun adına ulaştı ve olaydan tam 6 saat sonra avukat eşliğinde ifade verdi.

5: Olay cumartesi günü gerçekleşti ve Penso pazar günü yurt dışına çıktı

6: Penso ifadesinde havuza gitmeden önce LSD adlı uyuşturucuyu kendisine Alexandra’nın verdiğini söyledi. Polis evde uyuşturucu kalıntıları buldu. Ancak ne Levi ne de Penso uyuşturucu tahlili için kan vermedi.

Olayın ardından bir görgü tanığı avukatlara ulaşarak olay yerinden üç erkeğin koşarak kaçtığını ifade etti.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı yaşanan olayın Vatan gazetesinde yayımlanmasından sonra, bir görgü tanığı avukatlara ulaşarak olay yerinden üç erkeğin koşarak kaçtığını ifade etti. Avukat Ece Dayıoğlu, K.K. adlı görgü tanığının ifade vermesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduklarını söyledi. K.K.’nın ifadesini ise şöyle anlattı:

Olay günü Alexandra terastan düştükten sonra Jason hemen yanına koştuğunu ifade etmişti. Kate ise Alexandra’nın yanına hiç inmemişti. Ancak olaya tanık olan K. K., bize ‘Olay meydana geldikten yaklaşık bir dakika sonra yaralının yanına gittim. Bilincini açık tutmak için çaba harcadım. Bu sırada 3 erkek şahıs binadan çıkarak hiçbir şey olmamış gibi koşarak uzaklaştılar’ dedi. Eğer bu doğru ise intiharı bırakın düşme olayı bile olmayabilir.

Avukat Dayıoğlu, bu ifadelerden sonra evde 3 kişi olduklarına inanmadıklarını söyledi:

“Olayın tanıkları Jason Levi ve Kate Rose Penso evde 3 kişi olduklarını söylediler. Ancak bu beyana artık inanmıyoruz. Evde en az 6 kişi olduklarını tahmin ediyoruz. Savcılığa başvurarak bu konuların araştırılmasını talep ettik. Ayrıca Jason Levi’nin de yurt dışına kaçmasını engellemek için yurt dışına çıkış yasağı konmasını istedik. Olayın ertesi günü yurt dışına giden Kate Rose Penso’nun ise daha önceden planlı bir seyahat ile yurt dışına mı gittiği yoksa olay üzerine mi gittiğinin araştırılmasını yazılı olarak talep ettik.”

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İntiharİstanbulPolisUyuşturucumüzikolay
Görüş Bildir