Muhsin Yazıcıoğlu ve Arkadaşları Gözyaşlarıyla Anıldı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Muhsin Yazıcıoğlu Ve Arkadaşları Gözyaşlarıyla Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Ve Arkadaşları Gözyaşlarıyla Anıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 4.

yılında Sivas'ta anıldı. Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopterde hayatını kaybeden arkadaşları için hazırlanan slayt salondakileri duygulandırdı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katıldığı 4 Eylül Kapalı Spor Salonu'ndaki program, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya ve İsmail Güneş ile birlikte Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatının anlatıldığı slayt ailelerini ve partilileri gözyaşlarına boğdu.

Sunuculuğunu Bedirhan Gökçe'nin yaptığı programda konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bugün burada Muhsin Bey'i ve yol arkadaşlarını anıyoruz, Allah onlara rahmet eylesin." dedi.

Bakan Yılmaz, şöyle devam etti: "Muhsin Bey, bu ülkeyi sevdi, bu ülke insanını sevdi, en zor dönemlerde hakkı söyledi. Haksızlık karşısında susmadı. Zulmü alkışlamadı, zalimi sevmedi. Gelenin keyfi içinde geçmişe küfretmedi. İnsan arkadaşını kendisi seçer ve bize sorarlar. Musalla taşında da sorarlar ya 'nasıl bilirsiniz' diye. Biz Muhsin Bey ve yol arkadaşlarını iyi biliriz, Allah onların mekânlarını cennet eylesin."

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Muhsin Yazıcıoğlu'nun dik duruşu ile her zaman için siyasette örnek bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği olay aydınlatılıncaya kadar peşini bırakmayacaklarını belirten Destici, "Şüpheler üzerinden kalkamadan kimse bizi kaza olduğuna inandıramaz. Muhsin Yazıcıoğlu gibi adaletten haktan hukuktan ayrılmadan, sonuna kadar unutmadan bıkmadan takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Gündemle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Destici, Türk ile Kürdün her zaman kardeş olduğunu belirterek, "Kürtler her zaman kardeşimiz ama PKK her zaman için bizim düşmanımızdır, bunun da böyle bilinmesi lazımdır." dedi.

Kısa bir konuşma yapan Yüksel Yancı'nın oğlu Furkan Yancı da helikopter kazasının aydınlatılmamasına vurgu yaparak, davada bir türlü ilerleme olmamasından yakındı.

Programda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsmail Güneş, Erhan Üsründağ ve Yüksel Yancının ailelerine plaket verdi.

Bedirhan Gökçe Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Üşüyorum' başlıklı şiirini okuması ve dua edilmesiyle son bulan programa, il protokolünün yanı sıra Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu ile İsmail Güneş, Erhan Üstündağ ve Yüksel Yancı'nın aileleri ile partililer ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Kaynak: Cihan

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

olay
Görüş Bildir