Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü'nden Skandal Açıklama

-

Rektörlükten Skandal Açıklama

Rektörlükten Skandal Açıklama

Dün hem internet üzerinde hem de televizyon ekranlarında binlerce insan Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan sert saldırıya şahit olurken, üniversite rektörlüğü olaya ilişkin skandal bir açıklama yaptı.

Sandviçler hangi koşullarda hazırlandı bilinmiyormuş…

Üniversite rektörlüğü imzalı açıklamada öğrencilerin yemekhaneye gitmesine izin verilmemesinin nedeninin öğrencilerin hazırladığı sandviçlerin hangi koşullarda hazırlandığının bilinmemesi olduğu ileri sürülürken, kameralara yansıyan görüntülere rağmen şu skandal ifadelere açıklamada yer verildi:

Bunun üzerine, öğrenci grubu kamu görevlisi olan güvenlik görevlilerimize pervasızca (zıplayıp tekme atma da dahil) vurmaya başlamışlardır. Bu saldırı sırasında 7 güvenlik görevlilerimiz yaralanmış ve acil serviste tedaviye alınmıştır. Bu olay nedeniyle de, güvenlik görevlilerimiz ve olay çıkabileceği tahminiyle (bir grup öğrenci 11 Mart 2013 günü yemek boykotu yapacaklarını duyurduklarından ve Üniversitemizde yemek yemek isteyen öğrencilerimizi zorla boykota yönlendirebilecekleri düşünülerek) Üniversitemize davet edilen emniyet mensupları, güvenlik görevlilerine saldıran öğrencileri gözaltına almaya başlamış ve 5 öğrenci gözaltına alınmıştır. Gözaltına alma sırasında ise, Üniversitemizde hiç görmeyi istemediğimiz görüntüler ortaya çıkmıştır

Açıklamada dikkat çeken bir diğer unsur, üniversite rektörlüğünün öğrencilerin tepkilerini örgütlü ya da bireysel olarak dinlemek yerine öğrenci temsilcilerini dinlemeyi tercih edeceklerini açıkça belirtmesi oldu.(MUK)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Terciholay
Görüş Bildir