Kadın Olmanın Masraflı Olduğunu Düşündüğü İçin Cinsiyet Geçişini Geriye Çevirmek İsteyen Trans Birey

2bPAYLAŞIM

Alexander Veach geçtiğimiz 3 yılı kadın olarak geçirdiği için, iki-cinsiyetli olarak tabir ediliyor. 30 yaşında, Los Angeles'ta yaşayan model cinsiyetini değiştirmek için hormon tedavisi alıyordu. Fakat yer aldığı bir tiyatroda erkek rolünü canlandıran Alexander, geçişi tamamlamaktan vazgeçti ve memelerinin tekrar ortadan kaybolması ve kıllarının çıkması için hormon almaya başladı. Sizler için detayları DailyMail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Lazerli epilasyon ve östrojen hormonlarına toplam 10.000 dolar harcayan 30 yaşındaki Alexander Veach, tekrar erkek cinsiyetine dönüş yapmak istediğine karar verdi.

'Kadın olmak fazla rekabetli ve pahalı' diyor, 3 yıl boyunca kadın olarak yaşamını sürdüren Los Angeles'li model Veach.

"Çift-cinsiyetli taş bebek" lakaplı Alexander Veach, tek cinsiyetli olarak hem erkekliği hem de kadınlığı denediğini anlatıyor.

Geçtiğimiz yıl, Hollywood'da oynadığı bir tiyatroda kadından erkekliğe geçişini yapmış bir trans bireyi canlandıran Alexander, Aria adıyla yaşadığı kadın kimliğinden çıkmak istediğine karar verdi.

Şimdi daha mutlu olduğunu ifade etse de, hormonlar yüzünden büyüyen memelerini spor yaparak kasa çevirmeye çalışıyor. 

Biyomühendislik yapan Alexander şöyle anlatıyor;

"Alexander olarak yaşadığım şuan daha istikrarlı hissediyorum, üç yıl boyunca Aria olarak yaşadım. Aria ve Alex'in birbirinden aşırı farklı hayatları var. Ben bir kutuda yaşayan biri değilim, cinsiyet normlarının bana yön vermesine ya da toplumda bir yer edinmeme engel olmasına izin vermem. İnsanlar benim sahte olduğumu düşünüyor, fakat tepeden tırnağa bir erkeğin vücudunda yaşayan bir kadın olduğuma inanmıştım."

"Geri dönüş sürecimde insanlar büyük memelerim konusunda yorum yapıyorlar, ama gitsinler diye deli gibi şınav çekiyorum."

Doktoru Alexander'in testosteron hormonu almasına izin vermiyor çünkü hormon seviyeleri oldukça yüksek. Yani Alexander bir bakıma yeniden ergenlik döneminden geçiyor.

Alexander herhangi bir konu hakkında endişe duymadığını, bunun bir çeşit sanat olduğunu ifade ediyor.

"Vücudum üzerinde çalışıyorum, ameliyat olmak istemiyorum çünkü zor olanı seçeceğim ve vücudumu kendim geliştireceğim."

Alexander bunca değişikliğin arasında kendisini olduğu gibi kabul edecek ve bir ömür boyu mutlu olacak bir partner aradığını da söylüyor.

"Doğru kadını bulduğum zaman o bunu umursamayacaktır. Hala kadınsı vücut özelliklerim var mesela kıllarım çıkmıyor ama zamanla o da olacak. Bunun kalıcı olmaması, geri çevrilebilir olması çok delice değil mi? İnsan vücudunun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor."

"Kadın olmak 3 yılımı aldı. Ama masrafları, kadınlar arasındaki çekişmeler çok zor. Olduğum vücudun içinde mutsuz olmak istemiyorum. Ailem de tüm bu süreçte bana destek oluyor."

Feminenliğini yaşadığı zamanların artık geride kaldığını ve artık geri adım atarak sahip olduğu Y kromozomunu tekrar geri istediğini söylüyor.

Feminenliğini yaşadığı zamanların artık geride kaldığını ve artık geri adım atarak sahip olduğu Y kromozomunu tekrar geri istediğini söylüyor.
Feminenliğini yaşadığı zamanların artık geride kaldığını ve artık geri adım atarak sahip olduğu Y kromozomunu tekrar geri istediğini söylüyor.

Alex ayrıca 'Plastics of Hollywood' adlı TV programının da bir parçası.

Bu programda dünyanın en 'yapma' insanlarının olduğu söyleniyor. Programda yer alan insanların estetik operasyonlarının toplam değeri 3 milyon dolar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kadın olmak gerçekten zahmetli saç regli makyaj çocuk doğurmak kadınlık zor zanaat .Bazen diyorum da biz insanlar Androjen olsaydık şu Ursula K. Le Guin in Karanlığın Sol Eli kitabındaki toplum gibi erkek ve kadınlar birbirlerni daha mı fazla anlardı yada cinsiyet kavramı tamamen yokmu olurdu.

terminator

Hay sizin yapacağınız içeriğe

fikret-abi

İyide bundan banane aq niye böyle bir içerik yaptınız

cherokee

Tıklamasaydın?

terminator

tepkimizi söylemek için tıkladık. İstemiyoruz kardeşim böyle saçma salak içerikler!!!!!

cherokee

Ben de diyorum ki sana girip okumak zorunda değilsin. Televizyonda da onlarca magazin programı var, o kanalı açıp programı izleyip sonra sövüyor musun?

karayel2009

erkekken yakışıklıymış. kadınken ucube gibi olmuş. işine gelmeyince de tekrar erkek olup yakışıklılığına dönmek istemiş belli ki. kadınlık rekabeti ve pahalı filan hikayesi de bahane.

tc-tarkan-cem-buyukyilmaz

Bu ne arkadaş snickers reklamı gibi "ikisini de dene tarafını seç"

Görüş Bildir