TSK: 'Hudut Kapılarından Sorumlu Değiliz'

 > -

TSK: 'Hudut Kapılarından Sorumlu Değiliz'

TSK: İnsansız ve insanlı keşif araçları, eskiden olduğu gibi, rota değiştirmeden görev uçuşlarına meteorolojik şartların elverdiği ölçüde devam etmektedir

Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen saldırının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye ile olan 911 kilometrelik sınır uzunluğuna dikkat çekilerek, "Hudut kapılarınının sorumluluğu bize ait değildir" dedi. Yapılan açıklamada, "Türkiye-Suriye Kara Hududunun emniyeti Kara Kuvvetleri Komutanlığınca sağlanmaktadır. 3497 sayılı “Kara Sınırlarının Korunması ve Güvenliği Hakkında Kanun” ile Kara Hudut Kapılarının sorumluluğu Türk Silahlı Kuvvetlerine (Kara Kuvvetleri Komutanlığına) ait değildir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sorumluluğundaki hudut hattında tespit edilen yasa dışı sınır geçişleri sırasında yakalanan şahısların ve ele geçirilen malzemelerin miktarı Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden kamuoyuyla paylaşılmaktadır" denildi.

TSK, PKK'nın sınır dışına çekilmesiyle ilgili olarak da "Teröristlerin sınır ötesine çekilmesine ait herhangi bir görüntü ve bilgi elimizde mevcut değildir" açıklaması yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, haftalık olağan haberlerini resmi internet sitesinden yayımladı.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HatayReyhanlıSuriyeTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir