Öğrencisini İstismar Eden Müdür Yardımcısı Engelli Okuluna Atandı

 > -

İstanbul Bahçelievler'de 10. sınıf kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan müdür yardımcısı M. Y. özel eğitime muhtaç çocukların okuluna görevlendirildi. 

İstanbul Bahçelievler'de bir müdür yardımcısı M.Y., bir kız öğrenciye cinsel istismarda bulundu. İstismarın ortaya çıkması üzerine Mestecep Y. açığa alınmak yerine başka bir okulda görevlendirildi.

Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, müdür yardımcısı ve M.Y.'nin okulda bir kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. 

İstismarın, İstanbul Bahçelievler'de bulunan İMMİB Erkan Avcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldiği belirtiliyor.

Bir ay öncesine kadar defalarca tekrarlanan istismar 10. sınıfta okuyan kız öğrencinin durumu anlatması üzerine ortaya çıktı ve bunun üzerine aile şikayetçi oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idari soruşturma başlattı

M. Y.'nin ifadesi Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro'da alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise M. Y. hakkında idari soruşturma başlattı.

Eğitim sendikalarının 'açığa alın' talebi dikkate alınmadı

Eğitim sendikaları da müdür yardımcısının görevden alınması talebiyle Bahçelievler ilçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ile görüştü. 

Ancak cinsel istismarda bulunan müdür yardımcısı M. Y. skandal bir kararla Kazım Beyaz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde görevlendirildi. 

Eğitim merkezi öğrenme güçlüğü çeken özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin kayıtlı olduğu bir kurum.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir