ABD'de Trans Erkek Sağlıklı Bir Erkek Bebek Dünyaya Getirdi!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan, kadın olarak doğmuş sonrasında ise 10 yıl boyunca hormon tedavisi görerek cinsiyet geçişi gerçekleştirmiş trans erkek ve partnerinin sağlıklı bir erkek bebeği dünyaya geldi. UniLad'in haberine göre dünyada ilklerden birine imza atmış olan Leo bebek iki babası ve iki kardeşiyle hayatına ilk adımı attı.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/34-year-ol...

Trystan Reese ve eşi Biff Chaplow'un Leo adındaki oğlu sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Trystan Reese bir önceki hamileliğinde düşük yapmış ve aldığı hormon tedavisi yüzünden bebek sahibi olamayacağını düşünmeye başlamıştı. 

Fakat sağlık bir hamilelik sonucu Leo adlı oğulları dünyaya geldi. Eşlerin ilk biyolojik çocuğu olan Leo'nun iki tane de evlatlık olarak edinilmiş kardeşi var. 

Fox News'a konuşan Reese "Bunun eşsiz olduğunu söyleyebilirim. İnsanların iki erkeğin biyolojik olarak çocuk sahibi olmasına pek alışkın olmamalarını anlıyorum."  

Eşi Biff Chaplow ise şöyle açıkladı; "Leo'nun doğduğu an sevinçle dolduk, hayatımın en mutlu anıydı. Leo'nun ilk anlarını görmek, harikaydı." 

Çift internet üzerinde negatif tepkilerle karşılaşsa da arkadaş çevresi ve ailelerinin onlara büyük desteği olduğunu anlattı.

Benzer bir haber yakın geçmişte de İngiltere'den gelmiş, cinsiyet değişikliği yapan 21 yaşındaki Hayden Cross hamile kaldığını açıklamıştı. 

Hayden Cross'un sağlıklı bir kız bebeği dünyaya geldi ve ismi Trinity-Leigh oldu.

Hem hamileliği yaşayan Trystan Reese hem de kocası internet üzerinde büyük tepki topladı, hatta ölüm tehditleri bile aldılar.

“Çoğu insanın bu duruma anlam veremediğinin farkındayım ama insanların daha bilinçli olmasını istiyorum. Benim gibi olan ve yardıma ihtiyaç duyan ama kimsesi olmayan çok insan var."

Trystan yaşadıklarını oldukça zor ve kesinlike desteğe ihityaç duyduğu zamanlar olarak tanımlasa da çift yeni bebekleri ile gayet mutlu görünüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercan-gundogdu

yani cinsel tercihleri bende anlarım ama erkek olup , kadın olan bir erkekle beraber olmak ve yine o kadın olmak isteyen erkekten , senin erkek olup çocuk doğurmak istemen acayip bir istek :D yani erkek olmak istiyorsun ama yine bir erkekle beraber oluyorsun . abla gay olmakmı istemiş çözemedim . burada tercihten çok karmaşa var :D yada ben çözemedim :)

yasemin.ozkan.714

Ben anlamıyorum bunu ya kadın doğmuşsun kadın gibi hissetmeyip erkek olmuşsun trans erkeksin tamam amenna kadın olmayı bırakıp erkek oluyorsan kadınlardan hoşlanıyorsun demektir yani aslında lezbiyensin trans erkek olmuşsun peki o zaman trans erkek olduysan neden erkekle birlikte oluyorsun kadınla birlikte olmak için kendini erkek gibi hissetmek için erkek olmadım mı ameliyatla lezbiyenken neden gay oldun gay olacaksan neden anadan doğduğun gibi kadın olarak kalmadın işte bunun adı hastalıktır buna hastalık diyen insan bu yüzden hastalık diyor.

bilgesu-arslan

Afedersiniz ama bu hastalık değil yönelimdir. İnsanlar bunu kendileri seçmezler veya tercih etmezler. Siz nasıl bir erkek gördüğünüzde onu beğeniyorsanız doğal olarak onlarda öyle. Doğal olarak böyle hissediyorlar. Ve ayrıca kusura bakmayın ama buna hastalık demek sizin dargörüşülüğünüzdür. Sizde böyle bir insan olabilirdiniz. Empati kurun lütfen. Bu haberdeki arkadaşta kadın olarak doğmuş fakat bazen insanlar kendilerini karşı cinse daha yakın bulurlar. Karşı cinsin hoşlantılarına sahiptirler. Bu arkadaş aslında zaten gay olarak doğmuş. Sizin varsayımınızla cinsiyet değiştirmeseydi de erkeklerden hoşlanacaktı ama o zaten kendini kadın olarak görmüyor. Sonuç değişmezdi. Ha birde hastalık demeden önce araştırıpta yazın. Sevmiyorsanız bile aşağılamayın veya herhangi bir hakarette bulunmayın lütfen.

