Galatasaray, Fenerbahçe Taraftarını Yalanladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Görüntü Ortaya Çıktı

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası ortaya yeni görüntüler çıkmaya devam ediyor.

Yeni görüntü ortaya çıktı

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası ortaya yeni görüntüler çıkmaya devam ediyor

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan maçta tribünden bazı taraftarların muzlu tepkisi haftaya damga vurdu.

Önce Drogba ve Eboue daha sonra da Fenerbahçe Kulübü bir açıklama yaparken düzenlenen basın toplantısında muz gösteren taraftarlara söz verildi.

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray Fenerbahçe Taraftarını Yalanladı

Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Türk Telekom tribününden çekilen görüntü, ırkçılığın palavra olduğunu vurgulayan Fenerbahçe Kulübü'nü sıkıntıya sokacak

Fenerbahçe yöneticileri Deniz Tolga Aytöre ve Ömer Temelli'nin dün öğle saatlerinde düzenlediği ve muzu sallayan 2 taraftarın da katıldığı basın toplantısında, muzun Muslera ısınırken gösterildiği vurgulanmış ve ırkçılığın 'palavra' olduğunun altı çizilmişti.

Ancak daha sonra Türk Telekom tribününden bir taraftarın çektiği görüntüler sosyal medyayı salladı. Bu görüntülerde G.Saraylı futbolcular sahada ısınırken bir taraftarın elinde görünenin muz olduğu belirtiliyor.

Kulübümüz ve ülkemiz açısından oluşturulmaya çalışılan ırkçılık algısı kesin bir dille reddedilmiş, bu yöndeki tavrımız açık ve net olarak ortaya konmuştur.

Toplantıda özenle ve sadece kaynağı, sıhhati ve aktörleri belirli olan ve son 48 saatlik süre zarfında kamuoyuna servis edilen görüntü ve kişilerle sınırlı kalınarak çok tehlikeli sonuçlara ulaşabilecek bu algı bertaraf edilmeye çalışılmıştır.

Toplantıyı müteakiben özellikle sosyal medya ekseninde kaynağı, sıhhati ve amacı bilgimiz dahilinde olmayan bir takım görüntüler kamuoyuna servis edilmiş ve edilmektedir.

Konunun hassasiyeti ve kulübümüzün toplantıda vermiş olduğu mesajlar açık ve nettir. Kulübümüz bu kararlarının sonuna kadar arkasındadır.

Resmi niteliğinden şüphe duyulmayacak ve algı kirliliği yaratmaya yönelik olmayan görüntü ve belgelerin varlığı halinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün benzeri görülmemiş nitelikteki en sert tedbir ve kararları alacağı şüphesizdir.

Bununla birlikte bu niteliğe haiz olmayan hiçbir görüntü ve belge üzerinde yapılan tartışmalara taraf olmayacağımızı hatırlatır, bu tartışmaların sonucunda Türkiye'nin zarar göreceği gerçeği ve ikazını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranDrogbaFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFernando MusleraGalatasaray Spor KulübüSosyal MedyaTürk Telekom
Görüş Bildir