Sigarayı Bırakan İşçiye Yüzde 10 Zam!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sigarayı Bırakan İşçiye Yüzde 10 Zam!

Sigarayı Bırakan İşçiye Yüzde 10 Zam!

Sigarayı bırakan işçilere yüzde 10 zam uygulaması ses getireceğe benziyor.

Ankara 'nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren bir işyerinin sahibi, sigara yı bırakan 4 işçisinin maaşına yüzde 10 zam yaptı.

Uzer Beton adlı şirketin sahibi Cumhur Uz , yaptığı açıklamada, sigarayı bırakan personelinin maaşına yüzde 10 zam yapma kararı aldığını söyledi. Uz, devletin sigara, alkol ve benzeri maddeler ile başlattığı uygulamalara katkı sağlamak istediklerini belirtti. Polatlı'da ilk defa başlatılan bu projenin, Türkiye genelinde ses getirmesini temenni ettiğini ifade eden Uz, "Sigaraya içmeyen çalışanımızın maaşına teşvik amaçlı bir uygulama başlatmak istedik. Bu konuda duyarlı olduğumuzu göstermek ve örnek olmak için ilk adımımızı atmak istiyoruz." dedi.

Toplam 25 personel çalıştırdığını bildiren Uz, yüzde 10'luk zammın bir defaya mahsus olmadığını devamlı olduğunu ifade etti. Uz, "Sigara içmeyen personelimin daha dikkatli olduğunu ve işinde daha verimli olduğunu gözlemledim. Sigara ve diğer maddelerden kullanmayan şoförlerimin trafik kuralı ihlalinin daha az yaptığını da tespit ettim. Trafik cezası işleyen şoföre cezasını ödettirmek, sigarayı bırakan personelime de yüzde 10 zam yapmak istiyoruz. Hem toplum sağlığı açısından hem de bu mücadelenin ses getirmesi için bu kampanyayı başlatıyoruz." şeklinde konuştu.

Sigarayı bıraktıkları için maaşlarını yüzde 10 zamlı alan işçiler ise sigarayı bırakarak iki kez kar ettiklerini söyledi.

TIMETURK / Haber Merkezi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraZamzam
Görüş Bildir