Oyuncu Sinem Umaş'ın Polis Tarafından Darp Edildiği İddiasına Emniyetten Yanıt: 'Yere Düştü'

 > 
43PAYLAŞIM

Oyuncu Sinem Umaş geçtiğimiz gün Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla, polis tarafından, taşıdığı alkolleri 'hangi tekel bayiinden aldığını söylememesi' üzerine darp edildiğini iddia etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise 'görevli memuru darp etme' ve 'mala zarar verme' suçlarından Umaş'ın mahkemeye sevk edilmesinin istendiğini belirtti.

Umaş Twitter'dan paylaştığı yazılarla polis tarafından yerlerde sürüklendiğini belirtti.

'İmza atmam için zorladılar...'

Umaş, darp raporu alıp şikayet için karakola gittiğini belirterek aşağıdaki fotoğrafı paylaştı 👇

'Sabaha kadar nezarethanede tuttular.'

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı: 'Polis memurunu darp etmiştir.'

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayla ilgili açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, "15 Ekim'de saat 00.30 sıralarında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan devriye görevi esnasında bir marketten elinde siyah poşetle çıkan bir kadının elindeki poşetin kontrolü için izin istendi. Bu talebi onaylaması üzerine poşet kontrol edildiğinde içerisinde alkollü içeceklerin olduğu görüldü. 4250 sayılı 'İspirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununa muhalefet' suçundan saat 22.00'den sonra alkollü madde satışından dolayı markete idari işlem yapılmak için Sinem Umaş, refakate alınarak markete girilmek istendiğinde görevlilere hakaretlerde bulunmaya başlamış ve refakatten kurtulmak için görevli polis memurunu darp etmiştir" denildi.

'Nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir.'

Emniyet tarafından yapılan açıklamanın devamı şu şekilde:

"Bu sırada görevli polis memurunun üzerinde bulunan zimmetli el telsizinin düşerek kırılmasına sebebiyet vermiştir. Kadın olması sebebiyle şahsı zapt etmekte güçlük çeken görevlilerimizin elinden kurtulmak isterken yere düşerek vücudunda hafif yaralanmalar meydana gelmiştir. Daha sonra Umaş, zorlukla zapt edilerek gerekli adli ve idari işlemler için polis merkezine götürülürken araç içerisinde de görevlilere hakaret etmeye devam etmiştir. Konuyla ilgili olarak market sahibi M.Y. isimli şahsa gerekli idari işlem yapılmış, Sinem Umaş hakkında 'Görevi yaptırmamak için direnme', 'Mala zarar verme', 'Hakaret' ve 'Görevli memuru darp etme' suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir