Aradıkları Aşkı ABD İşgali Sırasında Bulan İki Iraklı Eşcinsel Askerin Hikayesi

344PAYLAŞIM

Bu aşkın ve savaşın hikayesi.

Kaynak

Nayyef Hrebid, 2004 yılında Irak savaşı sırasında Amerikan ordusunda tercüman olarak görev alan Iraklı bir asker, Betu Allami ise Irak ordusunda görevli bir asker

İki askerin yolu bir hastanenin isyancılar tarafından işgal edilmesiyle kesişir.

İkisi de isyancılara karşı bu operasyonda görev alır ve orada tanışırlar. Bol çatışmalı, kanlı ve stresli günlerin akşamını sohbet ederek atlatırlar.

İkisi de eşcinselliğini henüz kimseye açıklamış değillerdi ama birbirlerine karşı hislerinden emindiler. Tanıştıktan 4 gün sonra Allami ''Seni seviyorum'' der ve Hrebid de onu öper.

Ve birbirlerine aşık olurlar ama büyük risk altındaydılar. Irak'ta eşcinsel olmanın cezası idam.

''Irak'ta eşcinsel olduğunuz öğrenilirse hayatınız mahvolur. Ailenizi kaybedersiniz, sizden utanırlar, arkadaşlarınızı kaybedersiniz neredeyse her şeyiniz elinizden gider.''  diyor Nayyef

Her türlü zorluğa göğüs geren çift yakın arkadaşlarının da yardımıyla aşklarını 5 yıl gizli tuttular, gizli gizli buluştular.

Sadece cinsel yönelimleri onlar için hayatı zorlaştırmıyordu. ABD ordusundaki tercümanlar da Irak'taki militanlar için hedefti.

Hrebid, ABD ordusunda görevli olduğu için ölüm tehditleri alıyordu. Ailesi, komşuları, herkes ABD ordusunda görevli olduğunu biliyordu. Onlara göre bir haindi. O zor günleri anlattığı video

Hrebid, 2009 yılında orduda görevli bir yüzbaşı yardımıyla ABD'de oturma izni alır ve yerleşir ama Allami Irak'ta kalır.

Allami için vize almak çok zordu çünkü kendisi bir dönem ABD ordusuna karşı savaşmıştı.

Bu arada Allami'nin eşcinsel olduğu Irak'ta akrabaları tarafından öğrenilir. Allami bir yolunu bulup Kanada'ya kaçar.

Ve ayrılık biter. 2004 yılında başlayan aşkları 2014 yılında evlilikle mutlu sona erer ama hala ayrıdırlar

Nihayet 2015 yılında Allami'ye vize verilir. Çift Seattle'da evlenir ve onlar için saray olan küçük evlerinde yaşamlarına devam ederler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasbunallah33

Lut kavmi kendine zulm etti Allah hiç kimseye zerre kadar zulm etmez ,onlar sapıttı ve helak oldu. Kur'an-Kerim' de ayetler var, Hz Lut aleyhisselama gelen erkek suretindeki meleklere bile sarkıntılık ettiler ve onları uyaranlara şimdi ki "özgürlük" yada sanane diyenler gibi tavır takındılar şimdi siz HELAK EDİCİ BİR İŞİ Mİ SAVUNUYORSUNUZ?

hasbunallah33

kovulmuş şeytanın şerrinden Allaha sığınırım Bismillah HD:77-Ne zaman ki, elçilerimiz Lut'a geldiler, bunların gelişleri yüzünden Lut fenalaştı, eli ayağı birbirine dolaştı ve "Bu gün çetin bir gündür." dedi. HUD:78 - Daha önceleri çirkin işler yapmış olan kavmi harıl harıl koşup geldiler. Lut onlara: "Ey kavmim! İşte size kızlarım, onlar sizin için daha temizdirler. Gelin Allah'tan korkun, beni misafirlerime rezil rüsvay etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?" dedi. HUD:79 - Onlar: "Sen de bilirsin ki, bizim senin kızlarınla bir ilgimiz yoktur. Sen bizim ne istediğimizi gayet iyi biliyorsun." dediler. HUD:80 - Lut dedi: "Ne olurdu size karşı bir kuvvetim olsaydı, ya da çok sarp bir yere sığınabilseydim."

hasbunallah33

HUD:81 - Melekler dediler: "Ey Lut! Şundan emin ol ki, biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana asla zarar veremezler. Sen, gecenin bir kısmı olunca ailenle birlikte hemen buradan çık git. İçinizden hiç kimse geri kalmasın, eşin başka. Çünkü ona da onlara gelecek olan musibet gelecektir. Haberin olsun, helâk zamanları sabah vaktidir. Zaten sabah yakın değil mi?" HUD:82 - Ne zaman ki, emrimiz geldi, o ülkenin altını üstüne getirdik ve üzerlerine istif edilip pişirilmiş çamurdan taşlar yağdırdık. HUD:83 - Bu taşlar Rabbinin katında damgalanmışlardı. Bunlar zalimlerden uzak şeyler değildir. HUD:89 - "Ey kavmim! Bana karşı gelmeniz sakın sizi, Nuh kavminin veya Hud kavminin veya Salih kavminin başlarına gelen musibetler gibi bir musibete uğratmasın. Lut kavmi de sizden uzak değildir.

hasbunallah33

Şimdi siz bu sapıklığı meşru kılmak mı istiyorsunuz ? Siz Allah'tan korkmuyor musunuz?Vallahi ben korkuyorum ve bu pis bir iştir diyorum siz bu hikayeleri yazmasanız bunu insanlara duyurmasanız daha güzel olmaz mı?

hasbunallah33

Tevbe etseniz ve güzeli tavsiye etseniz onlara da kendinize de doğrusunu söyleseniz ancak bunu savundukça savunuyorsunuz bırakın.Belki sizin vesilenizle bu pislik bizim ülkemizde şehitler vere vere aldığımız topraklarda yayılır... İşte o zaman haliniz ne olur!Vallahi o şehitlerin torunları yaşıyor ve buna seyirci kalmayacaklar inşaAllah.Bizi müslümanlardan kılan Allaha hamd olsun..

Görüş Bildir