Bir Gün Annesinin Yanına Dönmenin Hayalini Kuran Trans Seks İşçisi Nora Süer'in Yaşadıkları ve Hissizleştirilen Hayatı

-
Abone ol

Sanırım kendisini güvende hissedeceği tek yer annesinin yanı...

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Gz5km3Vb...

Katarsis X-TRA YouTube programına konuk olan Nora Süer'in hayatını dinleyeceğiz bugün de. O, bize Türkiye'de seks işçisi olmayı anlatacak.

Nora, Mersin'de ileri görüşlü bir ailede dünyaya gelmiş. Belki diğerlerine göre aile konusunda şanslı bir kadın diyebiliriz. Anne ve babasıyla ilişkisi her zaman iyi olmuş. Her şeyi açık bir şekilde, saklamadan ailesiyle paylaşabiliyormuş.

Nora yönelimini 7-8 yaşlarında keşfetmiş. Okul çağına başladığında diğer çocuklardan farklı olduğunu hissetmeye başlamış. Kız çocuklarıyla oynamayı tercih ediyormuş.

Geçiş sürecinde ilk önce annesi ameliyat olmasına karşı çıksa da ameliyat olduktan sonra ona en iyi şekilde bakmış. Ailesinden yana şanslı olan Nora, herkes gibi çevresi tarafından dışlanmış.

Çalıştığı yerlerde de sürekli alaycı tavırlara maruz kalıyormuş.

Hayatının dönüm noktası Mersin'den Ankara'ya gitmek olmuş. Farklı bir kimlikle yepyeni bir hayat kurma amacıyla yola çıkmış. Aslında tek isteği normal insanlar gibi yaşamakmış.

Ankara'ya gittiğinde bir trans bireyin yaşamak için seks işçiliği yapmak zorunda olduğunu öğrenmiş. Tabii yaşadıkları bunu düşünmesine neden olmuş.

Nora'nın bahsettiği zorundalık tamamen trans bireylerin çalışma alanlarının kısıtlanmasından kaynaklı. Nora, trans bir öğretmen olabilirdi, değil mi? O da bunun hayal olduğunu söylüyor. Translar için çoğu istekleri hayal olmaktan öteye geçemiyor.

Ankara'ya gittiğinde yaşadığı evdeki arkadaşları seks işçisi olduğu için o da bir şekilde giderleri çoğaldıkça, hayatta kalması gerektiği için bu işe başlamış.

Etrafındaki transların severek bu işi yapmadıklarını söylüyor. Çalışma alanları açıldığında çoğu transın bu işi yapmayacağını da ekliyor Nora. Bunun yanında toplumun translara olan bakış açısının da değişmesi gerekiyor.

Hiç bilmediği bir ortama girdiği için ilk zamanlar korkuları olmuş. Tamamen hissizleşmiş ve aynı zamanda önemsizleştiğini düşünmüş Nora. "Senin değerin 100 lira" diyor. Bir zaman sonra duyarsızlaşıp, insani değerlerini kaybettiğini de ekliyor.

Şiddet eğilimi gösteren, şiddeti seven insanlarla birçok şey yaşamış. Elinin bağlanıp şiddet uygulanmasını isteyenler olmuş. Eşiyle yapamayacakları şeyleri kendisiyle yapmak istiyorlarmış.

İnsanların iç dünyasını yaşamak için kapısını çaldığını söylüyor. Eşi evde yokken eşinin iç çamaşırıyla gezen insanların kendisinin yanında da o şekilde rahatça gezdiğini anlatıyor.

Fileli çorap, jartiyer giymek isteyenler oluyormuş. Hatta işten takım elbiseyle gelip soyunduğunda altından jartiyer çıkanlarla da karşılaşmış.

Nora, yaşadıklarını anlatırken çok önemli bir konuya parmak basıyor. Eşçinsel olduğunu fark edenler erkeklerin, bir erkekle sevişmek yerine transları tercih ettiğini söylüyor.

Bazı çiftler birbirlerine yapmak istedikleri şeyleri Nora'nın aracılığıyla birbirlerine yapıyormuş. Ayrıca, eşlerini bir transla birlikte olurken gördüklerinde erkekler rahatsız olmuyormuş. Hem eşiyle hem de kendisiyle birlikte olmasını isteyenler de varmış. Birbirlerini de izliyorlarmış.

Savcısından avukatına, doktorundan siyasetçisine her kesimden insan kapısını çalıyormuş. En küçük müşterisinin 20, en büyüğü de 65 yaşlarındaymış.

Şiddetten korunmak için de biber gazı ve elektroşok cihazını yanından ayırmıyormuş. Çünkü bazen ereksiyon sorunu yaşayan müşteriler şiddet uyguluyormuş.

Tabii silahıyla, bıçağıyla gelen erkeklerin karşısında biber gazıyla hiçbir şey yapamazsın. Ama işte hayatını bir şekilde de korumak zorunda...

Bir süre sonra iyi bir sırdaş da olmuş. Hiç tanımadığı insanlar gelip hayat hikayelerini, sırlarını Nora'yla paylaşıyormuş. Eşlerinin bile bilmedikleri sırları anlatıyorlarmış.

Nora, kıskançlık nedeniyle flört şiddetine de maruz kalmış. Bir başkasını kendi hayatına müdahale edecek kadar yaşamına dahil ettiği için de kendisini suçlamış.

Bir gün seks işçiliğini bırakmak isteyen Nora'nın hayali de annesinin yanına gitmek, sırtını rahatça dönebileceği bir yerde olmak...

Nora'nın hikayesinin tamamını buradan dinleyebilirsiniz;

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sindarli-thranduil

^^Savcısından avukatına, doktorundan siyasetçisine her kesimden insan kapısını çalıyormuş. En küçük müşterisinin 20, en büyüğü de 65 yaşlarındaymış.^^ ONEDİO şu cümledeki potansiyel tehlikenin farkında mısın ? bırak bu işleri ...!

cilgin_serseri

ne ruh hastaları var aq

tolga-aydin12

Türkiye bir Ortadoğu ülkesi ve kışkırtılmış erkeklik, bastırılmış kadınlığı doruklarda yaşıyor, yaşatıyor. Eşcinsel ise eşcinsel; kime ne? burada homofobik duygularını açığa çıkartanlardan kaç tanesi bu tip eğilimlere sahip, kendini tatmin ederken bu gibi ilişkileri düşünüp kendisine haz veriyor; hiç düşünmediniz mi? Unutmayın, Hidayet Türkoğlu'nu basketbola kazandıran hoca da bir trans bireydi.

guvuj

bu kadar da yüceleştirmeyin ya. hayır öğretmen olamazdı. ya da olmamalı. doktor olsun mimar mühendis olsun. ama çocukları eğitebilecek yönlendirebilecek pozisyonda olmasın. south park dizisindeki mr. garrison olayına döner durum. michael jackson’ın kitabında 9 yaşındayken ilk transeksüel bireyle yüzleştiğinde yaşadığı travmayı ve kafa karışıklığı anlatmıştı. her meslekte olabilirler, çok saygı duyarım. d&r da sıklıkla görüyorum ve onlara iş verilmesini takdir ediyorum. ama hayır, öğretmen olmamalılar

unclecaner

Ya bizim ülkece şu olayları aşmamız lazım.. Yani trans bireylerin seks işçiiğiyle para kazanmalarının önü kapatılmalı, kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde ne biliyim işte kurumsallaşmaları kanaatindeyim. Ancak şöyle bir endişem var. Bu durum büluğ çağındaki gençleri etkiler mi, yaygınlaşır mı bilmiyorum..

tolga-aydin12

bence etkilemez hocam.

Görüş Bildir