Görüş Bildir
Eğitimde Tasarım Odaklı Düşünce Yaklaşımı: Geleceği Eğitimle Şekillendirmek
Eğitim dünyası, sürekli bir değişim ve dönüşüm sürecinde. Teknoloji, toplumsal beklentiler ve ekonomik gereksinimler, geleneksel öğretim metotlarını sorgulamamıza ve yeni yaklaşımlar arayışına girmemize yol açıyor. Bu bağlamda, son yıllarda 'tasarım odaklı düşünce' yaklaşımı, eğitimde önemli bir yer edinmeye başladı. Peki, okullarda tasarım odaklı düşünce yaklaşımı nedir ve neden bu kadar önemli?
Reklam
Her Ebeveynin Çocuklarının Geleceği İçin İsteyeceği Şeyler
Ebeveynlik, birçok sorumluluğu çinde barındıran kendine özgü ve önemli bir deneyimdir. Her ebeveyn, sevgi ve özenle büyüttüğü çocuklarının geleceği için en iyisini ister. Bu yazıda, her ebeveynin içtenlikle arzu ettiği ve çocuklarının hayatlarında görmek istediği şeylere odaklanacağız. İyi okumalar!
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Doktorlar Gidiyor, Ortalama Düşüyor! Kişi Başına Düşen Doktor Sayısında Avrupa'da Sonuncu Olduk
Türkiye'de doktor ve sağlık çalışanlarına şiddetin önü kesilmezken, sağlık hizmetlerinde ve eğitiminde iyi olan ülkemizden fırsatını bulanlar da soluğu yurt dışında alıyor. Özellikle Almanya ve Avrupa ilk tercihleri olan doktorların sayısının giderek azalmasında ekonomik nedenler de ilk sıralarda geliyor. Doktor sayısı Türkiye'de halen yüksek görünse de nüfusa oranlandığında işler değişiyor.
Kaan Kazgan ve Savaş Cebeci'nin Karşılaşmasından Yola Çıkarak Sosyal Medyanın Çocuklara Yansıtılması
etiket
Son birkaç aydır dünyanın çeşitli ülke ve kültürlerine yaptığım araştırma gezilerimde göç meselesini ele almış ve verilerimi toparlarken, canım ülkemin gündeminde: “Kombinim 350 bin!”, “kahvemi altın tozlu içerim”, “70 kilo beni dövemez” diyenlerin videoları olduğunu yine yeni yeniden şaşkınlıkla izledim. Ne olacak bu dövüşçülerin hali, nereye gidecek bu gerginlik derken kanlı canlı bir sokak kavgası milyonları ekrana kilitledi.Sosyal medya ve ülke gündemi böyle olunca, doğal olarak ülkemin gündem ve kitlesi ile ayna nöron etkisine girdim ve bende merak ettim. Kaan Kazgan ve Savaş Cebeci'nin milyonlarca izlenen sokak kavgası videosunu izledim,  yorum ve tartışmaları bir göz atarak kendimi güncelledim. 234 sayfalık ekşi entry’si almış bir dövüşten bahsediyoruz, yani o kadar ilgi çeken bir video!
Reklam