Konuşmaya Başladığı Günden Seks İşçiliği Dönemine Kadar Her Yerde Zorbalığa Maruz Kalan Trans Kadın Bihter Karal'ın Hazin Hikayesi

2.5bPAYLAŞIM

Murat Övüç gelsin okusun bakalım!

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v...

Murat Övüç, Vizyonom TV kanalında Gönder Gelsin programına konuk olmuştu. Programda Övüç, transların çok rahat yaşadıklarını söylemişti. Tabii yersen... Kendisi Avrupa'dan örneklerle bu söylediklerini desteklemişti fakat unuttuğu bir şey vardı. Burası TÜRKİYE!

Bu tarz yorum yapan insanların yaşadıkları coğrafyayı es geçmesi inanılmaz bir kekoluk afedersiniz. Övüç, bir de Türkiye'deki transların bedenleri üzerinden para kazanmasını da eleştirmiş. Yurt dışındaki translar çalışabiliyor, mesleklerini yapabiliyorlar. Türkiye'de transların ekmek paralarını kazanabilecekleri alanlar var mı? Çoğu mecbur bırakıldığı için yapıyor olabilir mi? Sadece soruyorum...

Birçok insan transların hayatlarının dört dörtlük olduğunu düşünedursun. Biz de sizlere trans kadın Bihter Karal'ın hayat hikayesini anlatalım biraz. Sunulan imkanların kıymetini biliyorlar mı bilmiyorlar mı o zaman konuşuruz...

Karal, genç bir trans kadın aynı zamanda aktivist. Hatay'da 2 göz bir odada dünyaya gelmiş. Sürekli bebeklerle ve kız çocuklarıyla oynayan bir çocukmuş. Bu durum zamanla ailesinin dikkatini çekmiş ve kızlarla oynamasını yasaklamışlar. Bununla birlikte oynaması için eline silah vermişler.

Bir bebeğe elbise dikmek ve onunla oyun oynamak isteyen bir çocuğun cinsiyetinin ne önemi vardı ki? Bu duygu silah vererek engellenebilir mi? 

Mağazaya gittiklerinde kız çocuklarının kıyafetlerine yönelen Karal, annesinin engellemesiyle ailesindeki baskının yavaş yavaş oluştuğunu hissetmiş.

Yaşı ilerledikçe aile içindeki psikolojik şiddet zamanla kendisini gün yüzüne çıkarmış tabii. Bir gün Karal'ı babası evde kadın kıyafetleriyle yakalamış ve fiziksel şiddet uygulamış. Daha fazla psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmamak için gerçek kimliğini saklamaya başlamış fakat daha fazla dayanamayarak 9 yaşındayken babasına durumunu açıklamış.

Babasının cevabı da "senin içinde şeytan var." olmuş. E tabii 9 yaşındaki çocuk da buna inanmış. Bu dayatmalar, sen yanlışsınlardan dolayı daha 9 yaşında intiharı düşünmüş, yeltense de bunu yapamamış. 

İstediği şekilde var olmasına izin vermedikleri bir dünyaya gelen Karal, hayalindeki kendisini çizerek var olmaya çalışmış. Aslında o kağıtlar onun bir nevi sığınağı olmuş.

Televizyonda trans bir kadını görene kadar kendisinin dünyada tek olduğunu zanneden Karal, birçok acı ve inkar edilişin ardından Hacettepe Üniversitesi'ni kazanmış.

Yaşadığı yerde geçiş sürecine başlayamayacağı için aslında büyük şehir onun kaçış noktası olmuş ve okul sürecinde tedavilerine başlamış. Tedaviler sürerken ruhunu özgürleştirmek adına babasını arayıp her şeyi söylemiş. Bununla birlikte ailesi maddi desteklerini çekmiş ve bir süre sokakta yaşamaya başlamış.

Karal, ailesinden gelen para kesildiği için Ankara'da parklarda ve boş binalarda madde kullanan insanlarla yaşamış bir süre. O sırada da zengin bir iş insanıyla birlikteymiş fakat gururundan durumunu söylemek istememiş.

Kendisine ev konusunda yardımcı olan bir adamla tanışmış ve abi diye seslendiği bu adam bir süre sonra Karal'ı taciz etmeye başlamış. İlk önce istemese de daha sonra 20 yaşında evsiz kalacağı için adamın isteklerine göz yummuş. Bir gün eve geldiğinde adamı başka erkekle görmüş ve fiziksel şiddete maruz kalmış.

Sadece fiziksel şiddetle de kalmamış bu olay. Adam, Karal'ı saçlarından tutup 2. kattan aşağıya atmış, öldürmeye çalışmış. Gençliği, bozulan hayatını ve kırılan kalbini sürekli onarmakla geçmiş.

Bihter Karal, üniversiteden mezun olduktan sonra durumundan dolayı birçok iş yerinden olumsuz yanıt almış. Bazı iş görüşmelerinde para karşılığı seks talep edenler bile olmuş. İşe girdiği bir büroda 3 ay boyunca iş verenin tacizine maruz kalmış. Yanında çalıştığı birçok insan Karal'a sürekli seks teklif etmiş.

Hem düşük ücretlere çalışmış hem de erkekler tarafından birçok kere taciz edilmiş.

En son gittiği iş görüşmesinde iş verenin saldırısı sonucu baygınlık geçirmiş ve ne yazık ki tecavüze uğramış. Adam, Karal ayıldığında "Sen baygındın zevk almadım şimdi ayıkken de yapacağız" demiş.

Karakolda ve hastanede de korkunç bir muameleye karşılaşmış. "Sen mi istedin?" ve "Canın çekti di mi?" gibi cümlelerle muayene edilmiş.

6 yıl boyunca seks işçiliği sektörüne girmemek için direnen Karal, hayatta kalmak için bir dönem zorunlu seks işçiliği de yapmış.

Zor günleri geride bırakan Karal,  şu an gerçekten aşık olduğu ve değer verdiği biriyle birlikte. Aynı zamanda hak savunuculuğu yapıyor.

Bihter'in hikayesinin tamamını buradan dinleyebilirsiniz.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-yildiz32

sesi kadın sesine benziyor

ibrahim-yildiz32

sesi kadın sesine benziıyor

madammmmm

Kacin gidin bu igrenc ulkeden, baska caresi yok. Iltica edin kurtarin kendinizi. Tecavuz edenleri zorla ameliyatla kadin edip aynisini onlara yaptiracaksin.. boyle bi film vardi adi da Under my Skin, izleyin cok iyi ders veren bi film

can_can

Bir grup transları şeytan zannedip ev iş hatta selam hiç bir şey vermiyor. Diğerleri koynuna girme derdinde, nasıl bir özgüven varsa her istediğini yaptırabileceğini zannediyor. Bu kişilerin hiçbiri Zeki Müren'e saygıda kusur etmez veya Bülent Ersoy'un karşısına çıkmaya cesaret edemez.. Aha bu babadan zengin, şişirdiği dudakları eşeğin a..na benzeyen herif de çıkıp boş beleş konuşuyor işte.

deligiz

ne kadarda güçlü gerçekten, çok az insan dayanabilir bu kadar olumsuzluğa. Allah yardımcın olsun. ne acıdırki en çok lanetleyenlerde erkek! bu bedenleri satın alan, hayvana tecavüz eden, damacanaya tecavüz eden, sokakta beğenip taciz eden o bazı erkekler işte. ne yapsalarda içlerindeki o pisliği saklayamıyorlar işte. topunuz geberinde bir kurtulalım artık. çozuklarımızdanda uzak durun, bizdende. 2020 için en güzel dileğim siz pisliklerin,tecavüzcülerin, kötü insanların bir an önce gebermesi olacaktır!

Görüş Bildir