Zübeyir Aydar: 'Öcalan Söylemeden Çekilme Olmaz'

 > -

Zübeyir Aydar: 'Öcalan Söylemeden Çekilme Olmaz'

Zübeyir Aydar: 'Öcalan Söylemeden Çekilme Olmaz'

PKK’nın Avrupa sorumlularından kapatılan eski DEP Milletvekili Zübeyir Aydar, Avrupa’da Kürtçe yayımlanan ’Rudaw’ gazetesine İmralı’da başlatılan süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kendilerinin her zaman Kürt sorununun çözümünde muhatabın Abdullah Öcalan olduğunu söylediklerini vurgulayan Aydar şu görüşleri dile getirdi:

"Abdullah Öcalan bizimle görüşmeden bir şey yapmaz. İmralı’da diyalog ve görüşmelerin yapılması bizim talebimizdi. Türkiye medyasında PKK’nın içerisinde farklı kanatlar olduğu söyleniyor. Bu doğru değil. PKK’da ayrı ayrı gruplar yoktur. Biz İmralı’da yürütülen görüşmelerin devam etmesinden yanayız. Öcalan cezaevinde olmasına rağmen siyasi konularda her şeye hakimdir. Bu konuda müzakere yapabilir, bunu yürütebilir. Ama, bu sadece yazılı ve mektuplarla olmaz. BDP heyetinin gidip gelmesiyle de olmaz. Öcalan’n PKK liderleri ile konuşması lazımdır. Ahmet Türk Öcalan’ı ziyaret etti. Öcalan’ın sorduğu her soruya Ahmet Türk cevap veremez. ’PKK’da ne oluyor, HPG’nin durumu nasıl, askerlerin durumu nasıldır, PKK liderleri ne diyor, ne düşünüyor.’ Sayın Türk bunları bilmez. O Ankara’da siyaset yapıyor. BDP bazı şeyler yapabilir ama bazı şeyler yapamaz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAnkaraBarış ve Demokrasi Partisiİmralı
Görüş Bildir