NATO Konferansı Sırasında Melania Trump'ın 'Lider Eşleri' Davetine Katılan İlk Eşcinsel Eş

204PAYLAŞIM

Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel'in eşi Beyefendi Gauthier Destenay, dün gerçekleştirilen NATO konferansı sırasında diğer lider eşleriyle bir davete katıldı. 

Melania Trump'ın organize ettiği bir müze turu ve akşam yemeğinden sonra toplu fotoğraf çekimine katılan Belçikalı mimar, Dünya tarihinde bir ilke imza atmış oldu. Sizler için Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Dün Brüksel'de eşleri dünya meselelerini konuşan bu davetliler fotoğraf çekimi için bir araya geldi.

Soldan sağa alt sıra; Fransız First Lady Brigitte Macron, Emine Gülbaran Erdoğan, Belçika Kraliçeri Mathilde, Jens Stoltenberg'in partneri Ingrid Schulerud, Bulharistan cumhurbaşkanının sevgilisi Desislava Radeva, Belçika Başbakanının partneri Amelie Derbaudrenghien 

Soldan sağa üst sıra; Lüksemburg Başbakanının partneri  Slovenya Başbakanının partneri Gauthier Destenay, İzlanda First Lady'si Thora Margret Baldvinsdottir.

Belçikalı bir mimar olan Gauthier Destenay, 2015 yılında eşiyle evlenmişti.

Lüksemburg'un eşcinsel Başbakanı Xavier Bettel'in kocası, NATO konferansı sırasında diğer dünya liderlerinin eşleri ve kız arkadaşlarıyla bir araya geldi.

Gauthier Destenay siyah takım elbisesi ile liderlerin şıklık yarışı yapan eşlerinin arasında yer aldı.

Belçikalı bir mimar Gauthier Destenay, Perşembe günü eşi de diğer bütün liderlerle birlikte dünya meselelerini konuşurken Brüksel'de First Lady Melania Trump'ın davetine katıldı.

Hanımlar ve eşler gündüz Magritte Müzesi turunda çıktılar akşam ise yemekte takrar bir araya geldiler.

Akşam yemeği Melania Trump'ın daveti ile gerçekleştirildi.

2015'te Başbakan kocasıyla evlenen İlk Beyefendi, sadece eşler için düzenlenen akşam yemeğinden önce Laeken Kraliyeti Şatosu'nda bir grup kadınla fotoğraf çektirdi.

Çift iki yıl önce, medyada fazla yer almayan özel bir düğünle evlendi ve Xavier Bettel eşcinsel evlilik yapan ilk Avrupa Birliği lideri oldu.

Lüksemburg'da eşcinsel evlilik 2015 yılında yasallaştırılmıştı.

Müze ziyaretinde eşler birbirleriyle bol bol sohbet etti.

Gauthier Destenay diğer liderlerin eşleriyle birlikte bu akşam yemeğinde yer aldı ve Dünyanın ilk Beyefendisi olmuş oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
monedio

işte bunlar hep sevgisizlik

broyles66

Ne zaman Ak parti ve Erdoğandan soğusam,Onedio ve bazı sol medyalardaki iğrenç yorumları okuyup, kendimi tekrar koyu bir RTE destekcisi olarak buluyorum.Siz boyle yapmaya devam edin.Milletin de ak parti ve erdogana olan desteği hep devam etsin.

uzayli-insan

ben de ne zaman bir tarafın aşırı destekçisini görsem karşı tarafı tutuyorum.akpyi hiç sevmem ama bazen yorumları görünce koyu olmasa da destekliyorum tabi akpyi destekleyenlerin yanında da chpyi destekliyorum.

wellbutrin

ben adaletin doğrunun yanındayım onun bunun yorumu benim görüşümü değiştirmez ;)

broyles66

Türkiye Cumhuriyeti 1.başkanı RECEP TAYYİP ERDOGAN ve first lady Emine Erdoğan 👏👏👏😀😀

volcano_

sondan 2. foto ne la öyle? kime trip atmış acaba :D

metin-altntp

Eşcinsellerle konuşmuyorum tribi :D

sevin-beni

arkadaslar herkes bizimkini mutsuzlukla elestirmis ama biraz empati kurun, etrafınızdaki herkes gülerek sohbet ediyor öte yandan siz ingilizceyi biraz bile bilmediğinizden konusmadan hiçbir sey anlamıyorsunuz. siz ne hissederdiniz? Ayrıca soldaki tinerci teyzeye biri cigarasını uzatsın, kadın geçen ayın mahsüllerinin nerede kaldığını düsünüyor galiba.

turk_kizi

Kusura bakmayın da cumhurbaşkanı eşi de bi zahmet ingilizce öğrensin.

sevin-beni

hay amısına goyayım, her ironim dönüp dolasıp bana giriyor. Hayır adımı da "sevin beni" yaptım, ters psikoloji mi olusturuyor acaba!

sevin-beni

bi ben duyar kasamadım bu ultra hümanist portalda!

Görüş Bildir