Görüş Bildir

Beyoğlu'nda Trans Kadına Kezzaplı Saldırı Sonrası #EmreBozkurtTutuklansın Çağrısı

Haberler
> Beyoğlu'nda Trans Kadına Kezzaplı Saldırı Sonrası #EmreBozkurtTutuklansın Çağrısı

İstanbul Beyoğlu’nda 17 yaşındaki trans kadın, kezzaplı saldırıya uğradı. Kadının bir gözünde görme kaybı oluştuğu bildirilirken saldırganın tutuklanması için #EmreBozkurtTutuklansın etiketiyle kampanya başlatıldı.

Önceki gün Beyoğlu’ndaki evinden çıkarken Emre Bozkurt isimli saldırgan  tarafından yüzüne kezzap atılan Suriyeli mülteci ve trans kadın Asya, Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Asya daha sonra, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 

Artı Gerçek'te yer alan habere göre, kadına saldıran Emre Bozkurt'un Asya'nın bir süre önce ayrıldığı erkek olduğu iddia edildi.

Asya’nın hastanede çekilmiş görüntülerini sosyal medyada paylaşan arkadaşları, duyarlılık çağrısı yaptı. 🎥

Cinsel kimlik ve cinsel yönelim ayrımı yapılmadan her kesin bu tür saldırılara karşı çıkması ve LGBTİ bireylere sahip çıkılması istendi. Ayrıca saldırgan Emre Bozkurt'un tutuklanması istendi.

Polisin aktardığı bilgiye göre saldırgan Emre Bozkurt gözaltına alındı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Jose Eduardo

Ya buna gülücük atılmış? Siz ne biçim insansız da bu kadar korkunç bir habere gülebiliyorsunuz?! ONEDİO BÖYLE HABERLERE EMOJİLERLE TEPKİ KOYMA

Buket Aydın

Salınır bu, bir de kapının önünde sözde müslümanlar toplanıp davullu zurnalı 'iyi yaptın aile yapımızı bozuyolar' diyip halay eşliğinde omuzlarında eve götür... Devamını Gör