yasemin.ozkan.714

Afedersiniz ama bu hastalık değil yönelimdir. İnsanlar bunu kendileri seçmezler veya tercih etmezler.(Hastalığı insanlar kendileri mi seçiyorlar?YÖNELİM demişsiniz yönelim tercih etmektir.Bunun tercihi kadın olmak mı erkek olmak mı bunun cinsel yönelimi "YÖNELİMSİZLİK" yani buna yönelim diyemezsiniz yöneldiği bir şey yok.) Doğal olarak böyle hissediyorlar. Ve ayrıca kusura bakmayın ama buna hastalık demek sizin dargörüşülüğünüzdür. (Dar görüşlülük değil kendi cinsel kimliğinin farkında değilse bunu anlayamıyorsa bu bir biyolojik ya da ruhsal bir hastalıktır.)

yasemin.ozkan.714

Bu haberdeki arkadaşta kadın olarak doğmuş fakat bazen insanlar kendilerini karşı cinse daha yakın bulurlar. (Kadın doğup karşı cinse yakın bulabilir bunun için cinsiyet değiştirip erkek olabilir ki bu son derece radikal bir karardır.Kolay alınmayacak bir kadardır.O hormonlara uyum yaşayabilir yaşayamayıp intihar da edebilir.Bunlar da olabiliryor ki bu şahıs kendini bir sürü ameliyata kimyasala ilaca maruz bırakmış bunun için bunun geri dönüşünün olmamasını bilmesi lazım doktorlar konuşmamış mı ya da madem esas kimliğine geri dönecekti o zaman doktorlar neden ameliyat etmiş o ameliyatlar ben kadın/erkek olmak istiyorum diye hemen pat diye yapılmıyor bir dizi ve karmaşık bir ton teste tabi tutuluyorlar.)

yasemin.ozkan.714

Bu arkadaş aslında zaten gay olarak doğmuş. Sizin varsayımınızla cinsiyet değiştirmeseydi de erkeklerden hoşlanacaktı ama o zaten kendini kadın olarak görmüyor.(O zaman bütün kadınlar doğuştan gay çünkü hepimiz erkeklerden hoşlanıyoruz o zaman ben kadınsı gayim :D :D :D böyle şey mi olur? :D Zaten kadın olarak doğup erkeklerden hoşlanması demek heteroseksüel olması demek ve bu normal bir şeydir.O kendisini ilk önceleri kadın olarak görmüyor kadınlardan hoşlanıp erkek gibi hissettiği için erkek oluyor sonra erkek olunca da mutlu olamayıp hee ya ben aslında kadınmışım ya erkekler de daha çekiciymiş deyip erkekle evlenip çocuk sahibi oluyor ama iş işten geçiyor bu süreçte zaten erkek olmuş zaten geri dönüşü yok bunun.İnsan fıtratı gereği 2 cinsiyet vardır.Kadın/erkek. ve normali ise hem biyolojik olarak hem ruhsal olarak buna uyum sağlamış olmasıdır.Biri içinde uyumsuzluk varsa uyumlu hale gelmeye çalışır ve bir daha uyumsuz hale dönmeye çalışmaz.

yasemin.ozkan.714

Ha birde hastalık demeden önce araştırıpta yazın. Sevmiyorsanız bile aşağılamayın veya herhangi bir hakarette bulunmayın lütfen.(Konu benim sevip sevmemem değil zaten niye seveyim ayrıca bana ne ne halt yerse yesin ben kendimden sorumluyum.Bu konuda benim bildiklerimden çok daha fazla bir şey bilmiyorsun.Gay olanı ya da lezbiyen olanı ya da yukarıda ney düğü belirsiz birini savununca bu konuda fakülteler bitirmiş ya da bilimsel makaleler yazmış olmuyorsunuz.)Normal olanı anormalleştirmeye çalışan sizsiniz.Yine diyorum.Cinsiyet değiştirme ameliyatı olabilir tamam ama daha sonra "Yhaaa ben bundan sıkıldım tekrar eskisi gibi olayım." demek bu uğur da son derece radikal bir karar alıp her şeyi göze alıp bunu yapıp geri dönmek akıl işi değidir.

bilgesu-arslan

Bakın anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamışsınız. Bir insan doğdu diyelim cinsiyeti kadın. Bu insan büyüdükçe sizin benim erkeklere duyduğumuz ilgiyi yine duyuyor fakat kendini erkek hissederek. O çocuk doğduğunda her kız çocuğu gibi bebekler, evler değil arabaları, yarışları sever. Ergenliğe kadar anlaşılmazı zordur. Erkek kıyafetleri çekici gelir onlara. Gömlekleri, ceketleri, kravatları bize nasıl bir erkekte çekici geliyorsa onlarda da bunu kendilerinde görmek çekici gelir. O zaten doğduğundan beri kendini erkek olarak görüyor. Demişsiniz ki 'madem erkeklere ilgi duyuyordu neden cinsiyet değiştirdi kadın olarak kalsaydı ya!'. O kişi erkeklere ilgi duyuyor ama gidip onun için süsleneyim, bugün saçlarımı yaptırayım belki beğenir tarzında değil.

bilgesu-arslan

Bunu o kişi asla kendisine yakıştırmaz. Ve bu sizin 'hastalık' diye nitelendirdiğiniz olay anne karnında başlayan bir şeydir ve hormonsaldır. O kişinin böyle bir şeye ilgi duyması annenin hormonlarından kaynaklanıyor. Yani bunu ona yapan annesi. Ayrıca böyle bir durumu kızına yakıştırmayıp onu terkeden insanlar da anneleri ve babaları. Hem şunu belirtmeliyim ki o kişi esas kimliğine geri dönmedi. Bazı insanlar cinsiyet değiştirir, hormon tedavisi olur ama bazıları cinsel organını değiştirmek istemez. Bu kişi de öyle biri olabilir.

yasemin.ozkan.714

O zaman bu adam da normal https://www.youtube.com/watch?v=Ud-lXJSkN4w :D :D :D senin söylediklerinin zerre elle tutulabilir bir yanı yok bu dediklerin tamamen sapıklıktır.Ve hiçbir zaman hiçbir toplumda kabul edilmeyecekler.Hayır ben şimdi kendime bakıyorum ben de öyle çok süslü püslü değilim.Cilveli değilim.Giyinirken açık giyinmem kırıtmam.Hatta sinirlenince erkek gibi küfür eder bağırır çağırırım sert mizaçlıyımdır.Asılan ya da laf atan biri oldu mu dozuna göre haddini bildiririm tabiri caizse kodum mu oturturum durumum olabiliyor bazen ama erkeklerden de hoşlanıyorum cinsel yönelimim erkekler üzerine.O zaman ben de KADINSI GAY Mİ oluyorum :D :D :D :D :D Cinsiyet değiştirmek çocuk oyuncağı değil dün böyleydim bugün böyleydim diyemezsin öyleysen o zaman sen ya sapıksın ya da hastasındır. :D :D :D

bilgesu-arslan

Bu adam dediğiniz kişi sadece prim yapmaya çalışıyor. Ya da zihinsel olarak bir hasarı var ki bunu yapıyor. Bilim adamları araştırıyor. Bunun üzerine yapılan bir sürü araştırma bu hormonların çocuğa anneden geldiğini gösteriyor. Araştırsaydınız bilirdiniz. Benim anlamadığım siz neden kendi fikirlerinize güvenmiyorsunuz? Karşılaştırma yapmanız bile saçma. Siz sizsiniz, o da o. Kaç yıldır süre gelen görüşleri belirtiyorsunuz. Demiyorsunuz ki hiç "Acaba bunun olma ihtimali var mı? Araştırmalıyım." Kusura bakmayın ama sizin yaptığınız şey homofobiklerin her zaman söylediği bahaneler. Ve yanılıyorsunuz. Onlarında bu toplumda bir yerleri var ve her zamanda olacak. Geçte olsa bunu bütün ülkeler kabul etmeye başlayacak. Sizde böyle bir insan olsaydınız keşke de onların yaşadıklarını yaşasaydınız. Belki biraz empati duygunuz olurdu.

yasemin.ozkan.714

Ben homofobik falan değilim onca yorumlaştık seninle çıkara çıkara bunu çıkardıysan git biraz paragraf sorusu çöz derim ben.Ben yaşadığım ülke,inandığım din gereği yoğurulduğum kültür gereği homoseksüelliğe karşı Allah da içimi biliyor ya pek güzel bakamıyorum.Alıştığım bir şey değil benim için ama bu homoseksüel birini sorgusuz sualsiz dövmek öldürmek yok efendim işte yaralamak istediğim anlamına gelmesin senin homofobik dediğin şey homoseksüelliği yüzünden bir insana karşı kin nefret beslemek onu durduk yere bu sebepten ötürü ortadan kaldırmaktır ki ben bunları hissetmiyorum o insanlara karşı sadece benim yoğurulduğum kültür gereği yetiştiğim aile çevrem din gibi şeyler hayat görüşümü şekillendiriyor.

yasemin.ozkan.714

Ha Allah korusun böyle bir şey benim çocuğumun başına gelse gidip de evlatlıktan falan reddedecek değilim.Bu dediğim şey bu paylaşımdaki için geçerli değil.Oğlum olur gayim anne der.Kızım olur lezbiyenim anne der.Bir şekilde kabul etmekten başka şansın yok.Ama"Anne yaa ben gayim/lezbiyenim cinsiyet değiştireceğim." deyip 10 yıl sonra kandırdıım kandırdııım kadın/erkek olarak cinsiyet değiştirdim ama karşı cinsten hoşlanıyorum ben derse şarap çanağına sıçarım onun.Bu tamamen senin de dediğin gibi ya prim için ya da ruh hastalığı yani beni onaylıyorsun. :)

jagen-hghar

Bu nedir ilginç orrospu çocuuu

selaminko

abi madem bir erkekle ilişki yaşayacaksın madem çocuk doğuracaksın e neden ben erkek olacağım diyorsun. ben anlayamayacağım galiba.

buseenurrr

aktif bir gay olmak istiyordur belki :D

gzm-ynklr

çok güzel bir tablo,tebrikler, mutluluklar sağlıkla büyüsün

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriİngilterehamilehamileliktrans
Görüş Bildir