Vatandaşın Rızası Olmadan Evi Yıkılır Mı?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Vatandaşın Rızası Olmadan Evi Yıkılır Mı?

Vatandaşın Rızası Olmadan Evi Yıkılır Mı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar açıkladı

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bina yıkımı için düzenlenen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, vatandaşların kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında fırsatçılara imkan vermemesini istedi.

Bayraktar, vatandaşların rızası olmadan hiç kimsenin binasını yıkmayacaklarını belirterek, amaçlarının deprem geldiğinde yıkacak bina bulamaması olduğunu söyledi. Acıbadem Caddesi üzerinde bulunan ve yapılan kontrollerde depreme karşı riskli bulunan bir binanın yıkımı yapıldı. Törene Bakan Bayraktar ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, iş adamı Adnan Polat ve vatandaşlar katıldı. Riskli binanın yöneticileri ile birlikte yıkımı gerçekleştiren Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmaları için çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü belirtti.

Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirdiklerini belirten Bayraktar, vatandaşın ilgisi ve memnuniyetinin kendilerini olumlu etkilediğini kaydetti. Bayraktar, "Vatandaşımızın desteğini gördükçe, vatandaşımız açıkgözleri elemine ettikçe, fırsatçıları bu işin dışına attıkça.. Biz onu istiyoruz.Bir yerde kentsel dönüşüm olacağı zaman bir kaç kişi gelip onu provoke etmeye çalıştığı zaman vatandaşımız onları elinin tersiyle itsin. Hadi oradan desin. Bunu yapsınlar." dedi. Kiracıyı da ev sahibini de devlet olarak korumak zorunda olduklarını belirten Bayraktar, "Devlet insanın evini yuvasını yapar, devlet fakire fukaraya ikamet imkanlarını hazırlar. Bunu yapmak zorundayız. Ama vatandaşlar razı olmadıkça da adım atmayız." şeklinde konuştu. Program bitiminde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bayraktar, Kadıköy bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erdoğan BayraktarÜsküdardeprem
Görüş Bildir