Garip Paylaşımlarıyla İnternete Penetre Eden Cemaatin MVP'si Enes Kanter

-
3 dakikada okuyabilirsiniz
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.

Normalde bir başarı öyküsü olarak anlatıcağımız hikayeler, ülke sayesinde öyle bir hale geliyor ki gülmeden duramıyoruz ki durum gerçekten komik. NBA'deki temsilcimiz Enes Kanter, bir süredir siyasi çekişmelere karşı sergilediği tavırla konuşulurken son olarak takım arkadaşı Russell Westbrook'la birlikte yaptığı maklube* ile gündeme geldi. 

*Maklube

Çoğumuzun bildiği üzere Enes Kanter, NBA draftında en yüksek sıradan seçilen ve en genç Türk basketbolcu...

1992 doğumlu Kanter, 2011 yılında Utah Jazz tarafından 3. sırada seçilerek, bu alanda Türkiye'nin en başarılı sporcusu olarak tarihe geçti.

Tabi bir anda para, pul, şan şöhret derken Amerikan rüyasına kapıldı Kanter.

O parti senin, bu playboy güzeli benim, o pornocu da benim derken baya baya yerli ve milli Dan Bilzerian'ımız oluyordu ünlü basketbolcu...

Belki de oldu da biz kaçırdık oraları...

Neyse sonra malumunuz son yılların en büyük ve garip çatışmalarından birisi başladı. Yıllarca aynı yolda beraber yürüyen AKP ve Cemaat düşman oldular.

Öyle bir kaostu ki; yıllarca birbirine kardeşim diyen insanlar kanlı bıçaklı oldu. Kim kimin adamı, kim kime düşman oldu diye anlamaya çalışmaktan bizim de devreler yandı tabi...

Enes Kanter sağolsun hemen tarafını belli etti ve cemaatte saf tutarak hayatına devam etti.

Ancak artık Enes, o eski Enes değildi. Değişim o kadar hızlı oldu ki, sevinelim mi şaşıralım mı, üzülelim mi karar veremedik. Biz de gülmeyi seçtik.

Artık Enes bir özgürlük savaşçısı, bir dava adamıydı.

İçinde bulunduğu hareketin tohumlarını her mecrada ekecek, büyütecekti.

Önce öğrenmesi gereken şeylerden biri yemekti çünkü cemaati cemaat yapan şeylerden birisi yemek kültürüydü.

Aslında bu program bugün olacakların bir habercisi gibiymiş adeta...

Ne demiştik, Enes artık mücadelesini her alanda ve her biçimde sürdürüyordu zira gerçek devrim ancak bu şekilde yapılabilirdi.

Enes, takım arkadaşı, dünya yıldızı Russell Westbrook ile maklube yaparak kendi saflarına en ünlü ve en feyizli kişiyi kattı. Çünkü ideolojiler artık silahla değil, maklubeyle yayılırdı.

Arkadaşlar Enes durmuyor, maklubeye devam ediyor. Maklube adeta hayat biçimi Kanter'in.

Bir insan maklubeyi ne kadar sevebilirse Enes ondan daha fazla seviyor.

Maklubeyle ilgili şakalar da yapıyor.

Ki bunlar kötü şakalar...

Olağandışı bir maklube gördü mü kendini kaybediyor, müzik yapmaya başlıyor.

Tanrım bu çocuk neler yapıyor?

Maklubeyi kimselerle paylaşmak istemiyor.

Hatta politik dokundurmalar yapıyor.

Bunların yanında politik olarak siyasetçilerden daha sert

Son dönemlerde ülke gündeminde önemli bir yer tutan savcı Pret Bharara ile bu diyaloğu da güldürse de akıllara bir soru işareti getirmedi değil.

Son dönemlerde ülke gündeminde önemli bir yer tutan savcı Pret Bharara ile bu diyaloğu da güldürse de akıllara bir soru işareti getirmedi değil.
Son dönemlerde ülke gündeminde önemli bir yer tutan savcı Pret Bharara ile bu diyaloğu da güldürse de akıllara bir soru işareti getirmedi değil.

