Görüş Bildir

İzmir Haberleri

İzmir Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde bulunmaktadır. Nüfus açısından Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinde 3.sıradadır. Nüfusu 2021 itibarıyla 4 milyondur. Belediye Başkanı Tunç Soyer'dir.

İzmir

Ege Bölgesi'nde yer alan İzmir, uzun bir körfez etrafında konumlanmıştır. Akdeniz İkliminin görüldüğü İzmir'de hava genel olarak ılımandır. Konum açısından deprem bölgesi olarak gösterilmektedir. Ekonomik olarak büyük bir gelişim gösteren il, liman olarak Türkiye'nin en büyük 7. limanıdır. Sanayi alanında da oldukça gelişmiştir. Aliağa, Menemen ve Torbalı'da sanayi açısından zenginlik bulunan ilçeleridir. İzmir, 30 ilçeye sahiptir ve bu ilçelerde turizm alanı olarak gelişmiştir. Yazlık alanları ve plajları ile bilinen İzmir, yaz aylarında büyük bir turiste kitlesine kapılarını açmaktadır. Yöresel lezzetler olarak zeytinyağlı yemekler denilince akıllara ilk olarak İzmir gelmektedir. Kendi içinde birden fazla spor takımını da barındırmaktadır; Göztepe, Karşıyaka, Altay şehrin önemli spor kulüplerindendir. Şehrin içinde 2 devlet üniversitesi vardır. Bundan dolayı öğrenci nüfusu da fazladır.

Popüler İçerikler

Osmanlı'nın Son Padişahı Vahdettin Bir Kahraman mıydı?
Osmanlı İmparatorluğu'nun 36. ve son Padişahı Vahdettin, günümüzde de sık sık gündem oluyor. Son olarak yazar Mustafa Albayrak, Vahdettin'in kahraman olduğunu ve kendisine 'hain' diyenlerin yargılanacağını iddia etti.Bu soruya kuşkusuz en iyi yanıtı tarihin ta kendisinden alıyoruz. Öyleyse gelin, Vahdettin'in İmparatorluğun son yıllarında ve Milli Mücadele döneminde hangi 'kahramanlıkları' ortaya koyduğunu birlikte inceleyelim.
Yerel Seçimlere Giderken Seçmenler, Partiler ve İttifaklar
2023 mayıs ayında yapılan genel seçimlerin üzerinden bir yıl bile geçmeden yerel seçimler için sandıklar yeniden kuruluyor. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimlerde seçmenler; belediye başkanlarını, köy ve mahalle muhtarlarını, belediye ve il genel meclisi üyelerini belirlemek üzere sandığa gidecekler. Önümüzdeki beş yıl boyunca mezarlıklardan park ve bahçelere, içtiğimiz sudan soluduğumuz havaya, bindiğimiz otobüsten yürüdüğümüz kaldırıma, çöplerimizin toplanmasından imhasına kadar gündelik hayatın hemen her aşamasına dokunan yöneticilerin kimler olacağını belirleyecekler. Bunu yaparken genel seçimlerde olduğu gibi oy verirken ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan etkilenebilirler. Sandığa giderken yanlarında dini, siyasi veya etnik kimliklerini götürerek de oy verebilirler. Bazıları eskiden beri sahip çıktığı değerlerine, düşüncelerine ve inançlarına ses olması umuduyla oyunu kullanır. Kimisi de oy vermeye alışık olduğu siyasi partinin adayına mührünü basar geçer.
Akaryakıta Zam Bekleniyordu İndirim Haberi Geldi! Motorine İndirim Geliyor
Son günlerde akaryakıta rekor seviyede ÖTV zammının geleceği konuşuluyordu. Araç sahipleri ise her an zam haberi beklemeye başlamıştı ki akaryakıt fiyatlarında düşüş söz konusu oldu. Küresel piyasalardaki hareketlilik ve Brent petrol fiyatlarındaki gerilemenin motorin fiyatlarına yansıması bekleniyor. Peki, motorine ne zaman ve ne kadar indirim gelecek? LPG ve benzin fiyatlarında değişiklik bekleniyor mu? Brent petrol, LPG, benzin ve motorin (mazot) fiyatları ne kadar oldu?  İşte, 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul, Ankara ve İzmir'de güncel akaryakıt fiyatları.