Şişecam İşçileri Kar Altında Direniyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şişecam İşçileri Kar Altında Direniyor

Şişecam İşçileri Kar Altında Direniyor

Gece devam eden kar yağışı Topkapı'daki Şişecam Fabrikası önünde eylem yapan işçileri etkilemedi. İşçiler kar yağışı altında ve -2 derecede bekleyişlerini sürdürüyor. İşçiler varil içinde yaktıkları odunlarla ısınmaya çalışıyor.

Eskişehir'e taşınma kararı alınmasından Topkapı'daki Şişecam fabrikasında işçilerinin yaptığı oturma eylemi devam ediyor. Fabrikanın boşaltılmaması ve makinelerin çıkarılmamasını isteyen işçiler, soğuk hava ve kar yağışına rağmen eylemlerinin 12. gününde fabrika önünden ayrılmadı. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'da -2 dereceye varan soğuk havada varil içinde yaktıkları odunlarla ısınmaya çalışan eylemci işçiler, türkü söyleyerek geceyi geçirdi.

Soğuk ve kara aldırış etmeden bekleyiş

Özkan Koç isimli bir işçi ise, soğuk ve karlı havaya aldırış etmeden eylemlerine devam ettiklerini belirterek, "Eylemimiz 12 gündür devam ediyor. Bu süre içinde fabrikadan dışarı çıkmadık. Havalar soğuk olabilir bizim içimiz ateş gibi hakkımız ve hakkımızı aramak için buradayız, ailemiz ve çocuklarımız evde yalnız. 16 yıldır Şişecam'da çalışıyorum, bu hakları kolay kazanmadık kolay da kaybetmek istemiyoruz" dedi.

"İşverenimiz çok katı bir tutum içerisinde"

Eylem yapan işçilerden Ercan Kutlu 17 yıldır Şişecam Topkapı Fabrikası'nda çalıştığını belirterek, "Şu an işverenimiz çok katı bir tutum içerisinde, bu fabrika zarar ettiği için kapanmıyor. Bir taşınma söz konusu, burada çalışan arkadaşlar olarak mevcut haklarımızla diğer fabrikalara dağılım istiyoruz. İşverenimiz fabrikamız zarar ediyormuşcasına bir tutum içerisinde" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Eskişehirİstanbul
Görüş Bildir