Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Servisçilerden Yeni Plaka Teklifi Protestosu

0PAYLAŞIM

Servisçilerden Yeni Plaka Teklifi Protestosu

İSTANBUL Anadolu Ajansı - Servis taşımacılığı yapan esnaf, İstanbul Megakent Belediye İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni servis plakası satış önerisini protesto etti.

Megakent Belediyesi karşısındaki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen bir hayli servisçi dernek ve birliğine bağlı çok rakamda esnaf, 2015-2019 yarıyılında taşımacılık yapanlara İBB'nin servis plakası verme önerisine tepki göstererek protesto şovu yaptı.

Servis esnafları ismine açıklamada bulunan Hasan Hüseyin Arslan, pandemi yarıyılında taşıtları çalışmayan esnafın mağduriyetinin alınacak kararla çoğalacağını ifade etti.

Seçim evveli Ekrem İmamoğlu'nun odalarını ziyaret ederek servisçi esnafına "Tahdit tehdit olmayacak" diye kendilerine söz verdiğini dile getiren Arslan, buna rağmen yapılmak istenenin korsan ve rantçılara dayanak anlamına geldiğini savundu.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun 11 eylülde bir televizyon kanalında yaptığı açıklamayı düzenlemesini isteyen Arslan, "25 Mayıs sonrası vasıta alanlara plaka verileceği güzergahındaki açıklamalar düzenlenmedikçe protestolarımıza devam edeceğiz. İstanbul servisçisini 'tahdit tehdit olmayacak' biçimde esnaf temsilcilerinin de bulunduğu bir heyet oluşturularak esnafın artık sıkıntılı edilmemesi gerekir." biçiminde konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun servis tahdidi mevzusuyla alakalı, katıldığı televizyon programında "25 Mayıs 2015 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında servisçilik yaptığını belgeleyen servisçi esnaf kardeşlerimize de yeniden plaka fiyatı karşılığında, bir adet servis plakasını vereceğiz bu ayki UKOME'de." ifadelerini kullanmıştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir