Londra Akvaryumunda Sahiplendikleri Yavruya Kendi Bebeği Gibi Bakan Lezbiyen Penguenler: Marama ve Rocky

111PAYLAŞIM

Şu günlerde Londra'daki Sea Life Centre akvaryumunda, olağanüstü bir olay yaşanıyor. Marama ve Rocky adlı iki dişi penguen, yumurtadan yeni çıkan bebeklerine birlikte bakmaya başladılar. Bakıcılar ve çalışanlar iki dişi annenin birlikte bir yavruya bakmasını ise şaşkınlık ve heyecan içinde izliyor. Sizler için Unilad'den derlediğimiz bu haber Pride duygularınızı depreştirecek!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/animals/lesbian...

Akvaryumda iki yumurtadan çıkan yavrulara tek başına bakmak zorunda kalan bir annenin yükünü hafifletmek için yavrulardan biri lezbiyen penguen çifte evlatlık olarak verildi.

İşte o minnoş yavru bu!

Sea Life Center'ın Genel Müdürü Graham McGrath olayla ilgili şunları söyledi;

"Marama ve Rocky, ebeveyn olmak için biçilmiş kaftan. Yenidoğan bir yavruya bakmak herkes için zordur, uyusuz gecelerden bitmeyen beslemeler olur fakat bu mükemmel penguen çifti ayrılmaz bir aile gibi davranıyor ve herşeyi birlikte göğüslemeye kararlılar. 

Marama ve Rocky ilk kez ebeveyn oluyor ancak burada çalışanlar son yıllarda her ikisinin de sürünün içinde en iyi yuvaları kurarak oldukça iyi ebeveynlik özellikleri gösterdiklerini gördüler. 

Ayrıca çiftin birbiri ile harika bir bağı var, birbirlerine sürekli eğilerek selam veriyorlar ve yuvalarına sıra ile bakıyorlar."

Çalışanların anlattığına göre, Marama çiftin yaşça daha büyük olanı ve yavruya karşı daha korumacı davranıyor.

Rocky, biraz daha 'özgür ruhlu ve meraklı', yavruya penguen hayatı ile ilgili her şeyi bir an önce öğretmeye çalışıyor. 

Hayvanlar aleminde, eş cinsel çiftler ilk kez ve sadece Sea Life'ta görülmüyor. Geçtiğimiz hafta Pride Yürüyüşü onuruna, Londra Hayvanat Bahçesi de kendi bünyesinde yaşayan gay penguenler için bir parti düzenledi.

Çalışanlar hayvanat bahçesine şöyle bir pankart açtılar; "Bazı penguenler gay'dir, aşın artık bunları."

Ronne ve Reggie, 2014 yılında bir araya geldiler. O yıl, başka bir çiftin terk ettiği bir yumurtayı sahiplendiler. 

Kyton adı verilen yavruya, yuvayı terk edene kadar baktılar. 91 penguenlik bir sürüde yaşayan eş cinsel çifti, Nadja ve Zimmer, ve Dev ve Martin adlı diğer çiftler takip etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wisletful

Çok manidar bir haber olmuş , Dünya çapında yapıldıgını düşünürsek .. Bu kadar eşcinsel gösterilerin arttıgı bir dönemde .. Bazen Çok komplo teorisi kurabiliyorum :)

adnanaltay

Admin ..Gerizekalı taklidimi yapıyoesun

gamze-hc

ya sen?

psaiidfl

Penguenlerin eşcinsel olduğundan haberi var mı acaba ?

blue-blue

sonunda bunlarda anlamış erkeklerden fayda gelmeyeceğini

mldudikof

Eşcinsellikte doğada da var diye bir savunma olamaz,korelasyon kurulamaz. Tekrar belirteyim. Hayvanlarda leş yiyicilik,ensest,türler arası ilişki,kendi doğurdukları yavruları yeme,kendi çıkardıklarını yeme vs vs daha bir çok olay var. Eşcinselliğin sıradanlaştırılma çabası toplumu yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz. Ama tekrar tekrar söylüyorum. İnsan erkek olarak doğmuş ama beyni kadın veya kadın olarak doğmuş bir erkek olabilir hatta çift cinsiyetli olabilir. Buna pozitif bilim ışığında bakmak gerekir. Yoksa bir toplumda eşcinsellik yaygın hadi bunu kabul edelim oldu bittisiyle iş olmaz. Sonra sırada ne olacak? Pedofili mi, Zoofili mi,NEkrofili mi? Nasıl mideniz bulandı değil mi?