Kendisi feyizli bir abi olsa da,

Mizah anlayışı bir nebze sıkıntılı.

Nadiren de olsa güldüren şakalar yapabiliyor tabii. :)

Bu da tebessüm ettirdi.

Ama bu nedir ya emekli facebook kullanıcısı gibi...

Sonuç olarak; Enes yaşı ve kariyer gelişimine bakınca Türkiye'nin en kariyerli basketbolcusu olacakmış gibi duruyor.

Ancak bu onun oldukça değişik bir insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

yapacağınız montajın ben... onu bırak bakıp inanan beyinlerinizin ben...

dr.-sheldon-lee-cooper

Adam NBA draftına seçildiğinde 18-19 yaşında çocukmuş amk. Kim olsa o para ile o şöhret ile bir sarsılma yaşayabilir. Bundan daha normal bir şey yok. Adam zamanla gitgide bir fikirde kendini bulup kendini ona adadı demek ki. 18-19 yaşındaki insanların birçoğu da üniversiteye gidip aynı haltı yemiyor mu ? Bunda şaşırılacak ne var onu anlayamıyorum. Hem bana bakarsanız gayet doğruyu söylüyor. Maklube eti bol ve iyi pişmiş olduğu müddetçe kafayı yedirten bir lezzettir. Başımızdaki insanlara da sövülmesi gereken bir zamandayız. No problema.

derya2

Sınav soruları çalarak kendi beyi.nsiz müritlerini haketmedikleri görevlere getiren, şantaj ve haraçla zenginleşirken dindan imandan bahseden or ospu çocuklarının da övülmesi gereken zamandayız galiba

dr.-sheldon-lee-cooper

Bence de öylesiniz galiba, ulan hıyar şuradaki bütün yorumlara bakıyorum. Oradan buradan çıkıntılık yapıp saçmalayıp duruyorsun. Sınav sorusu çaldıysa hökümetin yardım etti, şantajın kralını başkanın ana muhalefet partisi başkanına, medya patronlarına, kendi milletvekillerine, başbakanına ve daha nice işadamlarına yaptı. haracı zaten ebemize çaka çaka bütün millet olarak ödüyoruz. Ulan adamlar bir senede 3000 twist yaptı, dönekliğin kralını döşediler, sonra her bir boktan sonra biz kandırıldık. Son 3 ayda son 30 yıldan daha fazla şehit verdik, e yok biz kandırıldık - vatan millet sakarya. Ondan sonra her bi bok paralel, her bi bok cehape, laiklik, yok ne bileyim, alamanlar şunlar bunlar. Gelmiş burada enbiey oyuncusuna, cemaate kalaylıyor. Ya bir hasiktirin artık ya.

derya2

Beynini.siktiğimin idiotu benim hükümeti öven yazımı nerde gördün folloş ananı her.siken baban olmadığı gibi hocana her söven de akp li değil

dr.-sheldon-lee-cooper

Yav he he, hadi ötede oyna. Kodumun ergeni

bobby-griffith

Milli takim elendiginde gulucukler kahkahalar atan bi adam olduğunu yazmayı unutmuşsunuz. Bizim için gurur olan milli bir takimla sırf kendi egosu seçilmedi diye bununla dalga geçemez vatan evladiysa sahadada destekler dışarıdaysa da taraftarı olur. Siyasi kimliği umurumda değil

ertugrul-turgay-tusur-km

haklısın

oguzhan-mete

seçilmedi değil kardeşim özel davet gitti bu şerefsize kendi sakatım diyip bahane ederek gelmedi sonrada elenince imalı paylaşımlar yapıp kendine düşman ettirdi köpek!!!

izmo-krasi

bu maklubelerin içine acaba LSD mi damlatılıyor..

ertugrul-turgay-tusur-km

sanmıyorum

unknown_member

Hakan Şükür 1 bu 2, keşke ideolojik kimliklerini ön plana çıkarmasalardı da sadece başarılı sporcular olarak ansaydık.

ertugrul-turgay-tusur-km

iyi ki çıkarmışlar

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiFacebookdan bilzerianmüzik
Görüş Bildir