Uğur Mumcu'nun Kızına Şoke Eden Soru

-

Uğur Mumcu'nun Kızına Şoke Eden Soru

Uğur Mumcu'nun Kızına Şoke Eden Soru

Özge Mumcu, babası Uğur Mumcu'nun 1993 yılında uğradığı saldırıyı ve polislerin kendisini şoke eden "Aşk cinayeti olabilir mi" sorusunu anlattı.

İstanbul- CnnTürk’te, Aykırı Sorular'da Enver Aysever, Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu ' nun kızı Özge Mumcu 'yu konuk etti.

Özge Mumcu, babası Uğur Mumcu'nun 24 Ocak 1993'te evleri önünde uğradığı saldırı gününü ve polislerin kendisini şoke eden sorusunu şöyle anlattı.

"Arabayı ben dışarda görmedim, ben dışarı çıkmadım. Ekrandan gördüm. Televizyonda saat yedi haberlerinde gördüm. Altüst olmuş bir araba ve düşünsenize direksiyon tavanda, inanılmaz bir görüntü. Yani herhalde o zaman çok net ağladığımı hatırlıyorum. Trafo patladı zannettim, o sıra telefonlar çaldı, arayan bir dolu insan oldu ve "Gerçek mi?" diye soruyorlardı. Ne gerçek mi? Bir şey mi oldu? Farkında değildim. Çünkü elektrikler de kesildi aynı zamanda, televizyon açıp da göremiyorum. Annem kapının dışındaydı.

"Aşk cinayeti olabilir mi?"

Dönemi araştıran emniyet müdürü gelip şöyle bir soru sordu, ben 18 yaşımdaydım, Umut Operasyonu yeni başlamıştı, "Sizce Uğur Bey aşk cinayetine kurban gitmiş olabilir mi?" Bu soru sahiden soruldu ki ben de kahve servisi yapıyordum. Ben sinirden gülmeye başladım. Mesela bunun böyle psikolojik de bir şeyi olduğunu düşünüyorum."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aşkİstanbulaşk
Görüş Bildir