sp-stintson

iki yetişkinin birbirini sevmesiyle ölü sikmek aynı şey zaten

mldudikof

Onu ölücülere soracaksın. Belki ölecek olan şahıs izin verdi,kağıt imzaladı nereden bileceksin? Yamyamlık bile oldu bu şekilde. Ayrıca ensesti ne yapacaksın? Onda da iki yetişkin bittabi birbirini sevebilir. Savlarınızın altı boşşşşş bomboş. Sadece ezberlenmiş ve ezberletilmiş şeyleri tekrarlıyorsunuz. Geniş düşünemiyorsunuz. At gözlüğünü geçtim olaylara kaynak gözlüğüyle bakıyorsunuz. Bugün Afrika'da cinsel yolla bulaşan hastalıkların en yaygın olduğu yerler açta bir bak nereleri. Yani ne anlatsak boş ne söylesek boşta hadi... :)

sp-stintson

Fark şu, bu durumun kimseye zararı yok. Size dokunmayan şeyleri yargılamak ne işe yarıyor?

mldudikof

Onu 9 yaşında lezbiyen çift tarafından penisi kesilip öldürülen sabiye sordun mu? Bazı Avrupa ülkelerinde bu çiftlerin çocuklarını zorla eşcinselliğe ittiğini de okumamışsındır değil mi? sana göre küçücük çocukları öpüştüren Gaga Bulut'ta kimseye dokunmamıştır. Ya hadi bırak allasen ya! Eşcinselliğin bu memlekette bu kadar savunulmasının nedeni net ÖZENTİLİK özellikle batı özentiliğidir. Anlatılacak çok şey var da zaten fikrin değişmeyeceği için gerekte yok.

sp-stintson

Bazı eşcinsel insanların bunu yapması hepsinin yaptığı manasına mı geliyor? Amerikalıların bir dönem tüm Müslümanlar teröristtir diye bağırması gibi bir şey bu. O zaman kadınlara tecavüz edenlerin neredeyse çoğu hetoroseksüel erkekler. O zaman heteroseksüel erkekler zararlıdır, akdınlara tecavüz etmeyi düşünür, toplumdan dışlanmalıdırlar mı diyeyim? Eşcinselliği savunmamın nedeni aklım ve merhametim. Medyanın ısıtıp ısıtıp bize sunduğu eşcinsellerle toplumun bir parçası olanlar aynı değil. Çok sevdiğim bir arkadaşım eşcinsel. Hiçbir zaman sevilemeeceğini ve bir aile kuramayacağını düşünüp üzülüyor, ailesiyle açıkça konuşamıyor. En basitinden lise ikide milletten tehdit mesajları alıyordu. Yazılan şeyleri görseniz mideniz kalkar o derece. Açıkçası ben onun birin e zarar vereceğini düşünmüyorum. Ha verirse de bu eşcinsel olduğu için değil kötü bir insan olduğu içindir.

mldudikof

Dediğim gibi yazacak edecek çok şey var. Mevzu bireyler veya bireylerin hayatları değil. Toplumları dejenere etmek isteyen bir yapı var ve bu yapı olayları oldu bittiye getirip çok güzel modernite adı altında bunları pazarlıyor. Bakın bu sözümü iyi hatırlayın. Sırada "ensest" var. Ensestte yavaş yavaş bu konuma gelecek. Göreceksiniz!

sp-stintson

İhtimal elbette var ama ben başarabileceklerini sanmıyorum. Genetik hastalıklardan korunmak için insanlar en basitinden uzak durur. Ya da daha afzla sweet home alabama esprisi yaparız.

Görüş Bildir