Ve Karayılan'dan Beklenen Mektup Geldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ve Karayılan'dan Beklenen Mektup Geldi

Ve Karayılan'dan Beklenen Mektup Geldi

PKK'nın Kandil'deki elebaşı Murat Karayılan, Öcalan'ın İmralı'dan gönderdiği mektuba yanıtını açıkladı(Aksam.com.tr)

PKK'nın Kandil'deki elebaşı Murat Karayılan, Öcalan'ın İmralı'dan gönderdiği mektuba yanıtını açıkladı

PKK'ya yakınlığıyla bilinen ANF'nin haberine göre Karayılan İmralı'ya beklenen mektubu gönderdi. İşte o mektubun satırbaşları:

Haberin Tamamı İçin:

Kandil'den Öcalan'a Cevap

Terör örgütü PKK'nın Kandil'de bulunan yönetimi, Abdullah Öcalan'ın çözüm konusunda kendilerine gönderdiği mektuba yanıt verdi. Kandil'in cevabi mektubu İmralı'da bulunan hükümlü Öcalan'a gönderildi.

KCK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karayılan, mektubu yetkili organlarda tartıştıklarını Öcalan'ın ortaya koyduğu stratejik perspektifi doğru bulduklarını belirtti. Karayılan yaptığı ilk açıklamada, Karayılan Öcalan'ın mektubunu değerlendirirken," Giderilmesi gereken bir takım kaygı ve pürüzler vardır. Bu toplantılarda net biçimde önderliğin ortaya koyduğu perspektifin doğru ıolduğuna ve katılacağımıza dair karar kılmış bulunuyoruz. Ancak bir takım görüş ve önerilerimizide cevabi mektubumu...

Haberin Tamamı İçin:

PKK, Öcalan'ın Mektubuna Yanıtını Gönderdi

Abdullah Öcalan'ın Kürt sorununun çözümü için gönderdiği mektubu değerlendiren KCK, mektubun yanıtını gönderdiklerini açıkladı.

PKK ’nın Kandil ’deki yöneticisi ve KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan Öcalan’ın çözüm sürecinde atılacak adımlarla ilgili kendilerine gönderdiği mektuba yanıt verdi.

Karayılan ANF'ye yaptığı açıklamada, "Hareketimizin yetkili karar organları olan kurumların toplantılarını gerçekleştirdik. Daha önceden de ifade ettiğimiz bazı kaygıları taşımakla birlikte, eğer işler ters dönerse bölgesel avantajları ve taktik performansın başarı kazanabileceğine olan inancımızı da korumakla birlikte, Önderliğimizin ortaya koymuş olduğu stratejik perspektifin daha doğru olduğunu, buna çok güçlü bir biçimde katılmanın kararlaşması ve iradeleşmesi oy birliğiyle gerçekleşmiştir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanİmralıTerör
Görüş Bildir